hadn't informed

Temat przeniesiony do archwium.
1) The parents' representatives wanted to know why the schools ......... of the changes in the grading system.
a) haven't informed b) hadn't informed c) weren't informing d) hand't been informed
Podobno prawidłowa odpowiedź to d). A czy nie powinno być b) bo tak sobie myślę, że chyba przedstawiciele rodziców chcieli wiedzieć dlaczego szkoły nie poinformowały (ich) o zmianach a nie dlaczego szkoły nie zostały poinformowane.

2) Remember that products not attractive enough to sell in New York will not find buyers in Kutno or Donetsk.
Nie rozumiem tego zdania. Pamiętaj, że produkty nie dość atrakcyjne by sprzedawać je w Nowym Yorku nie znajdą chętnych do kupna w Kutnie czy Doniecku. A niby dlaczego? To w Kutnie mieszka taka wybredna elita? Może powinno być may find buyers in Kutno?
edytowany przez Michael_Corleone: 13 sty 2022
1) The parents' representatives wanted to know why the schools ......... of the changes in the grading system.
a) haven't informed b) hadn't informed c) weren't informing d) hand't been informed
Tutaj chodzi o to, ze 'szkoly' nie zostaly poinformowane. Gdyby bylo tak jak myslisz, ze to 'rodzice' nie byli, to gdybys dal odpowiedz b) to zdanie byloby....why the schools had not informed (ale kogo? tutaj brakuje kogo?) of the changes...widac, ze to chodzi o szkoly, odp d) bo ...why the schools had not been informed of the....

2) Remember that products not attractive enough to sell in New York will not find buyers in Kutno or Donetsk.
Pamiętaj, że produkty KTORE nie sa dość atrakcyjne by sprzedawać je w Nowym Yorku NA 100 % nie znajdą chętnych do kupna w Kutnie czy Doniecku. To znaczy, ze jak nie da sie cos sprzedac w NY to na 100 % nie masz szansy tego sprzedac gdzies indziej.
1) No tak, brakowałoby dopełnienia.
2) Ale to przecież bzdura. Taka zasada mogłaby działać tylko odwrotnie. Czyli jeśli coś nie jest dość atrakcyjne by sprzedać się w Kutnie czy jakimś tam Pierdziszewie dolnym to tym bardziej nie znajdzie chętnych na kupno w Nowym Yorku. Z kolei towary które w nowojorskich sklepach mogą wydawać się mało atrakcyjne mogą wydać się atrakcyjne w sklepach na prowincji.
Stąd wydaje mi się, że mimo iż zdanie jest poprawne gramatycznie to ma taki sam sens jak stwierdzenie, że Słońce kręci się wokół Ziemi.
2 roznica pogladow, nic nie poradzisz :-)
No spoko, zastanawiałem się tylko czy to ja coś źle rozumiem to zdanie i w rzeczywistości ma ono sens. Wiele razy zdania wydawały mi się głupie ale dzięki wskazówkom stawały się całkiem logiczne

« 

Pomoc językowa

 »

Pomoc językowa