let's not let, don't let's let

Temat przeniesiony do archwium.
Miałem przetłumaczyć zdanie rozpoczynające się od Nie pozwólmy im...
Kiedy się zorientowałem, że Let's not let them brzmi trochę dziwnie napisałem Let's not allow them to. W odpowiedziach była tylko taka wersja. Chciałem w związku z tym spytać czy Let's not let them do albo Don't let's them do byłyby poprawne gramatycznie a tylko dziwnie brzmiące czy też nie można używać let po Let's not?
np. let's not allow them to...
No tak przecież napisałem. A skoro w odpowiedziach jest tylko taka wersja to chciałbym się dowiedzieć czy oznacza to, że Let's not let them do byłoby niepoprawne. Nie żebym chciał takiej wersji używać ale jeśli nie można jej stosować to tym bardziej zapamiętam.
Don't allow them...
Cytat: Jack_007
Don't allow them...

A czy to nie będzie znaczyć: Nie pozwól/pozwólcie im? Mi chodzi o Nie pozwólMY im.
W każdym bądź razie chciałem się dowiedzieć czy Let's not let them do jest poprawne gramatycznie czy nie jest.
Nie jestem nauczycielem angielskiego i trudno mi się wypowiadać na temat takin niuansów językowych. Nie jestem pewny, czy rzeczywiście jest sens, abyś ucząc się na tym poziomie języka, tracił czas na analizę pewnych wyrażeń i dokładnych tłumaczeń. Mogę tylko dodać, że niejednokrotnie zakwestionowano brzmienie umów (sporządzonych przez adwokatów) z powodu przecinka i dopiero sądy musiały rozstrzygać, co dane zdanie czy paragraf oznaczały. Zresztą na ten temat mam świetny przykład, może kiedyś go tutaj zamieszczę.
Don't let's let them ... :)
Cytat: Michael_Corleone
No tak przecież napisałem. A skoro w odpowiedziach jest tylko taka wersja to chciałbym się dowiedzieć czy oznacza to, że Let's not let them do byłoby niepoprawne. Nie żebym chciał takiej wersji używać ale jeśli nie można jej stosować to tym bardziej zapamiętam.

rzeczywiscie, nie spojrzałem
Twoje inne propozycje są blędne
po don't let's brakuje czasownika, musiałoby być tak, jak napisał labtes :-)
Dziękuje za wszystkie wskazówki
Temat przeniesiony do archwium.

 »

Pomoc językowa