As I see him czy As soon as I see him??

Temat przeniesiony do archwium.
Witam,
proszę od razu o wyrozumiałość. Udzielam korepetycji i ostatnio uczennica dała mi do obejrzenia sprawdzian oceniony przez nauczyciela z okresów warunkowych.
W jednym z zadań trzeba było napisać kolejne zdanie, które będzie oznaczało to samo co zdanie wyjściowe i będzie zawierało podane słowo. Można było wpisać maksymalnie 3 (lub 4?) słowa.

Zdanie wyjściowe:
If I see him, I will tell him to call you.
Trzeba wykorzystać: As
Uczennica napisała: As I see him, I will tell him to call you.
Nauczyciel nie zaliczył tego zdania i wprowadził taką poprawkę: AS SOON AS I see him.....,

Moje pytanie: dlaczego nie mogło zostać samo AS tylko musi być dodane AS SOON AS. Przejrzałam już gramatykę na poziomie CAE i nie znalazłam w temacie okresów warunkowych odpowiedzi. Przejrzałam też notatki, które ja dostałam do dziewczyny, która ukończyła filologię angielską i tam jest info, że może być w zdaniu podrzędnym AS/ AS SOON AS......
samo 'as' ma tu inne znaczenie
Cytat: mg
samo 'as' ma tu inne znaczenie

Hej, dzięki za odpowiedź. As- czyli kiedy, gdy
natomiast as soon as- jak tylko (to według mojej wiedzy). Ok, ale skąd uczeń miał wiedzieć o które chodzi...nadal nie rozumiem ; /
as I see him = kiedy go widze, w miare jak go widze
as nie ma znaczenia warunkowego
Cytat: mg
as I see him = kiedy go widze, w miare jak go widze
as nie ma znaczenia warunkowego

Ok, dzięki :) Czyli w tych materiałach, o których wspominałam mógł być błąd w takim razie....
przeciez 'w zdaniu podrzednym' nie znaczy 'w zdaniu warunkowym'
as i as soon as maja bardzo podobne znaczenie, ale as soon as ma to dodatkowe znaczenie troche warunkowe.
Cytat:
Zdanie wyjściowe:
If I see him, I will tell him to call you.
Trzeba wykorzystać: As
Uczennica napisała: As I see him, I will tell him to call you.

'As' może znaczyć 'when', ale w tym zdaniu to by zostało zrozumiane jako Tak, jak ja go widzę, ergo w tym zdaniu nie ma sensu. Miałoby sens w takim zdaniu: As I see him, he will make an excellent president.

W jeszcze innym zdaniu znaczyłoby 'because', np. As I'm seeing him tomorrow, I will tell him to call you.
As, when used as a subordinating conjunction in a complex sentence (to introduce a temporal clause) means while, at the same time, not when. When is special, because when can do and often does more: it also presents occasion or reason, whereas as takes them for granted. As presupposes the existence of the circumstances introduced, which precludes the subordinate clause from being a protasis in a conditional.
edytowany przez Janski: 07 maj 2022
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa