praca, praca, praca...

Temat przeniesiony do archwium.
\"What is work in man\'s life\"- to temat pracy, którą muszę napisać.
Potrzebuje waszych poglądów!(nie muszą byc po angielsku)
Hej May Queen,
Sprobuj \"brinstorming\", rzuc na papier wszystko co Ci na mysl przyjdzie a potem rozwin watki, np: praca moze byc (jesli dobrze zajarzylam): \"fulfillment \" - np. voluntary work, social care etc albo i w platnej pracy nawet maly task wydajacy sie \"insignificant\" daje satysfakcje, \"necessity\" - bo powietrzem nikt nie przezyje - moj mozg malutki wiec tylko te dwa mi sie nawinely :-)
powodzenia,
a necessary evil
a freeing agent ( Arbacht macht frei )
a pain in the ass
time killer
Counterweight to play

( http://www.geocities.com/Area51/Crater/4116/fanfiction/otherfic/allwork.html )
Wielkie dzięki!

jajo: To nie jest tak, że mam napisać esej o pracy. Muszę zebrać zdanie jak największej liczby osób na ten temat. Także dzięki za wasze głosy. (więcej, więcej, więcej...)
aaaa... No wiec dla mnie to na razie koniecznosc. Wlasnie sie z mezem z dlugow wygrzebalismy i zeby cos zaoszczedzic oboje musimy pracowac (zaoszczedzic na takie tem rozne: nowa kuchnie, lazienke i wykonczenie reszty mieszkania). Gdybysmy jednak mogli sobie pozwolic to ja bym pracowala na pol etatu. Chcialabym pracowac (albo platna albo nie) zeby sie moc \"poobijac\" miedzy ludzmi. Jak bylam bezrobotna to mi sie zaczelo na glowe rzucac. W koncu zaczelam robic kursy komputerowe i kurs angielskiego zeby zwiekszyc swoje szanse na wejscie na rynek pracowniczy. Pracowalam takze ochotniczo w organizacji co sie zajmowala sadzeniem krzewow i drzew w szkolach, wycicnaniem wierzb zeby przywrocic srodowiska bagienne w miescie i innymi podobnymi pracami. Sprawialo mi to podwojna satysfakcje: po pierwsze mialam co robic i sie czulam potrzebna i czescia zespolu, a po drugie skonczylam kierunek biologiczny wiec praca z przyroda mi odpowiadala bardzo. Dodatkowym plusem bylo swieze powietrze.
Teraz pracuje w biurze i moze czasem zazdroszcze znajomym, ktorzy pracuja w kierunku, robia doktoraty i habilitacje. Nie rozmyslam o tym jednak za duzo. Mam odpowiedzialna prace i bezpieczna posade.

A z innej beczki... emeryci na przyklad w Wielkiej Brytanii wracaja do pracy zeby nie zkostniec. I nie jest to tylko praca tylko przy ukladanie towarow na polkach w supermarketach. Starsi ludzie wracaja na rynek pracy jako osoby doswiadczone i z ekspertyza. Oczywiscie powodem do podjecia pracy sa tez powody finasowe ale wiekszosc starszych ludzi z przyjemnoscia pracuje na pol etetu, czuje sie w ten sposob potrzebna a nie odstawiona na boczny tor.

to tyle z moich opini...

« 

Pomoc językowa

 »

Business English