flash shoe

Temat przeniesiony do archwium.
(...) camera should offer an external flash shoe. No i wiem tylko, że to "flash shoe" jest jakims pojęciem z fotografii, ale kompletnie nie moge wpaść na to co oznacza.

Please help me

Dzięki
głowy obciać sobie nie dam ale drogą dedukcji:
skoro "hot shoe" to gorąca stopka do zewnętrznej lampy to "external flash shoe" moze być wyjściem na lampe zewnętrzną - nie montowaną bezpośrednio do aparatu ale sprzężoną z nim. Chyba ze teraz tak sie określa "gorące stopki". Szkoda ze nie podałes modelu.
niestety nie ma tu mowy o konkretnym modelu tylko o aparatach polprofesjonalnych w wogole.

"Important features a semiprofessional cameras should offer are an external flash shoe, short lag time, screw mount for close-up-lens, manual exposure mode, and proper magnification ratio even in the telephoto position of the zoom lens."

co do tego "short lag time" tez nie jestem pewien. wiem wlasciwie co to jest, ale nie umiem tego ubrac w slowa po naszemu :P
No to chyba faktycznie chodzi o możliwość podłączenia lamp zewnętrznych.

short lag time - hm...moze chodzi o "zdjęcia seryjne wykonywane w krótkich odstępach czasu" - przynajmnie u mnie to sie tak nazywa...

« 

Pomoc językowa