Have got / Have

Temat przeniesiony do archwium.
Pytanie dotyczy kwestii Have got. Obczajcie przykłady. Drukowanymi literami zaznaczyłem nurtująca mnie sprawe.

I have got a car.
I don't have a car.
She has got a car.
She hasn't got a car.
She doesn't HAVE a car. // w tym wypadku jest HAVE.(zamiast HAS)
czy to tyczy sie do przeczenie w wypadku Present Simple i czy to jest poprawne??

Poza tym chcialem sie upewnic co jest ang Brytyjskim a co angielskim :
She hasn't got a car czy She doesn't have a car.
Polacy potrafia sobie utrudniac zycie - jestes tego najlepszym przykladem!!!

No dobra, z tego co ja wiem - w przeczeniach wystepuje ZAWSZE forma podstawowa czasownika, niezaleznie od osoby, bez zadnych koncowek 's', czy tak, jak w przypadku 'has', gdzie w przeczeniach wystepuje 'have'.
REMEMBER - przeczenie zjada wszystkie fleksje w czasownikach (mowimy tutaj oczywiscie o czasie Present Simple)!

W miejscu, gdzie obecnie przebywam Anglicy czesciej mowia 'hasn't/haven't got'. Kiedys gdzies czytalem, ze 'don't/doesn't have' jest amerykanskim angielskim.
faktycznie mysle,ze masz racje. rozjasnilo mi sie teraz. Poza tym piszesz ,ze w przeczeniach. To samo sie moze tyczyc pytania -oto przykład:
Has she got a car?
Does she HAVE a car?
ja sobie nie utrudniam zycia. czy to było złosliwe?
Oczywiscie, ze nie bylo zlosliwe! Dodam tylko, ze jak ja zaczynalem swoja podroz z angielskim, bylem rownie DOCIEKLIWY, jak ty. I wcale mi to na zle nie wyszlo. Just keep it up, michauki ;->
Tutaj sobie cos sciagnij z mojej tworczosci dokumentow textowtych; it may come in handy, you know...
http://www.uploading.com/files/0X46X3FW/negatives_vs_positives.pdf.html
a teraz masz do czynienia profesjonalnie z angielskim ? Filologia/nauczyciel/ uczen :) czy jak?
poza tym głupie pytanie- jak sie tworzy takie pliczki w PDF-ie?
Sorry mate, ale NIGDY nie bylem nauczycielem; jedynie kiedys zostalem 'mianowany' jako 'prywatny nauczyciel jezyka angielskiego' przez rodzicow dzieci, ktorych to uczylem. Ale mam zamiar zdobyc pewne papiery tutaj w Anglii, co sie wiaze z zapisaniem do szkoly na kurs ESL.
Jezeli chodzi o pliki .pdf, prosciutka sprawa - zdobadz skads program OpenOffice.org, w ktorym to znajdziesz opcje exportu pliku wykonanego w tym programie bezposrednio do pliku w formacie .pdf. Swietny bajer - za jednym kliknieciem masz sliczny text! ;-}
faktycznie fajny bajer ! o wiele lepsze to niż badziewny word ! wlasnie sciagam ten programik. thanks homie :-)
you're most welcome, matey...Enjooy it!!! It's really good ;-(o)
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa - tłumaczenia

 »

Pomoc językowa