prosze o poprawkę kilku zdań :(

Temat przeniesiony do archwium.
Mój tekst o wybranym państwie:

I’m relevant my motherland but if I would have to chose it would be Italy. That country has beautiful geographic location betwen five seas f.ex. Adriatic and Ionian Sea. Italy has great climate and landscape with Alps and lowlands and warm sea. It country with very interesting culture. The Rome is a capital of Italy and the residence of popes. Italy is land of historical monuments too. I have been there and I can tell that it’s wonderful and tidy.

Nie wiem jak mam prosić... bardzo mi na tym zależy !
Bardzo proszę pomóżcie...
it IS A country with... zamiast it country.. a poza tym to z tego co wiem watykan jest siedziba papiezy a nie rzym:PP poza tym.... Italy is A land:)

w sumie za super extra z angola nie jestem ale nic wiecej mnie nie razi w twoim tekscie:) moze znajdzie sie ktos madrzejszy ode mnie kto dostrzeze jeszcze jakies bledy:)
Oj bardzo bardzo Ci dziękuję, poczekam może jeszcze ktoś coś dopisze. Ale dzięki i za to ! Kiss :*
nie ma za co:)
Nie naprawdę jest bo strasznie mi na tym zależy i już myślałem że nikt nie odpiszę, że wszyscy albo nie zwracają uwagi na takie teksty pisane przez gorsze językowo osoby albo się lenią... Naprawdę wielkie dzięki !

-- jeśli ktoś ma jeszcze jakieś uwagi lub widzi błędy - proszę piszcie !!! --
1. raczej użyłabym this country, zamiast 'that country', that oznacza raczej 'tamten'
2.it is a country with very interesting...
3.Rome, bez 'the' i raczej 'tha capital' a nie 'a capital'
4.Italy is a land
5.that it's wonderful and tidy--> zamieniłabym na that it is a wonderful and tidy place
6.w zdaniu o świetnym klimacie dwa razy używasz and, to jak dodawanie 'i' po polsku i niezgrabnie brzmi. dlatego z ostatniej części zrobiłabym oddzielne zdanie: It also has a warm sea.
Pomyśl nad pierwszy zdaniem. Relevant? Nie pasuje do tego zdania. chose to czas przeszły, a Ty chyba chcesz tryb warunkowy.
Temat przeniesiony do archwium.