Błagam. Pomocy!!!

Temat przeniesiony do archwium.
Witam mam zadaną na jutro prace domową.
Write a paragrah about languages in Poland. Think about...
-who speaks the language,
-where it is spoken,
-if it is the language in some schools
-if it is endangered
-if it is a compulsory school subject,
-what the government is doing to save the language.

Nie chcę zebyście mi odrabiali prace domową, napiszcie chociaz po polsku. Ja nie wiem o co w tym biega przeciez w polsce nie ma innego języka nie licząc gwary (tak mi się wydaje). To ma byc wypracowanie na 100 słów...
BŁAGAM POMOCY MUSZE TO NA JUTRO NAPISAĆ!!!!!!!!!!!!
if you can read this, you surely are capable of writting your home work in polish, translate it the best you can and post it here for corrections...
Nie jestem najgorszy i wiem o co wtym chodzi tylko niewiem co po polsku tam napisac...
Zadanie rzeczywiście trochę niefortunne, może z podręcznika niezbyt dobrze przystosowanego do polskich realiów?

Poczytaj coś o mniejszościach narodowych w Polsce, może coś tu znajdziesz

http://www.google.pl/search?hl=en&q=mniejszo%C5%9Bci+narodowe+%2B+j%C4%99zyk&btnG=Google+Search

Strasznie długi ten link. Wpisz w google.pl mniejszości narodowe + język
didn't mean to be offensive ( hope you didn't take it as such), just every time I "do homework " for someone, ( twice so far) ths $hit hits the fan...Well at least some have a good laugh :)
Język kaszubski jest dosyć słynny.
narazie napisałem tyle;
Ij poland the mothher tangue is Polish. In Poland occurence Kaszubski and Ślaski language. But today, in Poland use Polish Languages. Śląski language is and angered. The Śląski and Kaszubski are the oldest use with time, her language.
Nie mam pojęcia czy to jest dobrze merytorycznie i gramatycznie (juz prawie śpie:) ale chyba nic więcej nie wymyśle:(
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Inne

 »

Pomoc językowa - Sprawdzenie