gramatyka ..

Temat przeniesiony do archwium.
poprawiam maturę i niezbędny jest b.wysoki wynik . Potrzebuję pomocy przy zadaniach gramatycznych .

W części II (matura rozszerzona) są zadania gdzie mamy krótki tekst i luki w które trzeba wstawić słówko by otrzymac logiczny i gramatycznie poprawny tekst . Np ______ of the preparation can be done over a couple of days .

A. Mine
B. My
C. There
D. What

Mam straszny problem z tymi zadaniami i kompletnie nie wiem czego mam się uczyc , żeby to zadanie poszło mi dobrze na maturze .

Drugim zadaniem sprawiającym mi problem sa struktury gramatyczne .

Czego sie trzeba nauczyc zeby to ogarnąć? Jakie zadania pojawiają sie najczęsciej ? Strona bierna ??

Bede wdzięczna za wszelkie porady

pozdrawiam.
Źle przepisałaś odpowiedzi z arkusza.Z tych podanych przez ciebie nie pasuje nic.O ile dobrze pamiętam tow tej luce było "most" of the preparation.
A co do twoje pytania-trzeba robić jak najwięcej testów na struktury gramatyczne.Inaczej nie da się tego opanować.Nie ma reguły,że najczęściej jest strona bierna.Na tym są i struktury gramatyczne i phrasal verbs i czasem fixed phrases/collocations,czasem nawet idiomy.Testy, testy i jeszcze raz testy.
Przepraszam ale widzę,że już głupoty piszę.
Oczywiście było "much" a nie "most" of the preparation.
Luka 9.1
Chcesz się nauczyć?
Podaj swój numer gg.
Dostaniesz codziennie 20 zadań do zrobienia.Odeślesz.Sprawdzę ci.Poprawisz błędy i chcąc nie chcąc się nauczysz.
Podejrzewam tylko,że nie takiej recepty na naukę szukasz ;-)
No ale nie ma nic bez pracy.A solidna nauka wymaga czasu.Trochę późno się ocknęłaś jeśli zależy ci na wysokim wyniku.No ale skąd ja to znam.Co rok to samo.1miesiąc-3 miesiące przed maturą co roku tłum maturzystów czeka na cud i liczy na to,że opanują materiał przewidziany na kilka lat nauki w ciągu kilku nocy. A tak się języka nie da uczyć.Może wzorów z matematyki tak, ale języka obcego nie.
Skup się na poznawaniu nowego słownictwa i ćwiczeniu słuchania/pisania. Za część gramatyczno-leksykalną masz tylko 10%, za resztę możesz zdobyć 90.

PS. Tam było "much".
oj rzeczywiscie zle przepisałam przepraszam :)
do wyboru było
A. Much
B. Many
C. Few
D. Little


nie mogę odpuscic sobie gramatyki ponieważ mimo wszystko zawsze cos z 10% moze sie przydac bo akurat nie pojdzie mi słuchanie albo pisanie . Przypomniałam sobie pozno ale to dlatego ze miałam ciezki semestr na studiach i niestety czasu zabrakło na systematyczną pracę . Mam nadzieję ze uda się w 3 miesiące ogarnąc tą gramatykę .

Czyli jakie zadania gramatyczne trzeba sobie przyswoic ?
Zakres struktur gramatycznych , które trzeba opanować jest szczegółowo opisany w informatorze maturalnym OKE.Po prostu trzeba powtórzyć całą gramatykę jeśli myślisz o rozszerzeniu.Wszystkie czasy gramatyczne, inwersję stylistyczną, stronę bierną , gerund vs infinitive,speculative past,have something done i kilka innych rzeczy.
A to pytanie dotyczy różnic między rzeczownikami policzalnymi a niepoliczalnymi. Jak widać countable i uncountable nouns też warto w twoim przypadku powtórzyć.
Za pisanie jest sporo bo aż 18 punktów, więc warto nad tym porządnie popracować.
Jak jest splot żylny kanału nerwu podjęzykowego?
Jak jest 'nie potrafię założyć nowego wątku, tlyko się podpinam pod istniejący?'

the venous plexus of the hypoglossal canal
Szukasz nazwy tego splotu nerwu w każdym języku?
Odpisałam ci w wątku hiszpańskim.I wygląda na to,że chyba znalazłam właściwą nazwę.
Fakt nie wypada podpinać się pod cudze wątki.
>.I wygląda na to,że chyba znalazłam właściwą nazwę.

Jaka jest właściwa nazwa?
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa - Sprawdzenie

 »

Nauka języka