Proszę o rozwianie kilku wątpliwości

Temat przeniesiony do archwium.
1. jeśli chce zacząć zdanie od przysłówka np In this beautiful village they spent... to daje przecinek po village czy nie? czy to nie jest left-handed sentence gdzie zawsze trzeba przecinek?

2. The presence of journalists being acknowledged, they caught curious looks.. - czy to zdanie jest poprawne gramatycznie? Podmiot chyba został ten sam?

3. He always drops things which makes him a great source of entertainment for others. - ok? jaki inny czasownik mógłby być zamiast make? bardziej formalny może
up. nikt nie pomoże? Bardzo by mi zależało - wiem, że pytania nie należą do najłatwiejszych ale o to chodzi;) mój głód wiedzy został niezaspokojony
1. Nic nie wiem o leworęcznych zdaniach, ale tu się stawia przecinek po angielsku

2. "The presence .." i "they" to nie ten sam podmiot

3. Tu też by się przydał przecinek.
1. jeśli chce zacząć zdanie od przysłówka np OKOLICZNIKA

In this beautiful village they spent... to daje przecinek po village czy nie?
TAK, przecinek można pominąc, jeżeli ten okolicznik na początku zdania jest krótki, np. yesterday.

2. The presence of journalists being acknowledged, they caught curious looks.. - czy to zdanie jest poprawne gramatycznie? Podmiot chyba został ten sam?
Podmiot taki sam? they=the presence?
bez kontekstu dałbym 'having been' zamiast 'being'

3. He always drops things which makes him a great source of entertainment for others. - ok? jaki inny czasownik mógłby być zamiast make? bardziej formalny może
przecinek przed which. inny czasownik nie przychodzi mi do glowy