Propozycje tematów na pracę lic. z dziedziny literatury/historii

Temat przeniesiony do archwium.
Witam, jako że to forum pomogło mi już wielokrotnie, chciałbym prosić o pomoc w dokonaniu wyboru tematu pracy licencjackiej. Mój promotor jest z dziedziny literatury/historii i podesłał nam ogólne kategorie jakie temat może dotyczyć. Są to m. in. :

powieść akademicka/kampusowa (np. David Lodge, Malcolm Bradbury,Kingsley Amis);(np. David Nicholls);
literatura okresu I wojny światowej (poezja, wspomnienia, autobiografie);
Kingsley Amis – cała twórczość;Tony Harrison – V;
powieść współczesna (zwłaszcza mniej znana, np. Barry Hines);
literatura popularna (np. Tom Sharpe);
literatura brytyjska i polska w ujęciu porównawczym;
historia alternatywna (np. Making History, Fatherland, Swastika Night).

Średni ze mnie entuzjasta literatury/historii, dlatego zastanawiam się czy nie dałoby radę opracować taki temat np. porównujący wybrane dzieło z literatury brytyjskiej wraz z jego np filmową adaptacją? Czy nie podeszłoby to za bardzo w translatorykę? Proszę, jeśli macie jakieś pomysły, szczególnie takie które nieco mniej dotykają tą dziedzinę literatury/historii, nie krępujcie się.
Np "Kruk" Poe i jego adaptacja filmowa?
Mnie zachwyca literatura/poezja z czasow WW1 (Pierwszej Wojny Swiatowej). Wybierz 3/4 poetow i tak 10/12 wierszy i porownaj w jaki sposob oni patrzyli na ten czas. Czy tak samo czy inaczej. Dodaj ich biografie i powody dlaczego tak bylo a nie inaczej. Jak to zrobisz to przeslij to emailem do mnie.

Dziela literackie a filmy tak sie roznia ze az strach. Ostatnio ogladalam Far from the Madding Crowd i polowe scen z ksiazki nie bylo w filmie, a te co byly to nie dawaly tego, co autor ksiazki chcial przekazac.
Steven Ambrose - " Band of Brothers" , " D Day"
Ok, dziękuje za propozycję.

Praca ma zawierać ok 30-40 stron więc myślę że nie będzie tragedii. Zastanawiałem się też nad literaturą amerykańską, np. coś o Marku Twainie?
Z wyszukiwarki tematów znalazłem dwa fajne tematy "THE CRITICISM OF THE AMERICAN DREAM IN "THE ADVENTURES OF HUCKLEBERRY FINN BY MARK TWAIN" oraz "THE FEATURES OF MARK TWAIN'S LITERARY STYLE ON THE BASIS OF "THE ADVENTURES OF HUCKLEBERRY FINN""
Jak myślicie, czy pisanie o American Dream lub ogólnie o stylu Twaina byłoby trudne? Jeśli chodzi o dostępność literatury, nie powinno być problemów, tym bardziej, że istnieją w razie co polskie wersje :P
W pon mam semi, musiałbym sforsować promotora na lit. amerykańską, bo ten wyraźnie sympatyzuje z brytyjską.
To o Mark Twain moze byc za trudne. Gdy piszesz o literary styles, to musisz naprawde znac sie na temacie, i tutaj musialbys porownywac literary styles albo pisac o 'critics' tego stylu. Bedzie za trudne dla Ciebie.
Kurde... To może z zupełnie innej strony wybrać, coś takiego jak "The history of british television/american television" albo "The hisotry of Princess Diana" ? Co myślicie, takie tematy wciąż historyczne mogłyby być ciekawe nawet dla kogoś kto nie czuje się w historii/literaturze za dobrze.
Znalazłem nawet temat "THE WORLD OF McDONALD'S: HISTORY, CULTURE, DISCOURSE" :)

W ogóle jak wygląda praca z historii/literatury na fil ang? Standardowy podział na działy teoretyczne/badawcze nie ma miejsca prawda? Ktoś wie?

Proszę o rady, ten temat z Dianą (lub innymi ciekawymi postaciami, może Elżbieta II?) dobry by był?
>>>Kurde...
To może z zupełnie innej strony wybrać, coś takiego jak "The history of 'british' (dajemy duza litere) television/american television" ...
...w jaki sposob bedziesz o tym opisywal? Co to akaurat ma do literatury?. Ciekawy temat, ale juz jest stosy ksiazek, co NOWEGO dodalbys do tematu?
"The history of Princess Diana" ?
...nie za bardzo rozumiem co o niej bys pisal - to ma byc literacko historyczne...
Znalazłem nawet temat "THE WORLD OF McDONALD'S: HISTORY, CULTURE, DISCOURSE" :)
...Bardzo trudny temat rzeka. Chociaz tu jest szansa na przedstawienia w jaki sposob jezyk/culture byly manipulowany zeby ludzie/dzieci kupowaly produkty - ale to inna bajka.
Pamietaj tez, ze musisz wszystko bazowac na doswiadczonych opublikowanych pracach naukowych, troche mozesz od siebie (badania) ale na kazdym kroku musi byc EVIDENCE na wszystko a nie tylko takie widzimisie.
Poszukaj kopie innych prac w Uni, zebys wiedzial jak to ma wygladac.
Na twoim miejscu ja bym poszla na literature i w jaki sposob (historycznie) ona sie zmieniala - to akurat jest ciekawy temat.
edytowany przez terri: 12 paź 2015
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa - Sprawdzenie

 »

Pomoc językowa - tłumaczenia