Językoznawstwo ogólne/współczesna glottodydaktyka a temat pracy licencjackiej

Temat przeniesiony do archwium.
Cześć,

Stoję przed wyborem tematu pracy licencjackiej, zakres badawczy: językoznawstwo ogólne i współczesna glottodydaktyka. Jakie przykładowe tematy wchodziłyby w skład tego zakresu? Może moglibyście napisać, o czym Wy pisaliście, szczególnie interesuje mnie językoznawstwo (bo rozumiem, że glottodydaktyka to bardziej w kierunku metodyki/nauczania, no chyba, że do tematów z glottodydaktyki łatwo można znaleźć szerokie spektrum materiałów do wykorzystania przy pisaniu pracy). Prosiłbym również o wskazówki, tipy i porady jak w ogóle zabrać się za formułowanie tematu. Czego unikać, żeby nie wpakować się na jakąś minę - tego typu rzeczy. Może są jakieś schematy, poradniki, dzięki czemu łatwiej byłoby się zdecydować?

Jeżeli chodzi o moje zainteresowania, to raczej nie łączą się z kierunkiem studiów, albo zwyczajnie nie mam pomysłu jak połączyć je z pracą. Bo ani kultura brytyjska mnie nie interesuje, ani nauczycielem nie chcę raczej zostać. Ot, po prostu lubię sobie obejrzeć dobry amerykański (i brytyjski, czemu by nie) serial (Dexter, Person of Interest, Lost, Luther, Utopia, Fringe, Fargo, True Detective, można by tak wymieniać) czy też posłuchać muzyki, bądź też pooglądać piłkę kopaną, albo w nią pograć na konsoli; nie wiem jednak, jakby tu z tego wyciągnąć jakiś temat i raczej nie wpadnę na rozwiązanie.

Moja pierwsza próba zakończyła się niepowodzeniem, bowiem do tematu: "Wykorzystanie gier komputerowych w nauce angielskiego słownictwa w szkole podstawowej" zwyczajnie nie mogłem znaleźć literatury (ze źródłami internetowymi też były problemy). Jeżeli jednak ktoś ma większe doświadczenie i w tym temacie, to pomoc mile widziana, w sumie fajnie byłoby jednak połączyć przyjemne z pożytecznym i dokończyć powyższy temat :)


Z góry dzięki za wszelkie sugestie i pomoc. Pozdrawiam.

 »

Pomoc językowa