Irlandia

Temat przeniesiony do archwium.
a może znalazłby się ktoś kto chciałby spróbować szczęścia w Irlandii?
Spróbować szczęścia? Czy jechąć na nagraną pracę? Ja Ci powiem byłem parę lat w Irlandii i nigdy nie pojechałem bez przygotowania. Koniecznie język jak i odłożona kasa w razie potknięć i nie powodzeń. Mieszkanie - pojechałem na szczęście do znajomych, którzy podnajęli mi pokój za który im później oddawałem aż w końcu sam wynająłem pokój. Praca - jeśli sam chcesz szukać to będize to ciężkie ale możliwe ale jak mówiłem - język. Jak nie chcesz się męczyć to jedź przez agencję ale oczywiście za to się płaci jak i musisz sprawdzić wiarygodnośc agencji jak i oferowanej pracy przez nich. Później już z górki praca, kasa, wychodzenie na prostą plus dodatkowa kasa w postaci zwrotu podatku po przepracowanym okresie (zerknij sobie w google np pierwsza lepsza firma to jakiśTax-Pol oni odzyskują zwroty) druga sprawa jest wiele poradników na necie odnośnie życia na wyspach np uk-praca.pl/poradnik. Słowem wyjazd się opłaca ale czy jeteś do niego przygotowany i czy nie będzie Ci źle w obcym państwie samemu?;] Mam nadzieję, że coś Ci tam pomogłem.