Jak chcesz poznać kogoś NOWEGO !! To kliknij TUTAJ

Temat przeniesiony do archwium.
Siemka All !!
Jestem tu jakby całkiem NOWY. To znaczy śledze tą stroną od niedawna i jestem jeszcze troszeczke niewtajemniczony:) Chyba nie będe zbyt oryginalny jak powiem że chcę wyjechać do Angli.;p A jednak!! Mam taki zamiar i to jeszcze na te wakacje, bo sami chyba najlepiej wiecie jak jest w naszej "kochanej" Polsce. Zauważyłem że pod ikonką "praca za granicą" wypowiadają się ciekawi ludzie którzy mają coś do powiezenia na ten temat. Dlatego terz zwracam się z małą prośba do wszyskich którzy chcieli by mi choć troszke przybliżyć ten temat (UK). No i właśnie, chciałbym wyjechać ale mam mnóstwo różnych pytań na które nie znam odpowiedzi :( Może wy znacie ??? A to całkiem nie zły sposób zawierania nowych znajomości (prawda??) !!!

Mam 19 lat i uczę się w ZSM (zespół szkół mechanicznych) w Nysie ( woj opolskie) Polska nie przedstawia się zbyt obiecująco co do świetlnej przyszłości, więc chcę wyjechać za granicę. Wybrałem UK ponieważ uczę sie j.angielskiego od paru lat i poza ty to jest wymażony kraj bliskiej dla mnie osoby !!! Osobiście to (prawie) rzadnej pracy sie nie boje, bo nie w jednej już pracowałem i poznałem troszeczke smak zarabiania pieniędzy ;) Natomiat nie jestem zbyt wtajemniczony jeżeli chodzi o zapotrzebowanie na pracę, koszty utrzymania się i takie tam w takim kraju jak UK. Dlatedo też mam parę podstawowych pytań :

1. Gdzie najlepiej sie udać ( do jakiego miasta ) oprócz Londynu, bo słyszałem że jest to najdroższ miasto w europie i koszty utrzymania tam są nibagatelne, to prawda ???

2. Co sądzicie o Menchester. Słyszałem że jest to w miarę atrakcyjene miasto pod względem znalezienia pracy i utzrymania się. Czy może koś z was tam był ???

3.A może słyszeliście o innych interesujących miastach ??? Jeżeli tak to napiszcie coś o nich.

4. Jakie są średnie ceny utzrymania sie (wyrzywienia) ???

5. Słyszałem ze wyjazd we dwoje jest lepszy gdyż można wynają coś na spólke i koszty są dzielone po połowie ??? Jakie są średnie koszty wynajęcia jakiegoś lokum ???

6. i co najważniejsze jakie są mniej więcej stawki wynagrodzenia za godzinę pracy ( dla mężczyzn) ??? Przy czy kolwiek ( pakowanie , hotelarstwo , ogrodnictwo ) ???

7. jakie jest zapotrzebowanie na pracę dla mężczyzn i kobiet w młodym wieku ???
Może słyszeliście do czego najczęściej potrzebują ludzi ???

Z góry wielkie dzięki za każdą odp.

Pozdrawiam.... Arek.

 »

Pomoc językowa