porada\pomoc w sprawie pracy w UK

Temat przeniesiony do archwium.
Witam mam na imię piotr i mam 18 lat, w tym roku będe zdawał maturę i chciałem z kolegą wyjechać do anglii zarobić na studia, a ja w miarę możliwość oprócz pracy mógłbym zwiedzić ten kraj, oraz poszukać czegoś na stałe (konkretniej pracy i może bym sie dostał tam na studia, niestety wiem że trzeba mieć zdanego advance'a czego jeszcze nie zrobiłem :/ musiałbym sie podszkolić troszke,ale posługując się angileskim cały czas... możliwe że by to był też bardzo dobry pomysł na douczenie się:P ). Kolega już coś znalazł , konkretniej firmę , tylko trzeba wpłacić 500 zł wpisowego i podpisać umowę na 3 miesiące pracy, wszystko w pożadku, tlkyo żeby to sie udało, bo coraz częściej sie słyszy o fałszywych firmach... a i 500 zł też trzeba będzie zarobić... :P zamierzałem pojechać właśnie z kolegą bo by był to jakiś sposób na zmniejszenie kosztów mieszkania, tlyko to wszystko są na razie palny. Teraz pytanie do was, najlepiej tych którzy już są w anglii i mogą coś doradzić a porpo wyboru miejsca gdzie można znaleść i wynająć niedrogo mieszkanie albo dołączyć jako wspłlokatorzy. Też miło by było gdybyście mi powiedzieli jak tam jest z pracą, czy jest w miarę łatwo osiągalna, i jaki jest stounek brytyjczyków do polaków szukających zatrudnienia... Z góry dziękuję za odpowiedź :)
czesc mam na imie ola i n Anglii jestem ponad pol roku. ogolnie z paca ne jest latwo. Jesli jedak znasz niezle angileslki powinienis sobie poradzic.Wszystko zalezy od jezyka, troche eszczescia, no i od pracy jakiej szukasz. Mi sie udalo pracuje wbiurze w administracji, a dokladnie w dziale sprzedazy. Jest bardzo duzo polakow i innych ludzi ze wschody , ktorzy sa niestety konkurencja dla polakow. Nie ma rzeczy niemozliwych, jesli umiesz ciezko pracowac i jestes ambitny oraz wytrwaly, dasz sobie rade. Pamieta przygtuj cv, list motywacyjny i czasem sa wymagane referencje. Warto odwiedzic Job Centre czasem sa naprawde pomocni. Powodzenia
Dziękuję i możliwe że skorzystam :):P tylko musze powiedzieś że niestety nie mam jeszcze doświadczenia w ogólnie pojętej pracy :( a co z tym idzie "praktyki" też nie posiadam ( na razie :P ) bo sie oddałem (po częsci :) ) przygotowywaniu do maturki :)

« 

Nauka języka

 »

Pomoc językowa