Pomoc\informacja o pracy w anglii

Temat przeniesiony do archwium.
Witam mam na imię piotr i mam 18 lat, w tym roku będe zdawał maturę i chciałem z kolegą wyjechać do anglii zarobić na studia, a ja w miarę możliwość oprócz pracy mógłbym zwiedzić ten kraj, oraz poszukać czegoś na stałe (konkretniej pracy i może bym sie dostał tam na studia, niestety wiem że trzeba mieć zdanego advance'a czego jeszcze nie zrobiłem :/ musiałbym sie podszkolić troszke,ale posługując się angileskim cały czas... możliwe że by to był też bardzo dobry pomysł na douczenie się:P ). Kolega już coś znalazł , konkretniej firmę , tylko trzeba wpłacić 500 zł wpisowego i podpisać umowę na 3 miesiące pracy, wszystko w pożadku, tlkyo żeby to sie udało, bo coraz częściej sie słyszy o fałszywych firmach... a i 500 zł też trzeba będzie zarobić... :P zamierzałem pojechać właśnie z kolegą bo by był to jakiś sposób na zmniejszenie kosztów mieszkania, tlyko to wszystko są na razie palny. Teraz pytanie do was, najlepiej tych którzy już są w anglii i mogą coś doradzić a porpo wyboru miejsca gdzie można znaleść i wynająć niedrogo mieszkanie albo dołączyć jako wspłlokatorzy. Też miło by było gdybyście mi powiedzieli jak tam jest z pracą, czy jest w miarę łatwo osiągalna, i jaki jest stounek brytyjczyków do polaków szukających zatrudnienia... Z góry dziękuję za odpowiedź :) mój mail to [email]
sorki myślałem że nie utworzyło za 1 razem tego temtu >.
Pierwsz słyszę, że trzeba mieć CAE żeby dostać pracę w Anglii. Ich te "papierki" średnio interesują. Ważne byś mówił i rozumiał co mówią do Ciebie. Przeszukaj wątki tutaj, bo o pracy było miliardy razy. Poza tym jest jeszcze dość dobre forum na londynek.net
czesc najwazniejsza jest przedsiebiorczosc..i komunikatywna znajomosc jezyka...no i troche odwagi...a certyfikat??pierwszy raz slysze...
wybaczcie że źle sformuowałem wypowiedź .. wzmianka o certyfikatach odnosi się do studiów (jakoże piszę w tym roku maturkę >.< o_O )
Hmm sluchaj mam prozbe ja juz jestem rok po maturce angielski znam jako tak ale dogadac sie umiem. Co to za praca z tej agencji? moglbys dac namiary to bym pojechal z wami :D [email] lub [gg]
nie ma sprawy, popytam sie co do tej agencji, tlkyo najpierw sie wole upewnić czy to jest prawdziwa agencja, bo jak nie to będe szukał dalej czegoś ale z poziomu "polski" bo pojechać tam i szukać na żywca to sie nie opłaca bo wielu tak już pojechało i skończyło gdzieś na dworcu.. wole mieć wszystko poukładane :)
Pamiętaj, że w Wielkiej Brytanii (a w Polsce chyba też) nie zgodne z prawem jest pobieranie pieniędzy za załatwienie pracy. Angielskie agencje pracy oferują załatwienie pracy za darmo. Widz polega na tym, że stajesz się pracownikiem agencji (i przez nią zatrudnionym), a za "załatwienie pracy" płaci pracodawca. Np. Ty dostajesz 5 funtów na godzinę od agencji, ale za Ciebie agencja dostaje nie 5, ale 10 funtów od pracodawcy. Nie daj się oszukać polskim pośrednikom. Nie mówię, że wszyscy to oszuści, ale niestety, znakomita większość.
Acha, niestety dość trudno załatwić pracę z poziomu Polski, jeśli nie ma się jakiegoś znajomego na miejscu (który załatwi) albo nie zna się języka (jeśli znasz to polecam choćby www.gumtree.com).
Dzięki za adres :):) angielski muszę powiedzieć znam dosć dobrze, co do tych firm to j też nie mam do nic zaufania, dlatego tutaj se zgłosiłem i szukam w inny sposób pracy :)
aha mam też pytanko, jak wy znaleźliście tam pracę?? pojechaliście po prostu i szukaliście na gorąco, czy jż mieliście załatwioną pracę??
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Zagranica