podatki w anglii

Temat przeniesiony do archwium.
kilka dni temu dostalam z inland revenue pismo, ze nie moga mi zwrocic podatku gdyz nie dostarczylam im P45. pracowalam w anglii w ubieglym roku przez pare miesiecy i przed powrotem do polski zanioslam im wypelniony formularz i wszystkie payslipy - to mialo wystarczyc, gdyz pracodawca nie mogl mi dac wtedy P45.
z utesknieniem czekalam na pieniadze a tu takie rozczarowanie:(

...moje pytanie do Was: czy jest juz za pozno abym starala sie otrzymac P45? nie chce narazac sie na koszty dzwonienia do anglii do bylego pracodawcy i znowu ludzic sie nadzieja, ze otrzymam te pieniadze...

bardzo prosze o pomoc osoby ktore cos wiedza na temat podatkow w anglii.
z gory dziekuje i pozdrawiam
P45 dostaje sie jak sie konczy prace, ten document powinno byc dany jak najszybciej po skonczeniu pracy. Nie ma znaczenie w ktorym miesiacu praca byla rozwiazana. Pracodawca ma obowiazek Ci to dac - na tym documencie jest twoj Nat. Insurance No., Tax code, ile zarobilas gross i ile podatku od Ciebie juz pobrali. Pracodawca tez ma obowiazek dac znac Inland Revenue na koniec roku to samo co mowi P45. Paylipy nigdy nie wystarcza, bo to nie dowod, ze juz tam nie pracujesz. Pamietaj ze rok liczy sie od 5tego Kwietnia to 4tego Kwietnia. Zalezy kiedy pracowalas, moze czekali na koniec roku. Na twoim miejscu ja bym napisala do Inland Revenue i wytlumaczyla sytuacje.
zrobie jak mi radzisz i dodatkowo skontaktuje sie z pracodawca.
bardzo dziekuje!!!
a ja dostalam niedawno czek z Inland Revenue. Tylko teraz nie bardzo wiem gdzie ja mam isc z tym czekiem. Do mojego Urzedu Skarbowego? Ktos wie? I czy musze sie jeszcze w Polsce rozliczac? Prosze o info
jedyne miejsce gdzie możesz się udać to twój bank w którym masz konto bankowe, oczywiście mówie o banku na wyspach.
ok zaluzmyze unikne rocznego rozliczenia (napisze zeznanie o zmianie miejsca zamieszkania) z pieniedzy zarobionych wUK, ale po powrocie i tak musze oddac pieniadze.... wiec predzej czy pozniej i tak nas dopadna, tak?
odwiedz strone www.irelandjobs.pl wydaje mi sie ze nie dostalas kasy bo nie zlozylas P60
Skoro tyle tu fachowców, to będę bardzo wdzięczyn za odpowiedź na opniższe pytanko:
Jakie papiery należy załatwiać po przyjeździe w jakiej kolejności itd. Czyli najpierw pewnie jakiś odpowiednik NIP...
Możesz złożyć do inkasa w Polsce ale to kosztuje i trwa. Popytaj czy któryś z banków polskich nie realizuje od ręki. Spróbowałbym od pko bp sa. Chociaż osobiście nie słyszałem, żeby ktoś kupował od ręki, przyznaję.
warto sie postarac o insurance number--bo bardzo czesto o to pytaja kiedy sie starasz o prace:]
hey wlasnie zrealizowalam moj czek ze zwrotem podatku polecam bank WBK Zachodni niska oplata=25 zl i czekalam jakis miesiac na potwierdzenie
mam male pytanko, jesli zarobie wiecej niz wynosi kwota wolna od podatku, powiedzmy ok 6 tysiecy, to i tak Inland revenue zwroci mi podatek zaplacony przeze mnie za zarobione pieniadze do wysokosci kwoty wolnej tak?
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Praca za granicą

 »

Programy do nauki języków