Darek

Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 115
poprzednia |
[wpis usunięty]
Ja znalazłam to samo ogłoszenie na swoim Instytucie na UJ. Napisałam do nich, ale nic nie odpisali. Zupełnie nie mam pojęcia o co chodzi. Chyb atrzeba zrezygnować z tej oferty :((( Znalazłeś coś innego? Może potrzebujesz towarzystwa?;)
to ciekawe bo mi odpisali.... po jakims miesiacu czasu i przyslali formularz ktory trzeba wypelnic. oczywiscie ja bym to mogl wypelniac i ryzykowac (bo co trace ? przyjda i mnie zabiora jak sie rozmysle ? a moze im wcisne kit - jak cos innego nagram - ze mam noge zlamana i jednak nie pojade) ale mnie w domu powstrzymuja jeszcze; a juz sobie wyobrazam ze za duzo osob sie zapisalo i miejsc nie bedzie ;-o
W takim razie ciekawe,czy mi odeślą ten formularz. Już jakiś miesiąc chyba minął. A ta oferta wyglądała tak interesująco i chyba czegoś niepewnego nie wieszaliby na uczelniach,co? Daj znać jak Ci poszło wysyłanie formularza(na Twoim nie zastanawiałabym się ani minuty;) ) A kiedy mniej więcej znalazłeś to ogłoszenie? pozdrawiam :)
I jeszcze jedno. Tak teraz przejrzałam to gołoszenie, które napisałeś i to, które widziałam wyglądało trochę inaczej. Nie było tyle szczegółów dotyczących zakwaterowania i wyżywienia (tylko tyle, że prtacodwca zapewnia, co wyglądało jeszcze bardziej różowo) i że nie trzeba znać języka ani nie trzeba paszportu-z tego co pamiętam. Poza tym podobnie. Możesz napisać, na jaki adres mailowy kazali Ci się zgłosić?
no... to co tutaj wkleilem to szersze informacje jaki mi wlasnie przyslali wraz z formularzem po ok miesiacu jak sie do nich odezwalem. a formularz trzeba na ten sam adres, ktory byl podany przy ulotce wywieszonej na korytarzu. a co chcesz juz wysylac ? pozdr.
też znalazłem to ogłoszenie , też mi przysłali formularz i też nie moge nic o nich znależć w internecie Niby podali adres ale czy prawdziwy???????????
Czesc wszystkim,
zainteresowal mnie ten watek, nie dlatego, ze sam szukam zajecia lecz bardziej z powodu nieprzejzystosci firmy podanej w ogloszeniu. Z nudow tez zaczalem szukac w internecie podajac wszystkie mozliwe dane uzyte w ogloszeniu. Podobnie jak wy - niczego nie znalazlem. Proponowalbym Wam poszukac kogos mieszkajacego w Dreznie na GG uzywajac zarowno polskiej jak i niemieckiej wersji nazwy miasta i poprosilbym aby przeszedl sie pod wskazany adres. Nie wyobrazam sobie aby nikt nie zareagowal - w ten sposob oferta byc moze zostalaby chociaz czesciowo sprawdzona.
Wiem jakie cuda wymyslaja ludzie aby zarobic na innych troche pieniedzy...

Pozdrawiam
pr
Na Twoim miejscu wysłałabym ten formularz, bo jak sam stwierdziłeś wcześniej: co możesz starcić? Ja bym go wysłała, ale niestety mnie chyba do programu nie zakwalifikowali ;) i póki mi formularza nie przyślą,nic nie mogę zrobić. Pozostaje mi szukać czegoś innego, choć ta oferta wyglądała najfajnej :/ może faktycznie za różowo...Ale skoro podają tyle szczegółów, to może to nie jest jakiś przekręt? A podali jakiś adres normalny,poza mailowym?pozdrawiam słonecznie w leniwą niedzielę :)
Własnie przeslali mi na miala oferte i formularz, tez bym sie chciala cos wiecej dowiedziec o tej firmie hmm mam wrazenie ze to sciema, czy ktos cos wie wiecej?
Również widzialem to ogłoszenie pod AE w Katowicach, jest tylko rozbieżność w oresie pracy: 18.07 do 17.09 hmmm..
hej,ja tez znalazlamm to ogloszenie na agh!przyslali mi formularz i odpowiedzialam,przeciez nie nie trace!:)bede jeszcze szukac czegos na ich temat jak tylko znajde to sie odezwe!pozdro
Ja też znalazłam ze znajomymi to ogłoszenie, w akademiku. Nakręciliśmy się na pracę, ale emocje opadły kiedy po wpisaniu w google jedyną informacją jaką dostaliśmy o tej firmie są wasze komentarze. Lipa, bo mogłoby być fajne... :( Podejrzane, że firma która chce zatrudnić tylu ludzi, nie ma swojej strony internetowej i ogólnie jest o niej cicho. Może by tak sprawdzić czy ona w ogóle jest w rejestrze??
http://tinyurl.com/7n2ae

Zobaczcie ta strone, ulica podana prze Ciebie jeste tylko nie ma tam raczej zadnej fabryki...Sciema i pdpucha!
no wlasnie odgladam ten odcinek STRASSE, i widac ze ma on ok 400m dlugosci; ale nie ma przy nim duzo obiektow, wiec na 100% nie bede pewien. powiem ze na 99%, bo jeszcze wczoraj byl u mnie znajomy, co przyelcial na chwile z irlandii i jak mu pokazalem to ogloszenie (zerwalem cale z korytarza - a jak ;o) to tylko sie zasmial....

ugadalem sie na gg z pewna osoba, ze miala wziac mape i pojsc sprawdzic ten adres no ale sie nie odzywa wiec pewnie olala. w kazdym razie ja raczej spisuje to na straty i nie wysylam do nich moich danych osobowych - przynajmniej jeszcze nie teraz...
Witam wszystkich. Niestety to ogłoszenie to tylko jakis niezbyt udany żart. Dziś ogloszenia te zawisły w poblizu obiektów UG. Podobne jak to wyżej. Wszystko wskazuje na to, że ktoś zbiera dane personalne (to niezly interes!!) Nie dam sie d rugi raz oszukac bo juz raz w podobny sposób chciano mnie omamic swietnymi zarobkami w "ankietach" , chodzilo tylko i wylacznie o dane respondentów. Jestem na 99% pewnien, ze tu też o nie chodzi. To jest po prostu sciema, a mozna to poznac chocby po nazwie. Studiuje niemiecki, nie ma takiego slowa jak farmaceutische, jest pharmazeutische podobnie fabric przec "c" !!! Jakis debil sie swietnie bawi, i to ogloszenie zawislo na wielu uczelniach w Polsce. Pewnie i tak mu nic za to nie grozi ale powinien za to beknac. Powodzenia w szukaniu pracy i bądzcie czujni;-)
Witam! Hmmmm widze ze z mojego wyjazdu do Drezna bedzie lipa. Tez sie zglosilem do nich i odeslali maila z informacjami co dalej mam robic ( dokladniejsze informacje co do pracy i jakis formularz). Tez mi nie pasowala ta firma wiec napisalem do ambasady niemieckiej w Polsce z zapytaniem o ta firme. Odpowiedzieli ze nie moga udzielac takich informacji jednak podali malia do Niemiec gdzie mozna zapytac odnosnie tej firmy(Uprzejmie proszę zwrócić się w tej sprawie do Agencji Pracy - legalnej instytucji publicznej w Niemczech: www.arbeitsagentur.de). Zobaczymy co bedzie dalej. Pozdrawiam
czesc wszystkim! wczoraj dowiedzialam sie od jednej z osob, ktore tak samo jak wy zainteresowaly sie praca w dreznie, ze sprawa wyglada podejrzanie. jestem z drezna i postaram sie dla was to sprawdzic. szukalam juz w ksiazkach telefonicznych i spisach firm, niestey nie ma takiej firmy,

odezwe sie jak najszybciej
pozdrawiam
czesc! jak obiecalam sprawdzilam te firme. niestety ktos was probuje oszukac. juz na poczatku wydawalo sie to dziwne , bo nawet nazwa tej firmy jest blednie napisana po niemiecku. po drugie adres tez sie nie zgadza- kod podany przy adresie jest kodem innej czesci miasta, ulica ta istnieje , nie ma jednak numeru 14, poza tym zamiast super budynkow, jak na fabryke przystalo sa tam stare domki jednorodzinne zarosniete krzakami. Nie znalazlam tez zadnych danych tejze firmy w spisach firm i ksiazkach telefonicznych. Przykro mi wiec, ze niektorych z was oszukano! mam prosbe ... byloby super gdybyscie mogli ostrzec kolejnych, moze znacie inne strony internetowe z forum na ten temat, to podajcie te wiadomosc dalej.

powodzenia w szukaniu pracy
pozdrawiam Marzena
Czesc marzena z drezna,
Milo z Twojej strony; dobrze wiedziec, ze mamy za granica ziomkow, na ktorych mozna liczyc.

Pozdrawiam

pr
Kolegazpolski
Powinno sie takich ludzi co rozwieszaja te ogloszenia wsadzac za kratki. Proponuje pod spodem tego ogloszenia napisac to co przedstawila nam tu kolezanka. Aby ludzie sie nie dali oszukac.
Dzieki Marzena!
no to ta pani w mejlu [email] podpisuje sie jako Helen Berg. teraz mozna probowac, czy mieszka ktos taki w dreznie czy to tez wymyslone dane :)
Moglibyscie przeslac mi naglowek emaila [header] od tego [email] chcialbym sprawdzic skad zostal wyslany z jakiego serwera... Wejdzcie klikajac na wiadomosci w Properties [Wlasciwosci] kliknijcie Tab - Details i skopiujcie MESSAGE SOURCE... i dajcie na liste... a chetnie popatrzymy:)

pozdrawiam
pr
"fm" wyglada na kraj Micronesia...
Znalazlem coś takiego:
Received: from localhost (localhost.interia.pl [127.0.0.1])
by poczta.interia.pl (Postfix) with ESMTP id 9C270EB2FA
Oh..Szkoda ze ta oferta była lipą.. U nas na Akademii Ekonomicznej w Katowicach tez pozawieszno wiele tych ogłoszeń.. tylko pojawiły sie dopiero dzisiaj..tj. 25 maja.. a jak widze z wczesniejszych wpisów, na innych uczelniach były zawieszane ponad miesiąc temu.. Bardzo prawdopodobne,ze rzeczywiscie zbierają dane osobowe. Tak czy siak.. dzięki Marzenko za pomoc:) Pozdrawiam polską młodzież.. HEJJ!!:)
Hey. Jestem z tego grona które dało sie nabrać:( Chciałem tylko zapytać co teraz mogą takie osoby zrobić z tak zebranymi nadnymi ospbowymi?
Na Wydziale Biotechnologii .... PŁ też to ktoś rozwiesił. Nie napalałem sie zbytnio , bo czułem ze to ściema musi jakaś być, ale list motywacyjny zacząłem pisać :-/ Na szczęscie trafiłem na to forum. Teraz wiem, ze należy podchodzić z dystansem do takich różowiutko wyglądających ofert. Dzieki Wam! Bardzo mi pomogliście. Pozdrawiam wszystkich forumowiczów!
To jest sciema jak nic!! Zbieraja dane osobowe i to wszystko! Jestem ciekawy kto to rozwiesza i czy jakas firma wynajela kogos do tej roboty, bo jesli tak to musi byc niezla sciama... Dobrze ze nie dalem sie na to nabrac! Pozdrawiam wszystkich!:)
w takim razie ja sie pisze na wyjazd - aby sie doczepic do grupy 2-3 osob, zeby bylo razniej i taniej. wyjezdza ktos z krakowa w dniach 15-30 czerwca ? ja nie mam biletow kupionych bo i nic pewnego nia ma ale mysle, ze trzeba bedzie autobusem to niemiec i z tamtad taniej samolotem do anglii.
Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 115
poprzednia |