Darek

Temat przeniesiony do archwium.
31-60 z 115
Apropos tej oferty w Dreznie jest też na mojej uczelni (P.P) i też nie odpisali ,więc to pewnie jakaś ściema ,już samo ogłoszenie wygląda podejrzanie ,zrobione amatorsko..pewnie ściagają dane osobowe studentów iwęc uważajcie,pozdrawiam
hej! w lodzi tez znajdziecie to oglaszenie! ale to sciema! jak sie wczytacie to zobaczycie ze chca od was 20 euro za niby zalatwienia pozwolenia na prace ktore trzeba im przyslac na adres firmy!
Swoją drogą to kolejny przykład na to jak nieuczciwi ludzie chca wykorzystać odwieczną chęć studenta do wyjazdu za granice i zapał do pracy (no i chęć zarobienia paru groszy). Takich ludzi powinno się karać!!
Trzeba zrobić z tego aferę
Czesc wszystkim,jakis tydzien temu wywieszono takie ogloszenie i u nas(ATR-Bydgoszcz),prawie sie nabralem ale teraz juz wiem ze taka firma nie istnieje i dzieki wielkie za to dla naszej kolezanki mieszkajacej w Dreznie,poczytajcie sobie co jest napisane wyzej przez gro podobnych mi osob:)
Pozdr
tez sie o mało nie nabrałem ehhh nici z tego wyjazdu...
co do tego kto to pisze i to zbiera to chcąc wam pomóc sprawdziłem ip z jakiego dostałem odpowiedź, właścicielem okazał się:

F.H.U X-NET [2307]
41-800 Zabrze 3 Maja 31 tel. : 271-22-85 fax :

-to jest kawiarenka internetowa :) - ktoś wie co robi, z domu takich rzeczy nie wysyła, teraz pałając rządzą zemsty możecie np pojechać na miejsce i czekać z siekierą aż delkiwent pojawi się i będzie odpowiadał na maila - chociaż patrząc na to jak długo trzeby było czekać to raczej złe rozwiązanie...

a tak na poważnie to ktoś powinien wykazać się odwagą i zgłosić adres na policję, adres kafejki macie - wiadomo gdzie szukać denata :P...

dla pewności możecie mi jeszcze podesłać z nagłówków wiadomości z jakiego ip dostaliście mail
u mnie to pole wygląda konkretnie tak: "X-ORIGINATE-IP:83.16.62.6"
nie mam watpliwości ze gdyby ktoś naciągnał mnie na kasę to zgłosił bym to na policję, na szczęscie żadnej kasy nie wysyłałem ani się do tego nie przymierzałem...

co do adresu pocztowego to rozbawiło mnie jak ktoś doszukiwał sie w adresie poczta.fm jakiegos egzotycznego kraju :) - poczta.fm to inny alias interii, a fm konkretnie chyba od rmf fm z którym interia swojego czasu miała ścisła współpracę...

co do tego słowa "Farmaceutische" to nikt go nie wymyślał wpiszcie w google: "DR. IREE FARMACEUTISCHE FABRIC GMBH Barteldesplatz 14 01237 Drezno "
a w linkach sponsorowanych znajdziecie coś w podobie - link do dunśkiej! firmy farmaceutycznej...

co do szegółów ogłoszenia nie zgadza mi się też termin 10-11 kiedy u mnie w łodzi jest 17.07-18.08 czy jakoś tak...

a i adres! w lodzi na ogłoszeniach [email]

aha i co do niemiec to status studenta moze miec niebagatelne znaczenie, przy szukaniu pracy w niemczech:
http://serwisy.gazeta.pl/kraj/1,34317,2732127.html

co do marzeny jak bys zajrzala na forum to mozesz podac swoje pelne ip ;) moglbym ostatecznie rozwiac watpliwosci niedowiarkow... w zasadzie to juz ten fragment ip jest mozliwy to sprawdzenia ale troche by mi to zajelo :P - 255 kominacji na pierwszej pozycji...
jezeli ktos nie wie jakie ma ip to: http://checkip.dyndns.org:8245/
Dzieki neos,
za wyczerpujace wyjasnienia. Fajnie ze ktos zadaje sobie trud i doda wlasne zdanie i garstke informacji - gdyby wiecej bylo takich ludzi na swiecie, latwiej byloby nam zyc...

Spojzcie co przytrafilo sie naszym rodakom w Belfascie, radzilbym wszystkie "oferty" sprawdzac bardzo dokladnie, mozna bowiem popasc na sprytnych oszustow:

http://londynek.net/dyskusje/message?message_id=528101&forum_id=3184

Pozdrawiam
pr

Ciesze sie, ze rozbawilo Cie czytanie o mikronezji... Ja rozmarzylem sie na sama mysl o tym kraju: pewnie jakies bajeczne wyspy, slonce, piasek, misie koala i te rzeczy...
Helo NA mojej wspaniałej uczelni, tj. AE w KAtowicach również powiewały te białe kartki z wspaniałą ofertą pracy. Warunki oki i na pewno wielu z nas studentów pomyślało z jednej strony fajowo - okazja a z drugiej - za wspaniałe żeby było prawdziwe -
Ja również napisałem na meila [email] aby sprawdzić czy rzeczywiście okazja czy nie. Do stracenia nie miałem nic bo i tak gdyby mi kazali kase wyłożyć - to naiwny nie jestem i pocałował bym ich w d...-
Po kilku dniach odpisali ale dodali kolejne warunki, że za mieszkanie płacą tylko w 50% itd. Czyżby oferta się zmieniała??? Poza tym mój termin pracy to 18.07-17.09.05. A oto co mijeszcze napisali:
-pracodawca: ?DR IREE FARMACEUTISCHE FABRIC GMBH?
-stawka godzinowa netto: 8 euro/h brutto
-branża / charakter: produkcja / pracownik produkcyjny
-data rozpoczęcia pracy: 18.07.2005
-data zakończenia pracy: 17.09.2005
-ilość godzin pracy w tygodniu: od 40 do 48
-ilość dni pracy w tygodniu: od 5 do 6
-pracodawca dysponuje płatną kwaterą
-zakwaterowanie płatne: doba 4,2 euro/osobę (pierwsze dwa tygodnie zakwaterowania jest
bezpłatne - na koszt pracodawy)
-pokoje w hotelu pracowniczym 2,3 lub 4 osobowe z kuchnią i łazienką, oraz centralnym
ogrzewaniem
-wyżywienie we własnym zakresie (pobliskie supermarkety ok. 400 m.)
-przejazd z Polski do Niemiec i z powrotem organizuje pracodawca -
koszta przejazdu pokrywa w 50% pracodawca (koszt przejazdu autokarem 30-40zł)
-ubezpieczenie pokrywa pracodawca
-cotygodniowe wynagrodzenie począwszy od pierwszego tygodnia pracy
-ewidencja rozliczeń finansowych (podatek, konto itp.)
-dojazd z kwatery do miejsca pracy organizuje pracodawca - dojazd bezpłatny busem
-wiek pracobiorcy: co najmniej 18 lat
-wymagany status studenta

Skoro te przecudne karteczki wisiały na wielu uczelniach w Polsce zastanawia mnie komu zależy na naszych danych osobowych i to studentów? ????? :)

CZyżby chcieli wytropić przyszłą elitę POlski ????

:) :) :) Pozdrawiam i życzę udanych łowów na tego cwaniaka.
Czy wybiera sie ktoś z misja odwetu???? Użycze i mojego noża :P
ludzie, dlaczego wy sie ludzicie ze ktos wam zalatwi prace. o ktora dzis jest trudno i jest regres. czemu jestescie tacy naiwni (obserwuje sie to na kilku duzych polskich forach zwiazanych z praca za granica).

ja po tym przykladzie z praca w Dreznie sie juz dobitnie przekonalem ze wole jechac o stokroc sammeu + z przyjaciolmi moimi niz z posrednikiem.

precz z posrednikami. co to za pie***ny nowy typ pracy. ja nikomu nie bede nabija kabzy. wole juz tam pojechac i nic nie znalezc to przynajmniej sie przekonam na wlasnej skorze jak jest a nie na poczatek wywalac kase dla tych debili. wiele lat uczylem sie angielskieg, rodzicie kilkadziesiat baniek (jak nie sto) na to zaplacili i nadeszla pora, zeby sie dowiedziec jak sobie umiem radzic.

adios
Czesc wczoraj dostalem odpowiedz wraz z formularzem Czekalem na odpowiedz 4 dni
Mail rowniez wyslany z X-ORIGINATE-IP: 83.16.62.6 o godzinie 13:20 gdyby ktos chcial kogos dorwac :D
Pozdrawiam i dzieki za info :)
Moze uda sie naklonic kogos z Zabrza aby zainteresowal sie ta sprawa...

Tak jak neos wspominal, jest to:

KAWIARENKA INTERNETOWA
41-800 Zabrze
3 Maja 31
tel. : 271-22-85

Bede szedl tym tropem - marzena z Drezna zrobila kawal dobrej roboty; kto wie, byc moze i w Zabrzu sa jeszcze konkretni ludzie...

Pozdrawiam
pr
masakra drodzy studenci!! Ilez osob sie musialo na to nabrac...toż to w bialy dzien rozboj. Chca po te jedyne 20 euro za cudowna prace, zalozmy ze znajda takich naiwniakow (a pewnie znalezli, nie kazdy przeglada stronki) tylko 10...i juz maja prawie tysiąc zlotych. Sam chyba zaraz zaloze taka firme, bo przekonany jestem ze ktos im cos wyslal...daje sobei uciac łapke. Moj znajomy nawte rzekł "a co tam, to tylko 20 euro za dokument, nawet jak to oszustwo nie zbiedniejemy wielce" JEszcze paru tak pomysli i chlopaki z Zabrzaa zarejestruja moze swa działalnośc i lokum wynajmą ;) hehe. Dobrze ze ktos rozgryzl...dzieki,hey.
Czesc dobrze ze sa ludzie tacy jak wy!
Jestem z Politechniki Częstochowskiej Wydział elektryczny.

Oto co wisiało u mnie na wydziale:
-pracodawca: „DR. IREE FARMACEUTISCHE FABRIC GMBH“
-stawka godzinowa netto: 8 euro/h brutto
-branża / charakter: produkcja / pracownik produkcyjny
-data rozpoczęcia pracy: 11.07.2005
-data zakończenia pracy: 10.09.2005
-ilość godzin pracy w tygodniu: od 40 do 48
-ilość dni pracy w tygodniu: od 5 do 6
-pracodawca dysponuje płatną kwaterą
-zakwaterowanie płatne: doba 4,2 euro/osobę (pierwsze dwa tygodnie zakwaterowania jest
bezpłatne - na koszt pracodawy)
-pokoje w hotelu pracowniczym 2,3 lub 4 osobowe z kuchnią i łazienką, oraz centralnym
ogrzewaniem
-wyżywienie we własnym zakresie (pobliskie supermarkety ok. 400 m.)
-przejazd z Polski do Niemiec i z powrotem organizuje pracodawca -
koszta przejazdu pokrywa w 50% pracodawca (koszt przejazdu autokarem 30-40zł)
-ubezpieczenie pokrywa pracodawca
-cotygodniowe wynagrodzenie począwszy od pierwszego tygodnia pracy
-ewidencja rozliczeń finansowych (podatek, konto itp.)
-dojazd z kwatery do miejsca pracy organizuje pracodawca - dojazd bezpłatny busem
-wiek pracobiorcy: co najmniej 18 lat
-wymagany status studenta

U nas tez kupe ludzi sie napaliło. Ale ściema. Dobrze ze znalazłam ta strone i wasze forum. Przekaże innym.
Ludzie są straszni jak tak można robić pieniądze na cudzych marzeniach.
Powodzenia w szukaniu pracy!
Może znacie jekies legalne oferty pracy za granicą? Jestem chętna!
Kontakt : [email]

Pozdrawiam :)
Odwet ??? Haha mam pewien pomysł! Dlaczego nie pobawić się w "jego zabawki" Co wy np na wezwanie do stawienia sie na komisariacie policji w Zabrzu celem złozenia wyjaśnień itp. Potrzeba tylko troche czasu, wzoru podobnego wezwania, zrobic sobie konto typy policja.zabrze.wp.pl i wyslać z jakiejs kafejki. Niech poczuje to ciśnienie i te emocje ktore kazdy czul wysylając zgłoszenie o wspaniałą pracę za 8 euro za godzine;-) Ludzie pomyslcie nad tym, podobno nasza pomyslowosc nie zna granic wiec nie dajmy sobie pluć w twarz i pokazmy, ze student potrafi. Myśle, ze wyslanie im maila, ze CBŚ albo urzad skarbowy zainteresowal sie sprawa narobi im tyle strachu, ze nie beda mogli spac spokojnie. Dlaczego ja tego nie zrobie. Proste, dzis mi sie sesja zaczyna a potem mam obrone;-)) wiec nie mam czasu na zabawe;-) Udanych pomysłów. Zemsta jest słodka!!!!!!!
A jeśli ktoś uwarza to za niezbyt udany pomysl, to trudno, może i nie jest zgodny z prawem ale za to skuteczny;-) Zawsze można czekac na interwencje odpowiednich służb:-)))) Pozdro i .......bądźcie czujni!!!
My znalazlysmy to ogloszenie na UWr zanim cos wyslalysmy postanowilysmy to sprawdzic.Dzieki Wam nie dalysmy sie wrobic!DZIEKI!!!!
Siema Ludzie to jakas lipa mocna, gadalem z dziewczyna z Drezna, byla pod tym adresem ale nie zupelnie bo plac istnieje ale nie ma numeru 14 najwyzszy to 4, poza tym firma jest jak widmo, podobno na tym placu znajduje sie jakies posrednictwo czy agencja konsultingowa jakos tak. Wszystko wyglada ze ktos nas w kanal laduje... Dostalem formularze ale nie wiem czy warto im go odeslac, naciagacze!!
do tego to juz doszlismy prawie tydzien temu, dzieki Marzenie...
Ja rowniez zainteresowalem sie ta oferta, jednak po dociekliwym sprawdzeniu tej firmy doszedlem w koncu do prawdy. W rzeczywistosci ta firma nie istnieje, na oficjalnej stronie Drezna spytalem sie o ta firme i w odpowiedzi dostalem:

"Dear Mr. Szymon,

I just wanna tell you at first, that your were right to ask us about the
Firm, which was announcing summerjobs at your university/city. A lot of
student wrote us with the same question.

We've checked it - there is no such a firm in our city - the adress and the
company at all doesn't exists.

Did you may get any further information like phone number or something?
Because may there will be the chance to check by our policedepartment, if
this firm is a criminal organisation.

Please feel free to write me again - regards from Dresden, yours


Anke Hacker
Persönliche Referentin
des Wirtschaftsbürgermeisters

Landeshauptstadt Dresden
Tel.: [tel]
Fax: [tel]
mail to: [email]
www.dresden.de/Wirtschaft"

wiec jesli ma ktos nadal zamiar pojechac tam do pracy - radze sie zastanowic :)
Ale jaja. Ale mam nosa! Wiedziałem ze coś tu śmierdzi różowym gównem! Właśnie wysłałem do nich maila z paroma pytankami. A potem mnie tknęło żeby sprawdzić tą fabryczkę....No i trafiłem na niezłe komenty. Przeczytałem je wszystkie. I widze że nie tylko mnie brakuje szczęścia. Wiec jak mi przyśla formularz to gówno ode mnie dostaną. Fajnie mieć kumpli w takiej samej kropce jak ja. Pozdrawaim wszystkich studencików a zwłaszcza UJ!
jak ktoś już zauważył- Łódz też cała zawalona ogłoszeniami słynnej firmy.aż mnie krew zalewa. Przepraszam, a może ktoś jednak zna uczciwe i tanie w miarę programy pracy za granicą. czasami -strach studentce jechać do pracy całkiem w ciemno, szczególnie z pustym portfelem. pozdrawiam, moje szczęście, że jest takie forum. i tacy ludzie, jak Marzena.
Bardzo mne cieszy ze zdemaskowana zostala ta falszywa oferta! Poniewaz zanim cos zaczne dzialac z takimi ofertami zawsze sprawdzam w internecie dane na temat oferty, wiec tym razem ten temat na forum mnie uratowal, pozatym nie ma tej firmy w zadnym spisie......
Ludzie nie bądźcie NAIWNI, zanim coś wyslecie, sprawdźcie poszukajcie....dowiedzcie się czegoś sami....
POZDRAWIAM
Witam!
Ja też był prawie się nabrał na to.
Ale mam pytanie czy ktoś zgłosił to na policję?
Strasznie denerwują mnie tacy ludzie i nie wolno im odpuszczać takich rzeczy.
A przyppuszczam,że dochodzenie w tej sprawie na pewno przyniosłoby rezultaty.
Pozdrawiam i dziękuję za info Marzenie
ale kwas z tą firmą :/// dałem sie naciąć i wysłałem im swoje CV wczoraj... dopiero dzisiaj mnie tknelo i postanowiłem poszukac czegoś o tej "firmie" i trafiłem na wasze wpisy... przeczytałem wszystkie - super ze tyle ludzi sie zainteresowalo, każdy dorzucił coś co sam odkrył i że każdy chciał sie tym podzielić :))) a takie pytanie jeszcze zadam: co oni tak realnie moga zrobić z tymi danymi co je już zbiorą? mogą je wykorzystać w jakis perfidny sposób? jak sądzicie?

pozdro
i to mi sie wlasnie podoba... ze teraz jak ktos wpisze nazwe tej firmy do wyszukiwarki to natrafi na te wszystkie wpisy :)
dobra robota!!!!
Witam.
Niestety ta ciekawa oferta to zwykła lipa. Mam koleżanke w Dreznie i nikt o takiej firmie tam nie słyszał a co ciekawsze nie ma takiego adresu.
Wiec nie radze wpłacać nic na ich konto chyba ze macie za duzo gotówki :)
Pozdrawiam
Orto 82
Tez sie zainteresowałem tym ogłoszeniem, ale długo nie trwało znalezienie tego forum i rozwianie złudzeń...

Jedna rzecz mnie w tym wszystkim dziwi: tak zorganizowana działalność, ogłoszenia na uczelniach w całej Polsce, ktoś sobie zadał sporo trudu, a nie wpadł na to żeby powołać się na jakąś istniejącą firmę znalezioną w necie. Gdybym po wpisaniu w googlach nazwy firmy znalazł stronkę ze zdjęciami nowoczesnego budynku i uśmięchniętych pracowników to raczej bym się długo nie zastanawiał czy się decydować na tą fuchę. I chyba by mi nie przyszło do głowy żeby sprawdzać adres ip z którego wysyłają maile (a nawet jakbym sie dowiedział, że maile są wysyłane z Polski to w sumie to o niczym jeszcze nie świadczy).

A te czopy wymyślaja jakąś nazwę i nawet nie zajrzeli do słownika czy są takie słowa w jęz niemieckim. K***a brak mi słów:)

Ogólnie to nie omieszkam wysłać im maila z pozdrowieniami...
dobra ludzie nie piszcie juz tutaj, ze dziekujecie bo o maly wlos dalibyscie sie nabrac. ten watek juz jest kilkanascie dni dobrych a wy to teraz piszecie. tacy cwani jestescie a gdyby nie ten watek pierwsi byscie wyslali swoje dane i czekali tylko na wyjazd. a teraz bedzie sie 100 osob dopiywalo : "SUPER, dzieki....o maly wlos..."

KONIEC.
jak wtedy kiedy trzeba bylo naprawde pomoc (sprawdzic adres firmy, mejl "firmy") sie nie odzywaliscie tylko niczym anonimowi uzytkownicy sledzili to forum - to teraz tez byscie juz przynajmniej nic nie dodawali. ale nie - musicie zostawic kawalek swojego JA, bo sprawa jest juz i tak skonczona i wiadomo, ze nici z tego. a tak to sie zaloze ze by tu bylo o kilkadziesiat wpisow mniej bo sami byscie sie lapali jak najszybciej do tej pracy, nie mowiac nikomu innemu o niej (potencjalni rywale). zenada. i taka jest spolecznosc forow: "da glos wtedy jak nie ma nic do zyskania (czyli nie ma juz pracy)"


BOSHE.............
1. nie pier***ol
2.jakby ci ludzie tak sie rwali do wysylania swoich danych tej fikcyjnej firmie (przynajmniej wiekszosc z tych), to by wogole nie znajdowali tego forum
3.wiec nie pier***ol, bo ja rownie dobrze nie moge miec pewnosci czy Ty nie postapilbys tak samo....
[wpis usunięty]
No to potrzebujemy tylko kogos, kto cala sprawe krotko opisze , poda link do tego forum i wysle mailem do... No wlasnie... Byc moze do jednech z podanych nizej adresow ?

http://www.katowice.kwp.gov.pl/kontakt.htm

http://www.cs.radom.pl/linki.htm

Co Wy na to?
pr
Temat przeniesiony do archwium.
31-60 z 115