Praca w Holandii

Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 126
poprzednia |
Wyjezdzam teraz w piatek do pracy w Holandii. Jesli ktos bylby zainteresowany to prosze o kontak meilowy ze mna to podam kontak do tej firmy. Akurat potrzebuja ludzi do pracy. Oczywiscie musicie miec paszport niemiecki, osoby ktore maja 17 lat tez moga wyjechac.
Pozdrawiam Olka.
[email]
Pomylilam sie. Wyjezdzam nie w ten piatek ale nastepny czyli 17.06.2005r. Dodam jeszcze ze firma nazywa sie exoticgreen. Nie posiada ona strony www. Jesli ktos bylby dalej zainteresowany to prosze o kontakt droga meilowa to podam namiary do biura.
Pozdrawiam Olka.
witam - mogę dostać na meila trochę szczególowych informacji: branża firmy, co oferuje ta firma, jaka umowa,na jaki czas.........i tak dalej - pozdrawiam =)
hej jestem zainteresowana ta oferta, ale nie mam paszportu niemieckiego, czy to stanowi powazny problem? co to za firma iczym sie zajmuje? moj mail: [email]
mogłabyś mi również przesłac kilka informacji o tej firmie, oraz jakieś namiary na nich, dzieki z góry, mój mail to: [email]
hej również jestem zainteresowana. jeśli możesz to prześlij namiary i trochę bliżej o pracy [email]
jestem zainteresowany...prosze o namiary tej firmy ;) [email]
Siemanko!
Dzwoniłam do tej firmy i okazało sie że jest zapotrzebowanie na mężczyzn praca przy taśmie lub "Wieszaniu" kuraczków. Jeden ważny warunek musisz posiadać paszport niemiecki! Jeśli ktos ma inne informacje na temat tej firmy toprosze o kontakt na adres [email] z góry dziękuje papa
smierdzi jak cholera! przy tych kurczakach dlatego nawet turcy nie za bardzo sie do tej pracy garna!
no ale euro tez powara zapachem ale jest nam wszystkim ja sadze bardzo potrzebne.
a co do paszportu to holenderska dyskryminacja rynku pracy i polakow dalej jest zywa i zakaz dla wjazdu dla obywateli z nowych krajow ue zostal przedluzony do lerwcz 2006 roku! dziady jedne.jedynie tzw.dwulicowcy z polskim i niemieckim paszportem moga dalej zacierac rece i spokojnie spac nie bojac sie nawalnicy z polski i z jedynie polskim paszportem.
bezrobocie w holandii dzieki premierowi balkenende i jego klice wzrasta w najwiekszym stopniu ze wszystkich krajow eu.wzrost gospodarczy jest jak dobrze pojdzie na poziomie +0,4% w polsce +4% no i wiadomo jak nie ma robot to holendrzy zaczynaja szumiec i atmosfera dla naszych rodakow robi zie ze tak powiem nie swieza,smierdzaca tak jak te biedne brojlery.

jak mialbym wybierac to do pracy wyjechalbym do kraju w ktorym polak jak o pracownik i czlowiek jest mniej czy wiecej uwazany za kogos naprawde temu krajowi potrzebny.przeciez;szwecja,wielka brytania i irlandia legalnie i z otwartymi rekoma przyjma polakow do pracy w wielu zawodach.i im jeszcze podziekuja zwracajac jeszcze podatek od zarobku.
no ale jest to moja osobista opnia na podstawie ostatnich 15 lat mieszkania i pracy w tym tulipankowym kraju.

zycze powodzenia i dobrego wyboru.a jak mialbym numer telefonu do tej kurczakowni smierdzielni to zadzwonilbym i zapytal dlaczego nie potraktuja polakow na tym samym poziomie co reszte bo naprawde jak pracodawca chce to moze zatrudnic polaka nawet bez duitse passport.

pozostaje

en ik wens juliie nog een fijne dag verder!

dag

met vriendelijke groeten

nappy podroznik
witam wszystkich
mam 25 lat! 3 ostatnie lata spedziłem w Holandii!
Nie posiadam paszportu niemieckiego!
I stanowczo NIEpolecam pracy w "KURACH" tzn przy produkcji drobiu i jaj!
Poznałem polakoów z paszportami którzy tam pracowali!
Nie spotkałem jednego który by był zadowolony!
Jednak wiadomo praca nie śmierdzi!
Popieram autora poprzedniego postu!
właśnie wybieram sie od lipca do Irlandii do legalnej pracy
za porządne pieniądze!
Będe mieszkał w normalnym mieszkaniu a nie w jakims pier....karawanie!
co prawda koffieshopów nie ma!
zgadzam się również co do dwulicowości ( chodzi mi o okres przejsciowy )
którego miało nie byc ale jest i przez kolejne 2 lata nasi rodacy są wykorzystywani!
coprawda zrezygnować z "kariery" było trudno ale się udało!
pozdrawiam wszystkich rodaków na emigracjii
Trzymajcie ludzie fason !!!
succes!
koffie shop to w irlandii nie ma tak jak w holandii na kazdym kroku ale za to ja chcesz sobie browarka w irlandii na miescie wypic to ci policja z notesiekiem nie nachodzi.
paranoja.
nawalony marycha mozesz byc spokojnie na miescie ale piwko to juz za raczki politie lapie.

a zwiekszoscia farm kurzych w holland jest tak ze pracodawca zwalnia holendrow i przyjmuje na okres tylko przejsciowy polakow a holendrzy stoja pod brama i z uzasadnieniem za po prostu zli na naszych rodakow.
no i lapanki na polskich budowlancow sie rozpoczeli bo wedlog hol.zwiazkow zawodowych zabieraja im polacy prace

pozostaje,

nappy

p.s.

holandia schodzi na psy i na szczescie sa kraje ktore szanuja polska prace i polakow.

dag!
poczytaj mi do poduszki

pozostaje,

nappy

PORADY: Wybierasz się do pracy w Holandii? Nie daj się oszukać! -11.11.2004
Ponad połowa działających w Holandii biur pośrednictwa pracy to firmy krzaki. Ich ofiarą coraz częściej padają poszukujący pracy Polacy.

Skorzystaj z biur pośrednictwa, które mają certyfikaty wystawiane przez tamtejsze urzędy i stowarzyszenia. Wiarygodność holenderskich pośredników można sprawdzić jeszcze w Polsce, w Opolu, w Stowarzyszeniu Międzynarodowych Agencji Zatrudnienia (VIA) - pisze Rzeczpospolita z 4.11.04.

Stowarzyszenie Międzynarodowych Agencji Zatrudnienia (VIA) skupia dwadzieścia holenderskich agencji działających na terenie Polski, które w ubiegłym roku zatrudniły czterdzieści cztery tysiące mieszkańców naszego kraju. Oferowały im głównie prace w przemyśle, logistyce i rolnictwie. - Trzeba ucywilizować ten rynek. Musimy wprowadzić standardy chroniące naszych klientów przed nieuczciwymi pośrednikami. Na naszym rynku działa około 10 tysięcy firm tej branży. Z tej liczby aż sześć tysięcy to firmy krzaki. Kontakt z nimi dla osób nieznających naszych realiów może być bolesnym doświadczeniem - mówi członek zarządu VIA Frank van Gool.

Jako przykład podaje przypadek holenderskiej firmy AG, która splajtowała, zostawiając bez wynagrodzenia dziesiątki pracujących w niej Polaków. Poszkodowani, których przejęła jedna z firm - członków VIA - otrzymali już pomoc w dotarciu do instytucji holenderskich zajmujących się egzekwowaniem należnych poborów od pracodawcy. Zdarza się także, że zwabiony wysokimi stawkami Polak dopiero po przyjeździe na miejsce dowiaduje się, że będzie pracował za połowę obiecanej stawki.



Zdaniem członków VIA rozwiązaniem problemu będzie ustalenie standardowych procedur przy zatrudnianiu Polaków przez agencje zatrudnienia. - Gwarancja terminowości wypłat i wyznaczenie minimalnej stawki wynagrodzenia to rzecz oczywista. Nam zależy też na tym, żeby w jasno sformułowanych kontraktach znalazły się zapisy zapewniające pracownikom z Polski cywilizowane warunki dowozu i zakwaterowania - wylicza van Gool.

Jego organizacja uruchamia punkt informacyjny, w którym każdy chętny do pracy w Holandii będzie mógł zdobyć wiadomości na temat możliwości legalnego zatrudnienia w tym kraju, a także zgłosić ewentualne uwagi i zastrzeżenia pod adresem nieuczciwych pracodawców.

- Dla chętnych do pracy w Holandii logo naszego stowarzyszenia jest gwarancją uczciwego traktowania ze strony pracodawcy. Nie obiecujemy cudów, ale też korzystanie z usług naszych członków nie jest obciążone nadmiernym ryzykiem - zapewnia van Gool.

Punkt informacyjny znajduje się w firmie OTTO w Opolu, ul. 1 Maja 3-5, tel. 077 (44 18 550)

Zobacz: www.rzeczpospolita.pl
Wiesz koleś Ja pracuje w Holandii i uważam,że są wyjątkowo mili,a to żeHolendrzy mało nam płacą to nie prawda,to wina pośredników(złodziei)dają nam7eu na godz.,a sami zgarniają większa połowę.Co do traktowaniaPolaków przez Holendrów to im się nie dziwie jak naoglądają się dsyć.Przyjeżdzają Polacy I bawią się w woły robocze ,podnoszą normy choć nikt im nikt im nie każe, a polskie dziewczyny to zwykłe k****y sypiają z kazdym z brudnym turasem i z obrzydliwym starym szefemi jak tu nie brzydzić się POLAKAMI.POKAŻ CO POTRAFISZ A BĘDĄ CIE SZANOWAĆ.
Ja tez robie w holandii masz racje polki to qrwy daja dupy za to zeby mialy lzej na tasmie i chca sie opierdalac do holendrów nic niemam poprostu kochaja tempo za to zmazańcow nienawidze jhak kazdy polak z wyjatkiem polki masz racje pokaz ze umisz robić to masz luzy w robocie znasz angielski umisz sie dogadac pracujesz nikt sie nie czepia ,czasem idzie walic scieme ale jak trzeba robic to trzeba pozdrawam !!!!
a co do posredników to neimasz tak żle uitzenbureau cyli posrednicy dowoza cie do pracy placa za mieszkania a to ze biora 16-17 euro na godzinke za ciebie i neiwyplacaja kasy za nocki nadgodziny itp to skurwysyństwo ale co zrobić o kontrakt ciezko ale wiedz ze praca w holandii wporownaniu do pracy w neimczech to male piwko i sciema wiec neiprzejmowac sie robić godzinki sciemniac i dymac nasze polskie Kurwy jarac blanty i poprostu zyc!!! wkurwia mnie ze polska wymysliła se jakis podatek za to ze robisz za granica przeciez tam placisz podatki a złodzieje chca kase zebys placil podwojnie!!! pozdrawiam!!!!!!!!!1
Witam! poszukuje pracy w Holandii nie posiadam paszportu niemieckiego czy mozesz mi pomoc. Dzieki
Siemka! Mam Jestem z Zabrza i chciałby podjąć prace w Holandii ale nie mam paszportu niemieckiego czy to jest duży problem? Jeżeli możesz mi dać jakieś namiary na pracę lu załatwic oto mój meil [email] . Dzięki!
Czes¢! Zaczytalem sie w waszych wypowiedziach i kilka z nich mnie poruszylo. Pracuje w Holandii od 4 lat przy zbiorze truskawek, niestety nie posiadam niemieckiego paszportu i mimo znajomosci jezyka nie moge znalesc pracy na dluzej.
Jest nas tu masa i milosc do Holendrow troche mi przeszla. Sami znalezlismy to prace i choc wypieraja nas Litwini pracowalismy uczciwie.
Jednak nigdy nikt z nas nie widzial na oczy kontraktu, tylko w momencie gdy go podpisujemy. Jest oczywiscie po Holendersku, a powinien byc przetlumaczony na polski czy litewski.
Nie ma powodu by traktowano nas zle, ale napatrzylem sie na rodakow ktorzy nie potrafia szanowac sami siebie wiec jak wymagac szacunku od innych.
Co do dziewczat tyo rowniez bywa bardzo roznie i niestety musze sie zgodzic z kilkoma przedmowcami, szkoda,ze sie tak reklamujemy.....

Chcialbym jednak pracowac wlasnie tutaj, moze zostac, moze tu zaczac zyc bo na afery i wiadomosci z kraju nie moge niestety patrzec.
Bywalem w roznych miejscach, miedzy innymi a Stanach, Anglii czy tez w Grecji, ale w Holandii podoba mi sie najbardziej gdyby ktos mogl mi pomoc w znalezieniu pracy bylbym wdzieczny.
Dzieki za czas ktory poswieciliscie by poznac moje zdanie Hej!
[email]
Mieszkam w Niemczech jestem bez pracy, szukam pracy w Holandii. Czy ktoś mógłby podać mi jakieś namiary ? Z góry dziękuję za pomoc!!!!!!!!!
[email]
mieszkam w nl od roku, obecnie rozpoczelam studia ale juz mam dosc i po tym roku wracam do pl.Poznaje mase ludzi i to przykre ale zawsze wstydze sie przyznac ze jestem Polka i mianowicie nie chodzi o to ze sie nia nie czuje. Obegowa opinia o latwych dziewczynach z wsch europy robi swoje,brrrr.Mozna odniesc wrazenie ze do nl przyjechal margines spoleczny naszego kraju. Nikomunikatywnosc i prostota rodaczek jest powalajaca.Ale prosze nie generalizowac bo mimowszystko nie zawsze taka jest prawda a opinia bardzo krzywdzi.

greatzz
Czesc.
Ja jestem w Holandii od marca.Dobrze sie tu czuje,bywa niesympatycznie,ale powiedzcie mi gdzie nie?!Ogolne jest jednak dobrze.
Osoby ,ktore tu poznalam sa bardzo wporzadku W wiekszosci sa to Holendrzy,choc znam i paru bardzo porzadnych POlakow.W wiekszosci jestem traktowana dobrze.Zdarzaja sie przypadki,ze ktos komu mowie,ze pochodze z POlski ma wobec mnie inne zamiary (chodzi o lozko),ale ja zaraz splawiam takiego kolesia bo jest nie wart tego by znim rozmawiac.Jak ktos lubi seksualne zycie,chce tak zarabiac czy sie bawic to niech to robi-mnie to nie obchodzi.Ja szanuje siebie i swoje cialo i smutno mi,ze niektorzy szufladkuja osoby,ze niby to kazda POlka,ze brzydko powiem daje dupy.Na szczescie nie kazdy szufladkuje i dlatego cenie sobie ludzi,ktorzy tego nie robia.
dla tych co w Holandii czy nie.chca pogadac zarzucam mailem
[email]
i pozdrawiam
senni
dzien dobry!
mieszkam w holandii od prawie 3 lat,dysponuje swietna znajomoscia j.angielskiego,i srednia znajomoscia jezyka holenderskiego,jestem zarejstrowana tutaj,i posiadam pieczatke w paszporcie ktora umozliwia mi rozpoczecie legalnej pracy.Jednak niestety to nie takie proste...
w jaki sposob moge skontaktowac sie z waszym biurem?
oto moj adres e-mail [email]
pozdrowienia z den haag.
z niecierpliwoscia czekm na odpowiedz.
bardzo prosze o kontakt mailowy [email]
hej wam.tak was czytam i czytam....hm...co moge powiedziec.jestem w holandii juz trzy lata.jest roznie czasem lepiej a czasem gorzej.jak wszedzie chyba.ale szukam szukam pracy w holandii,wladam bardzo dbrze angielskim i w duzym stopniu holenderskim.ktos pomoze?pozdrawiam.
moj mail [email]
czesc mogłabys mi przesłac dane tego biura min.telefon
to jest mój adres [email] dzięki
Witam. Ja jestem w Holandii od maja. Poza rodzina mojego partnera nie znam tutaj nikogo, dlatego chetnie nawiaze kontakt mailowy. Moj email: [email]
czesc jestem Gocha mieszkam w Veldhoven i spodobala mi sie twoja wypowiedz.Skad jestes i co porabiasz u wiatrakow?Pozdrawiam cieplutko i moze bedziemy w kontakcie.
czesc poczytalem wasze wpisy i opowiem swoją historie pracowałem rok temu 5 mies w firmie w której polacy polakom pomagali załatwic prace ocz nie zadarmo i wiekszej mierze decyzje o tym czy przyjedziesz w przyszłym roku podejmują polacy , jak sie okazało po konc kontraktu dostałem zaproszenie od naszych na nastepny rok bo poniekąd sie wykazałem i do pażdziernika tego roku podobno nawet pozwolenie itd było załatwione i niewiedziec czemu okazało sie ze holender szef sam skreslił mnie z listy na ten rok niepodając przyczyn teraz jestem bez pracy bo swiadom tego ze do pracy w październiku jade zwolniłem sie a jeszcze we wrzesniu wszystko było tak jak ma byc czekaj na telefon jak juz robota sie zacznie i gdybym na dodatek sam sie niepofatygował i zapytał kiedy to pewnie dalej bym siedział przy telefonie czekając na pawła bym jak najszybciej przyjeżdzał a takie sprawy ze ktoś juz na nastepny rok niepojedzie do pracy mowiono oda razu po kontrakcie.
Jak ktoś może pomuc załatwić mi robote w holandii to prosze o kontakt meil [email]
Cześć wszystkim,dobrze poczytać was i można wiele się dowiedzieć.Wiem jedno że często jest tak jak piszecie o dziewczynach,już miałam podobną sytuację we francjii,i dlatego zrezygnowałam .ale pisze do was bo interesuje mnie to czy ktoś słyszał o farmie Państwa Laurssen,czy ktoś tam może był i wie co nieco na ten temat,jest to dla mnie bardzo ważne.proszę o pomoc,mój [gg] ,,Dziękuję i pozdrawiam
czesc,
studiuje w holandii i pisze prace na temat praw polakow z niemieckim paszportem pracujacych w tym kraju. chcialabym wam zadac kilka pytan, np. czy macie prawo do swiadczen w razie choroby, wypadku, zwolnienia, rodzinnych itp. i czy te prawa sa respektowane, itp. bardzo prosze o kontakt, bede bardzo wdzieczna za pomoc. mail: [email] pozdrawiam. anka
Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 126
poprzednia |