Inverness- Szkocja

Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 42
poprzednia |
hej ludzie czy ktos z was przebywa w miescie Inverness w Szkocji, szukam kogos bo jestem tu sama...
czesc. Ja sie wlasnie tam wybieram w najblizszym tygodniu (pon-sroda) Moj nr. +353863297391 lub 5[tel]
pozdrawiam
czy moglabys mi napisac(najlepiej smsem, bo do Internetu mam ograniczony dostep)jaki jest koszt utrzymania na tydzien i jak z praca.
Z gory dziekuje
Jarek
Czesc.
Mam pytanie... Czy istnieje mozliwosc znalezienia pracy w Szkocji? Jesli tak, to napisz mi gdzie jej szukac i jak.
Z gory dziekuje za odpowiedz i pozdrawiam.
Chetnie bym wybral sie w to miejsce, w ktorym przebywasz. Interesuje mnie tylko i przede wszystkim czy znajde tam jakas prace...

Pozdrawiam i czekam na wiesci
Hey ludziska!!!
i ja również zawitam w Inverness
już 12 sierpnia
oby było znosnie
pozdrawiam
pozdrawiam
hello wszystkim!
patii sama to na pewno nie jestes, bo z tego co sie orientuje to Inverness jest podobno about 4000 Poloków ;]
i ja tez juz 12.08 zawitam do tego miasteczka
new live
pozdrawiam
chcialbym wszystkich ostrzec przed przyjazdem do inverness, z praca jest bardzo ciezko za duzo jest tu przyjezdnych zeby znalezc cos teraz w wakacje chyba ze macie juz cos zalatwione
czesc Pati , jestem teraz we Wali w Welshpool lecz za miesiac przenosze sie do Inverness bo firma w ktorej pracuje ( domy opieki Barchestera ) chce mnie tam przeniesc na nastepny kontrakt. Milo by bylo kogos znac juz na miejscu wczesniej. Totalnie nie wiem co mnie tam czeka i czy ich angielski bedzie dla mnie zrozumialy. Napisz prosze cokolwiek na mail [email] lub lepiej sms na nr. [tel]Krzysiek. pa
Witam wszystkich. Szukam informacji na temat znalezienia pracy w Inverness. Wybieram sie tam na przelomie pazdziernika i listopada. Dzieki za wszelkie informacje. Pozdrawiam
www.szkocja.net
Hej, ja wlasnie wrocilem z Inverness. Z praca nie ma wiekszych problemow, a jezeli zostajesz tam na dluzej, czyli przynajmniej rok to loozik. Prac typu waiter, cleaner czy zmywak jest mase. W jobcenter pracuje nawet Polka - Agnieszka, w razie czego napewno Ci pomoże. Jedyne czego Ci odradzam to szukania pracu u Włocha - Casa italia koło malego Tesco, bo ten kurdupel Tunezyjczyk udajacy Włocha płaci 3,5 paunda za godzine, a ponadto jeszcze okrada Cibie z napiwkow i Ci ubliza na kazdym kroku. Mozesz sie przejsc do mustardseed restaurant. Ja tam pracowalem i teraz moje miejsce zajal koles, ale pracuje tam do pazdziernika, wiec beda kogos potrzebowac - praca to KP płacą 5,5 Ł/h. Warto jeszcze pojsc i sie zarejestrowac w Blue Arrow (chyba Academic street)- tam maja prace w Scotrail jako waiting staff w pociagach. Co ważne - jak najszybciej zrob sobie konto w banku - ja proponuje w Loydsie bo jest najwygodniej i najszybciej. Żarcie tanie jezeli kupuje sie w Tesco to w 10Ł na week sie zmiescisz spokojnie. W aplication formach sciemniaj na potege bo i tak nikt tego nie sprawdza. Do samego inverness mozna dostac sie najtaniej z londynu megabusem(8Ł) - www.megabus.co.uk albo z wawy do londynu, a potem do inverness samolotem easyjetem (100Ł z wawy). W niedziele kolo teatru (Ness walk street) rano jest ryneczek z wszystkim co mozna sobie wymazyc, a ceny sa smieszne - np. toster za pol paunda. W niedziele jest za free dicho w gs'ie kolo Mcdonalda, a fajny jest Johnu Foxes Pub i Cactus Jack-klubic z panienkami tanczacumi na barze w stylu coyotie. Wez duzo ciuchow przeciwdeszczowych:( oki, jak masz jescze jakies pytania to po-prostu-ja ( malpka) wp.pl
Czesc marcin
ja tez sie wybieram do szkocji na poczatku pazdziernika
i dlatego zbieram info na temat roznych rzeczy .konkretnie mnie interesuje jak to jest z praca w edynburgu po drugie mozesz mi nakreslic po krotce schemta załatwienia sobie konta w banku i po trzecie jak to jest z mieszkaniem ,słyszałem tez ze do konta jest potrzebne jakis rachnek np za gaz wyjasnij mo jak mozesz te kwestie

pozdro from poland
Witam !!!
Marcin P czy moglbys podac swoj adres E-mail??
Na początku pażdziernika wybieram się do Inverness. Szukam taniego pokoju do wynajęcia od 1 pażdziernika.....Jeśli ktoś z Was miałby jakieś namiary..proszę o kontakt [email]
Alicee , jedziesz w ciemno czy juz masz jakas prace nagrana?? Skad wyjezdzasz , poniewaz ja rowniez zamierzam w tym czasie wyladowac w inverness
Czesc paaati! Moja siostra mieszka kolo Inverness w Croy,jest tam jeszcze niezla gromadka znajomych ze slaska dokladnie z Rybnika jezeli masz ochote ich poznac daj znac,sa to naprawde bardzo fajni ludzie,albo sprobuj sie przejsc do polskiej restauracji tam napewno spotkasz moich znajomych i nie tylko.Zycze Ci powodzenia w tym pieknym miejscu gdzie obecnie przebywasz.
[email]
Patii..a może orientujesz sie jak jest z pracš dla kierowców autobusów??...Lecimy z kumplem w paŸdzierniku do Edynburga. Podobno mamy już prace pewnš, ale to pewne to różnie [email]
Hej Julita. J awlasnie zaczynam przygode z szukaniem pracy/mieszkania itp w Szkocji. Przez ostatnie dwa lata bylam aupair, w zwiazku z czym problem z mieszkaniem odpadal. Teraz jestem przerazona, prawie, bo znalezc prace nie jest az tak trudne - tylko zupelnie nie wiem jak to z mieszkaniem bedzie... Przeczytalam o Twojej siostrze i jej znajomych ze Slaska (ja tez z tad, Tychy dokladniej) i mam prosbe... Chcialam Cie prosic o kontakt do Twojej siostry, moze ona by mnie nieco uspokoila w zwiazku ze znalezieniem lokum i pierwszym stresem po przyjezdzie do Szkocji. Ja mam znajomych w wielu krajach, ale tam akurat - nikogo. Pozdrawiam z Tychow, Ania
witam! jestem obecnie w blackpool ale zamierzam przebic sie do szkocji.. najbardziej interesuje mnie pl czesc! inverness by mi chyba bardzo odpowiadalo!!!:> jasli ma ktos jakies info bede b wdzieczny!!! [email] albo [tel].. - sporo narazie pracujue wiec meski bym prosil i sam oddzwonie!!! pozdrawiam
hej, kilka dni temu wrocilam z inverness i przyznam szczerze, ze jest tam fatalnie, pojechalam, bo myslalam, ze polacy jeszcze nie dojechali do tego zakatka :-) niestety, jest pelno obcokrajowców - głownie polakow i obywateli ukrainy, wiec co za tym idzie, spadaja stawki, bo jest sporo chetnych do pracy. samych ofert - niewiele, zwlaszcza teraz gdy juz nie ma tylu turystow. z mieszkaniami jest bardzo ciezko, bo wiekszosc mieszkancow nastawiona jest na turystyke i proponuja b&b albo wynajem apartamentow za 200L / pm :-(

gdybym miala wybierac jeszcze raz, to byłby to edynburg, jest tu duzy wybor ofert, a poza tym to duzo wieksze miasto. inverness to ladne miasteczko, ale wole byc tam turystka niz osoba szukajaca pracy i mieszkania :-)
Ojej, ... ja sie tam wybieram za tydzien, tzn do Inverness i mam nadzieje, ze cos znajde, bo klamka zapadla - bilety kupione:) Mieszkanie na szczescie bede miala. Tzn jak wszystko wypali, to bede je miala, a pracy poszukam. Czy ktos moglby mi doradzic jak i gdazie najlepiej szukac?? Po raz pierwszy wybieram sie do pracy w kraju innym niz francuskojezyczny i troche mnie to stresuje, bo z angielskim raczej cienko, ale mam nadzieje zapisac sie na kurs, bo slyszalam, ze sa takie organizowane dla cudziemcow, i ze nawet sa darmowe:)
hey pracuje tu sobie od 4 miesiecy i nie mam na co narzekac (choc wymyslam rozne rzeczy np teraz moge ponarzekac na pogode hehe). miasto jest mniejsze niz myslalem i w miare jak dluzej tu siedze coraz bardziej sie kurczy ;-)
doradzic moglbym sporo, ale nie chce mi sie tu tego wklepywac na kompa bo tylko raz w tyg moge z niego korzystac, ale pokrotce:
- Job Centre na HighSteet
- BlueArrow i GlobalHighland na AcademySt
- biblioteka i gazetka Inverness Courier itp
dasz jakies namiary to pogadamy przy piwku lub kawce jak przyjedziesz do tej pieknej miesciny...
pozrowienia
P.S. uczciwie ostrzegam ze polakow tu ciagle sporo (szczegolnie w bibliotece lub w Tesco:-)
P.S. ej ktos zostal wogole w polsce ??!!?
:) Zostal, zostal, jeszcze nas tu sporo, ale wykruszamy sie powoli:) No, mysle ze koniec wakacji i poczatek roku akademickiego zasilily znowu szeregi Polakow, ale inni (jak ja np) wlasnie na ten moment czekali, zeby wyjechac.
Dzieki za info, na miejscu na pewno od razu skorzystam:) I dam namiary:)
Pozdrawiam!!
Tzn maila juz podaje: [email]
może ktoś wie jak najtaniej sie wydostać z Inverness ??? i ile to bedzie kosztowało: data okolo 15 grudnia, albo chociaż gdzie można sie tego dowiedziec
Witam cię Marcinie czy mógłbyś podać jakieś namiary na panią Agnieszkę (polka) pracującą w biurze pracy w inverness.
Chcę się dostać w tamte rejony ponieważ kolega mój złożył moje aplikacje do parku narodowego inverness, ponoć placówka powstała w czerwcu tego roku. Jestem myśliwym i leśnikiem to też dlatego złożyłem tam dokumenty, ale widzę że muszę działać sam na własną rękę, bo kolega którego tam miałem wyjechał do innej miejscowości. Ponoć cała baza tego parku miesci się w jakimś zamku. Więc jak możesz to podaj mi namiary na Paną Agnieszkę, to może ona by coś ruszyła w tym temacie, bo jak narazie to dreptam w miejscu. Pozdrawiam po myśliwku DARZ BÓR, HENIEK Polska
hehehe (Scotty zabierz mnie stad...)
Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 42
poprzednia |