Pomocy!Co z Home Office

Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 31
poprzednia |
Proszę wszystkich o informacje na temat rejestracji w Home Office. Mój facet jest w Anglii, pracuje. Ale nie wie gdzie ma się udać żeby się zarejstrować, jakie dokumenty, skąd formularz?No dosłownie wszystko.Napisał mi, że jeśli tego nie zrobi to dostanie jakąś karę.Czy ktoś może mi to przedstawić najprościej żeby mogła mu to wytłumaczyć. Proszę o wszystkie informacje. Z góry wielkie dzięki.
Więc takkk..... jeżeli podejmujesz pracę w Anglii to masz obowiązek zarejestrować się w Home Office. Kosztuje to 50funtów.

Zaraz po znalezieniu pracy w Wielkiej Brytanii trzeba wypełnić formularz rejestracyjny i przesłać go do Worker Registration Team (Zespołu ds. Rejestracji Pracowników) brytyjskiego Home Office (ministerstwa spraw wewnętrznych). Następnie otrzymuje się Kartę Rejestracji Pracownika oraz zaświadczenie o rejestracji pracownika uprawniające do pracy i pobytu w Wielkiej Brytanii na czas zatrudnienia. W przypadku zmiany pracy przed upływem 12 miesięcy nieprzerwanego zatrudnienia, należy odnowić rejestrację, używając do tego formularza wniosku WRS.

Pracodawca będzie musiał sprawdzić czy pracownik jest zarejestrowany. Nie będzie mógł zgodnie z prawem zatrudniać pracownika, który nie jest zarejestrowany (chyba, że już wcześniej pracował on legalnie w Wielkiej Brytanii w sposób ciągły przez 12 miesięcy). Po zaoferowaniu pracownikowi zatrudnienia pracodawca będzie miał 30 dni na dopilnowanie jego rejestracji.

Wraz z formularzem należy przesłać: kopię umowy o pracę lub list od pracodawcy potwierdzający fakt zatrudnienia, dwie fotografie, paszport lub dowód tożsamości, L50 jednorazowej opłaty.

Wszystkie te informacje znajdziesz na stronie ambasady:
http://www.britishembassy.gov.uk/servlet/Front?pagename=OpenMarket/Xcelerate/ShowPage&c=Page&cid=11[tel]

Tuatj masz ten formularz WRS (Worker Registration Sheme) i wskazówki jak to wypełnić:
http://www.mojlondyn.pl/wrs.php

Formularz i inne papiery wysyła się na adres:
Worker Registration Team
Home Office
Walsall Road
Cannock
WS11 0WS
United Kingdom

I właśnie jedni się rejestrują a inni ryzykują... Jednakże Home Office często odnajduje tych co się nie zarejestrowali i wysyłają list że jak w jakimś tam czasie się nie zarejestrujesz to zapłacisz karę. Może się nawet skończyć wydaleniem z Anglii.

pzdr!
Wielkie dzięki za informacje Magdalene.Bardzo mi one pomogą.Pozdrawiam ciepło
mam jeszcze pytanko co do tej opłaty Ł50, przy pomocy przekazu pocztowego. doczytałam sie na stronie http://www.postoffice.co.uk/portal/po, że największą kwotę którą można przekazem wysłać to 20Ł. czyli rozumie trzeba będzie 3 takie przekazy wypełnić-> 2* Ł20 +Ł10....? + opłata (poniżej fragment z powyzszej stronki www). jakby ktoś wiedział jak to naprawdę wygląda to proszę o szczegóły.

"Postal Orders come in denominations ranging from 50 pence to Ł20. You can add two or more together and attach stamps to the value of 49 pence to send any amount of money. The fees are as follows:

Denomination Fee
50p or Ł1 25p
Ł2, Ł3 or Ł4 50p
Ł5, Ł6 or Ł7 80p
Ł8, Ł9 or Ł1[tel]Ł1.05
Ł15 Ł1.15
Ł2[tel]Ł1.25

:-)
nie.... :)

To chodzi o to żeby używać monet takich jak 50p (abyś nie poszła na pocztę z np. 20 czy 10p) i banknotów 5, 10, 20 funtów (aby nie używać banknotu 50funtów).

>You can add two or more together
czyli bierzesz np dwa razy po 20 i raz 10 :) i opłata będzie 2razy po 1,25 + 1,05.

>to send any amount of money (!!!!!)
czyli w tym wypadku 50funtów

pzdr! :)
Witaj Magdo mam do Ciebie swa pytania
1 w formularzu wrs w sekcji pierwszej jest mowa o jakichs danych osoby kontaktowej. chodzi tu o moja osobe i moje polske dane lub dane angielskie(adres zamieszkania ? czy moze chodzi tu o dane osoby ktora mnie zatrudnia lub u ktorej mieszkam?
2 mozesz mi wyjasnic system zapłaty tych 50 funtow za pomoca postal order. chodzi mi o to ze mam isc na poczte i tak jak u nas w polsce wzisc druk zaadesowac go do home office.work permits a potem potwierdzenie dołaczyc do formularza? bo nie wiem sam sie doczytałem o jakims nie onieofrankowanym znaczky

z gory dzieki za info
Section 1
W tej sekcji wpisujesz osobę, która dokonuje płatności za twoja rejestrację (np.kolega, rodzic). Jeżeli sam się rejestrujesz i za siebie płacisz wpisz w tej sekcji swoje dane.


Section 2
Ta sekcja zawiera dane osoby rejestrującej się. Na początku zaznaczasz,że wnosisz opłatę ( a więc rejestrujesz się pierwszy raz), czy nie ( a więc jesteś zarejestrowany), zaznaczasz także, jaki dokument dołączasz (paszport lub dowód). Tutaj także wpisujesz nazwę pracodawcy u którego będziesz pracować.


Section 3
Ta częśc dotyczy formy płatności wymaganych 50 funtów. Tu wpisujesz , w jaki sposób płacisz - jeżeli płacisz kartą kredytową musisz się podpisać, że upoważniasz Home Office do pobrania opłaty z twojego konta.


Section 4
W tej sekcji są pytania czy pracujesz na zasadzie samozatrudnienia, czy pracowałeś w Wielkiej Brytanii legalnie przed 1 maja, czy świadczysz usługi w imieniu pracodawcy.


Section 5
Ta sekcja dotyczy osób, które sie wcześniej rejestrowały w Home Office.


Section 6
Tutaj wpisujesz swoje dane, m.in. datę urodzenia, numer dowodu lub paszportu, numer telefonu.


Section 7
W tej sekcji odpowiadasz na staus imigracyjny, czyli o to, kiedy ostatnio wjechałeś do Wielkiej Brytanii, jaki był twój status ( turysta,, student, etc. ), czy składałeś podanie o azyl lub stały pobyt.


Section 8
Jest sekcja dotycząca twojego pracodawcy i twojego zatrudnienia- tu podajesz nzawe firmy, rodzaj prowadzonej przez nia działalności, jej siedzibę. Musisz wpisać szczegóły swojego zatrudnienia, czyli date od kiedy zacząłeś pracę, jej tygodniowy wymiar,płacę przed odliczeniami( stawka godzinowa), ewentualnie wszelkie dodatki( np. za paliwo,zwrot kosztów podróży) oraz rodzaj zatrudnienia na stałe, na czas określony lub przez agencję. Jeżeli masz więcej niż jednego pracodawcę , tę kartkę skseruj i uzupełnij w tylu egzemplarzach, ilu masz pracodawców.


Section 9
W tej sekcji jest spis załączonych dokumentów. Jeżeli już się kiedyś rejestrowałeś i teraz dokonujesz korekt, to możesz ( nie musisz) dołączyć kopię zaświadczenia o zatrudnieniu od nowego pracodawcy i wtedy zakreślasz pierwsze okienko. Gdy rejestrujesz sie po raz pierwszy, wysyłasz dwa opisane zdjęcia paszportowe, paszport lub dowód osobisty i zaświadczenie od pracodawcy - wtedy zaznaczasz trzy kolejne okienka.


Section 10
W tej części formularza musisz własnoręcznie się podpisać, a tym samym potwierdzić, że wszytkie dane w formularzu zgodne są z prawdą , a dołączone zdjęcia przedstawiają ciebie.


Co do postal order to zapytaj na poczcie... Ja nic o tym nie wiem bo korzystam z karty kredytowej.
pzdr!
dołaczę sie do tych pytań
czy opłata do home office jest jednorazowa jeśli w ciągu roku zmienię pracę? czy przy zmianie pracodawcy musze wpłacić kolejne 50 funtów?
opłata jest jednorazowa.
no to jeszcze jedno pytanie do naszej expert -Magdy.:)
w tej sekcji pierwszej moge wpisac dane osoby z ktora jade i odwrotnie czy ta osoba moze wpisac w to miejsce moje dane ???a moze wpisac tam dane mojego pracodawcy co myslisz ?
dzieki
mozesz mi wyjasnic system zapłaty tych 50 funtow za pomoca postal order. chodzi mi o to ze mam isc na poczte i tak jak u nas w polsce wzisc druk zaadesowac go do home office.work permits a potem potwierdzenie dołaczyc do formularza? bo nie wiem sam sie doczytałem o jakims nie onieofrankowanym znaczku jak to jest jesli znajdziesz chwile czasu to było by swietnie

pozdrawiam
Śmiem podejrzewać, że Twój pracodawca nie zapłaci za Ciebie opłaty rejestracyjnej... Masz wpisać dane tego kto za Ciebie płaci. A jak sam płacisz to wpisuj swoje....

pzdr
Witam!
Mam kilka pytan dotyczacych WRS oraz NIN. Mam nadzieje, ze ktos bedzie znal na nie odpowiedz:
1. Jezeli nie wyslalem WRS, to czy moge sie ubiegac o zwrot podatku?? (jesli tak to jak?)
2. Jak mam sie rozliczyc z Urzedem Skarbowym?
2. Jezeli wysle WRS po miesiacu,to bede musial placic jakas kare??


pozdr

tmk
Jeśli po roku zmieniam pracę to muszę płacić za Home Office, czy nie?
Czesc Ozi Ballymena,

odpowiedz jest - nie.
Za Home Office placisz tylko jeden raz, na poczatku, przy skladaniu podania. Gdy po roku zmieniasz prace, nie kosztuje Ciebie to ani grosza.

pr
Hej!
Mam pytanko odnosnie tego Home office. Wyjezdzam na Au Pair. Nie przez agencje, rodzinki szukalam na wlasna reke. Czy w tym wypadku moge sie zarejestrowac w tym office? Czy moze au pair nie moze byc traktowane jako praca. I w zwiazku z tym, czy moja rodzina, bedac moim pracodawca musialaby placic za mnie jakies podatki (nie chcialabym im robic klopotu). Bardzo prosze o odpowiedz.
Hej!
Mam pytanko odnosnie tego Home office. Wyjezdzam na Au Pair. Nie przez agencje, rodzinki szukalam na wlasna reke. Czy w tym wypadku moge sie zarejestrowac w tym office? Czy moze au pair nie moze byc traktowane jako praca. I w zwiazku z tym, czy moja rodzina, bedac moim pracodawca musialaby placic za mnie jakies podatki (nie chcialabym im robic klopotu). Bardzo prosze o odpowiedz.
Dzięki za info - potwierdzam - od jakiegoś czasu mam nowy Home Office za darmo. Wysłałem formularz i paszport, (nie dałem nawet zdjęć a paszport pewnie nie był też potrzebny). Dodam tylko, że Work Card Serial No pozostaje nie zmienny, czyli przysyłają tylko jedną kardkę - tą bez zdjęcia, ale z adresem i nazwą nowego pracodawcy. Zanim mi przysłali HE to najpier przyszło potwierdzenie, że otrzymali formularz i rozpoczynają proces przerejestrowania.

Pozdro i dzięki za info.
hejka
w tym momemncie nie jest juz koniecznoscia rejestrowania sie w Home Office. To jest tylko wydawanie 50 f plus 10 funtow znaczek. Jak znajdziesz prace to lepiej wydaj na dzwonienie w sprawie Natinal Insuransse Number, bo to Ci sie bardziej przyda :) Pozdrawiam
Bzdury piszesz, że głowa boli. Możesz nie rejestrować się w HO TYLKO wtedy, gdy przepracowałaś w GB rok bez przerwy w zatrudnieniu większej niż 30 dni!!! Nie wprowadzaj ludzi w błąd!!!
Inny fakt, że w zasadzie, jeśli się nie zarejestrujesz to nie ma dla Ciebie kar. Mogą natomiast przysadzić ją pracodawcy (który Cię wywali z roboty :P).
Acha, NIN to National Insurance Number (a nie to, co nieudolnie napisałaś!)i często aby go uzyskać wymagają wcześniejszego zarejestrowania w HO.

Ciekawe na jakiej podstawie napisałaś swoje "złote myśli".
Sealpup, Ty rowniez popelniasz bledy w swoich zlotych myslach. Otoz przy rejestracji do NIN nie jest wymagany HO, ewentualnie moga spytac i tyle, ale i tak dostaniesz nr ubezpieczenia. Pop drugie aby nie rejestrowac sie w HO musisz przepracowac bez przerwy nie 30 dni a 1 rok, pozdrawiam.
Primo, nie napisałam, że ZAWSZE do NIN wymagają rejestracji, ale, że "często". To trochę jak z bankami, zależy co urzędnikowi strzeli. Przyznaje jednak, że ostatnio słyszałam o mniejszej ilości problemów.
Co chciałam przekazać to to, że lepiej MIEĆ niż NIE MIEĆ, bo procedura MOŻE się przedłużyć. A ludzi, którym żal 75 funtów (bo chyba teraz tyle HO sobie życzy) po prostu mi żal. Przyjeżdzają, zarabiają, tylko jeszcze z wydawaniem są problemy... Byle się nachapać. Żałosne.

Secundo, przeczytaj jeszcze raz to, co napisałam w poprzednim poście: Możesz nie rejestrować się w HO TYLKO wtedy, gdy przepracowałaś w GB rok bez przerwy w zatrudnieniu większej niż 30 dni. Nie widzę tam błędu. :> Choć może czas szkła zmienić. ;)
Siemanko,

do wpisu:

"tomeks85. (gość) 20 Sie 2005, 12:49 odpowiedz
wysłano z: *.not-set-yet.ntli.net

Witam!
Mam kilka pytan dotyczacych WRS oraz NIN. Mam nadzieje, ze ktos bedzie znal na nie odpowiedz:
1. Jezeli nie wyslalem WRS, to czy moge sie ubiegac o zwrot podatku?? (jesli tak to jak?)
2. Jak mam sie rozliczyc z Urzedem Skarbowym?
2. Jezeli wysle WRS po miesiacu,to bede musial placic jakas kare??"

moga przydac sie te informacje:

"Poborca podatkowy (gość) 6 Wrz 2005, 13:29 odpowiedz
wysłano z: *.72.105.126

W sumie zwrot podatku moze trwac nawet do 3 miesiecy jak im sie bedzie cos w HMRC nie podobac... Chca od kopii papierow od pracodawcy po kilka swoich drukow... Najlepiej zrobic to przez agenta zarejestrowanaego w Inland Revenue... ktory ma wejscie przez Internet do systemu i moze skladac wszelkie dokumenty za Ciebie - podpisujesz mu tylko autoryzacje... wiekszosc firm bierze za to 15 procent zwrotu... ale znam firme ktora bierze 10 funtow i wszelkie dokumenty, ktore od niej otrzymasz beda wypelnione na Ciebie i sam je wyslesz lub zaniesiesz do Urzedu Skarbowego, stad nie ma przewalki ze oni wezma kase na swoje konto, i Ci ja wyplaca po otrzymaniu zwrotu minus oplata za ta usluge. Uwazam ze takie rozwiazanie jest uczciwe, i nie daje mozliwosci "przewalek" jakze czesto otatnimi czasy spotykanymi:) SKLADANIE ZWROTU Online jest proste a komplet dokumentow wypelniony w formacie PDF masz zaledwie kilka sekund po wypelnieniu formularza w swoim MAILBOX oraz masz dostep przez www - sprawdzajac stan sprawy w HMRC poprzez online panel. Info moge Ci przekazac wieczorem pod nr +44 2[tel]pozdrawiam"

kolega
postal order jest rodzxajem czeku pocztowego, ty placisz na poczcie 50 funtow a paniusia z okienka daje ci w zamian czeki (postal order) o rownowartosi 50 funtow (oplata manipulacyjna ok 3,5) bierzesz te "czeki" inaczej postal order i wyoisujesz ze to dla home office - ODRYWASZ I ZOSTAWIASZ DLA SIEBIE TA MALA CZESC to jest twoje potwierdzenie zaplaty. wkladasz te "czeki" razem z aplikacja, zdjeciami i paszportem lub dowodem do koperty i odsylasz do home office, to nie jest trudne
Madejos, chyba nie przeczytales / as uwaznie co sealup napisal albo niepoczytalny / a jestes. Napisal ze trzeba przepracowac rok bez przerwy wiekszej niz 30 dni, a nie ze trzeba przpracowac 30 dni. A co do rejestracji w HO i NIN to nie jest to prawda ze jak sie nie zarejestrowales w HO to i tak dostaniesz NIN. Czasami nawet sie o to nie zapytaja, a czasami nie wydadza ci NIN bez wczesniejszej rejestracji w HO.
Siemanko,

moze kogos zainteresuje podany nizej link do BARDZO PRZEJRZYSTEJ strony z informacjami na ten temat - dotyczy co prawda szkocji, odnosi sie ale ogolnie do calego obszaru Wielkiej Brytani:

http://www.szkocja.net/poradnik/dokumenty.aspx
ile kosztuje home office i czy pracodawca moze pobrac wiecej niz on kosztuje
Czesc radek5, mala prosba - zamieszczaj pytania na koncu poniewaz trudno je zauwazyc w srodku pomiedzy innymi wpisami.

"home office" kosztuje dzisiaj 70 Funtow, normalnie pracodawca nie "zada" od Ciebie tych pieniedzy lecz Ty sam to organizujesz dla siebie, pracodawca moze ewentualnie okazac sie tak milym czlowiekiem, ze zechce wlasnorecznie pokryc te koszta. Czyli: jezeli on do Ciebie powie: daj stowe bo musze zalatwic Ci "home office" - powiedz mu "senkju, ajll tejk kier of majself..." pokaz mu faka i zaplac sam. Wiecej informacji jest tutaj (przeczytaj uwaznie):

https://www.ang.pl/Home_office_a_NIN_20760.html

pozdrawiam
pr
Czesc radek5, mala prosba - zamieszczaj pytania na koncu poniewaz trudno je zauwazyc w srodku pomiedzy innymi wpisami.

"home office" kosztuje dzisiaj 70 Funtow, normalnie pracodawca nie "zada" od Ciebie tych pieniedzy lecz Ty sam to organizujesz dla siebie, pracodawca moze ewentualnie okazac sie tak milym czlowiekiem, ze zechce wlasnorecznie pokryc te koszta. Czyli: jezeli on do Ciebie powie: daj stowe bo musze zalatwic Ci "home office" - powiedz mu "senkju, ajll tejk kier of majself..." pokaz mu faka i zaplac sam. Wiecej informacji na ten temat znajdziesz tutaj (przeczytaj uwaznie):

https://www.ang.pl/Home_office_a_NIN_20760.html

pozdrawiam
pr

P.S: Kopie tego umiescilem jeszcze raz na dole
Hej Mam pytanie.Od 2lat jestem au pair i miesiac temu zaczelam prace jako barista w Starbucks.Czy musze byc zraejsetrowana w Home office.Za dostarczone informacje z gory serdecznie dziekuje:))
Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 31
poprzednia |

« 

Pomoc językowa

 »

Praca za granicą