Kto zna agencję OPEN MIND w Krakowie?

Temat przeniesiony do archwium.
Czytałam, że agencje pracy nie powinny pobierać pieniędzy za pośrednictwo, jednak dowiedziałam się, że OPEN MIND - agencja krakowska - inkasuje 400zł, gdy znajdą Ci pracę. Z kolei inne agencje pisza na swoich stronach internetowych, że nie pobierają żadnych opłat za pośrednictwo. A może wszystko pobierają, tylko jest to taka niepisana umowa? Jak to jest? Co o tym sądzicie? Czy taka agencja jest wiarygodna? Sprawdziłam, czy znajduje się w rejestrze agencji pośrednictwa (można to sprawdzic na stronie www.praca.gov.pl), no i jest. Więc jestem w kropce-czy iść do nich czy nie. A może znacie jakies wiarygodne agencje w Krakowie? Wysłałam życiorysy do kilku (m.i. ITC, CHRISTOPHER MARTIN, STAFF OFFICE, BUSINESS PRIME SOURCES), ale z żadnej nie otrzymalam odpowiedzi. Poradźcie coś!
jestemz krakowa i powiem ci tak ja im nie wierze tez słyszłem ze nie powiinno sie pobierac zadnych opłat a tu laska z open mowi "mamy dla ciebie prace ale zapłac nam 400zł.."wiec ja na to oki wysłałem im cv(poangielsku i po polsku)i.....i nic ani telef ani maila.raczej sie nie nastawiam na posrednictwo przez tego typu firmy wierze w siebie :P sam znajde prace .wysłałem pare cv do innyh agencji no i nic wiec sama widzisz lipa ale jesli chcesz wyjechac do pracy to jedz z nami jedziemy na poczatku pazdziernika ja moja dziewczyna i nasz znajomek .more details [email]
Jasne że nie powinno sie ryzykowac jesli chodzi o wyjazd za granicę do pracy. Jesli ktos chce od ciebie kase za pośrednictwo to od razu widac ze coś tu nie pasuje. Ja także wysłałam cv do Christopher Martin i odpowiedż miałam już nastepnego dnia, zaproszono mnie na rozmowe kwalifikacyjną , którą udało mi się przejśc powmimo bardzo dużej liczby osób chętnych i własnie jutro wylatuję do Anglii. Firma ta nie wzięła ode mnie ani złotówki za pośrednictwo, przyszły pracodawca zapłacił za bilet samolotowy i mam nadzieje ze w samej Anglii także wszystko będzie ok. Zyczę ci powodzenia w szukaniu pracy, myslę ze do ciebie tez ktoś sie w końcu odezwie. A to , że się nie odzywają być może spowodowane jest tym, że np nie spełniasz jakichs ich wymagan odnośnie danej pracy. Pozdrawiam Aurela
Witaj! Masz racje - nie wolno im pobierac kasy od pracownika - płaci im juz za to pracodawca ;) Radzę Ci więc poszukać takiej firmy, która grosza od Ciebie nie weźmie. A są takie: Staff-Office na pewno nie pobiera żadnych opłat.
Życzę powodzenia!

Magd
Open MInd to nie sciema. Jesli masz jakies doswiadczenie i wladasz angielskim w stopniu conajmniej upper-inter to nawet jesli jestes studentem szukajacym pracy na 1 miesiac, jak 100000...0000 innych, masz szanse ja znalesc przez open mind. MOja dziewczyna w zeszlym roku znalazla swietna prace przez to biuro. Warto sprobowac. POdstawa to dobre CV i znajomosc ang. KAzde biuro posrednictwa pracy, czy POlskie czy angielski inkasuja pewna sume pieniedzy, ale dopiero PO a nie przed znalaezeniem pacy za granica. Wielkosc sumy zalezy od warunkow kontraktu.

that's all folks

a sam wam powiem, JEDZCIE W CIEMNO i szukajcie na wlasna reke.
znam ta agencje wyslala mnie na guernsey bo nie znalam angielskiego ten peter pochodzi z tych wysp na poczatek emigracji powiem ze moglo byc fakt nie znal dobrze tego szefa hotelu jakiegos taja ale ogolnie nie moge nazekac na ta agencje. Fakt ja tez slyszalam ze agencje nie moga pobierac kasy ale ktora agencja tego nie robi???? he... po za tym oni nie biora oficjalnie kasy za znalezienie pracy to taka hm... oplata manipulacyjna czysty prawny WAŁEK!!! Ale praca byla ok. Tylko pamietajcie jak idziecie do agencji pracy to przedewszystkim upewnijcie sie ze to miejsce do ktorego jedziecie - bo z regoly to sa wyspy - nalezy do unii europejskiej bo nie kazda wyspa nalezy do unii choc to anglia tak jak guernsey bo tam pracownicy nie maja zadnych praw a to nie wina agencji!!! pozdrawiam i powodzenia.
Witam mam pytanie odnośnie wyspy Guernsey wląśnie dostalem propozycjię wyjazdu tam z firmy Open Mind może ktoś napisać mi wiecej coś o tej wyspię o klimacie tam panujacym dojeździe itp bardzo proszę o pomoc pozdrawiam
hej. mam pytanie do kogoś kto wyjeżdżał na Jersey za pośrednictwem biura Open Mind. czy ta opłata 450zł jest pobierana jeszcze w Polsce czy z pierwszej wypłaty? prosze jeszcze napisac czy firma jest solidna i czy warto korzystac z ich ofert. z góry dzięki. pzdr.
hej. wyjeżdżałem do pracy z apośrednictwem Open Mind. Nie wiem, o co chodzi z tą opłatą, bo ode mnie nic nie pobierali za pośrednictwo. Jedyne pieniądze, jakie odbijali Ci od wypłaty szły na Twoje wyżywienie i zakwaterowanie. Ale mimo to zarobki w hotelu i tak były niezłe. ja pracowałem jako barman i kelner i jestem zadowolony.
Witam serdecznie

Właśnie odwiedziłem agencje i mam moją umowę. Agencja NIE POBIERA Opłat a osoby pracujące w niej są profesjonalne i przyjazne, sam Peter jest bardzo sympatyczną osobą.

Z pozdrowieniami Karol
Ja włśnie poznałem osobiście agencje Open Mind oraz osoby w niej pracujace. Bardzo sympatyczna i profesionalna atmosfera. Agencja jest dobrze zorganizowana i co najwazniejsze nie pobiera zadnych oplat za pomoc w znalezieniu pracy. Napewno warto tutaj zajrzec osoba ktore szukaja pracy. Pozdrawiam, Marcin
Agencja jest w porządku , wszystkie informacje udzielane są przez telefon oraz na miejscu w biurze.Pomagają w organizacji wyjazdu jeżeli potrzebujesz. W biurze jest miła obsługa,która zajmie się dla ciebie papierkową robotą, a ty zobaczysz film o wyspie Jersey. Sam jadę do pracy po przez tą agencję.
Witam serdecznie

co do Agencji rzeczywiście właściciel jest sympatyczną osobą nie wiem jednak czy to najbardziej profesjonalna agencja, moim zdaniem przed wyjazdem powinni udzielić więcej informacji, często dzieje się tak że decyzję o wyjeździe trzeba podjąć z dnia na dzień, rzeczywiście pieniądze zgadzają się i są takie jak zaproponowane przez OM

oczywiście można pewnie dowiedzieć się samemu o tym ale na Guernsey istnieje coś takiego jak Housing Licence i jest to czasowa licencja przyznawana na określony okres czasu z tego co pamiętam kosztuje 85 funtów, ciężko znaleźć inne zakwaterowanie niż te zapewnione przez pracodawcę przynajmniej z mojego punktu widzenia na pewno nie jest to tanie Zakwaterowanie i wyżywienie zapewniane przez pracodawcę jest dość tanie jednak czy za takie pieniądze można spodziewać się czegoś ekstra… po czasie można się przyzwyczaić

POZDRAWIAM
ej oni chyba załatwiaja prace w sex biznesie , nie wiedziałaś tej strony ??
a jak jest z tym zakwaterowaniem? tzn warunki itd
Temat przeniesiony do archwium.

« 

English only