UWAGA!!-Thomas Gerstnner GmbH, oferta-oszustwo

Temat przeniesiony do archwium
Wielu zapewne skusiła wspaniała oferta pracy przy winobraniu i przycinyniu krzaczków w winnicy pod Dreznem, gdzie dobrze płacą, dają darmowe zakwaterowanie, nie wymagają znajomości niemieckiego ani żadnego przygotowania zawodowego - przyuczenie do wykonywania pracy potrwa jeden dzień.
Wszyscy lekko podejrzliwi, lub inaczej mówiąc ROZSąDNI, którzy postanowili sprawdzić dane firmy w Necie nie natrafiają na NIC, bo taka firma Thomas Gerstnner GmbH - NIE ISTNIEJE !!!!
Na szczęście nie posłaliśmy kasy i na szczęście znaleźliśmy temat:
https://www.ang.pl/Darek_15897.html
oraz: http://www.DrIree.prv.pl/
Polecam lekturę wszystkim, którzy postanowili wypróbować się przy winobraniu w Dreźnie ;) i w ogóle wszystkim ku przestrodze.
Pozdrawiam.
Papiery dotarly wczoraj - golym okiem widac, ze to podróba!!! obydwa "formularze" az roją się od błędów!! po polsku czyta się ok, ale po niemiecku! - pomylone litery (slowo staje się bezsensowne), brakujące wyrazy, brakujące litery - wygląda to na retuszowany skan, retuszowany przez osobę, która nie zna niemieckiego, lub nie zadała sobie trudu by to przeczytać!
np. Arbeitsedabnis zamiast Arbeitserlaubnis
der Deutschland zamiast Deutschland (sic!!!)
Renntnisse zamiast Kenntnisse
Bitte auf Polen (sic!!) ausfullen - zamiast auf polnisch (tlumaczenie- prosze wypelnic w jezyku polskim)
itd itd
Ten drugi tez ma niezle kwiatki, chocby to "alo" na samym poczatku! nie wiem nawet co by to mialo byc.
Jedno jest pewne - zaden Niemiec nie wypuscilby z Niemiec takiego formularza!
Inna sprawa, ze formularze, druki państwowe itd. ZAWSZE mają na dole podany drobnym drukiem adres i nazwę drukarni i numer, zezwolenia i przyrzeczeniua są drukami ściśle ewidencjonowanymi!
Idę z tym na policję. Dobrze, ze gosciu sie podpisal (choc nie musi to byc prawdziwe nazwisko).
[wpis usunięty]
[wpis usunięty]
Zapisalismy. Oj Kamil, kamil... i po co ci to bylo...
to ja niestety to zły trop dałem się nabrać prawie jak wy trafiłem na to forum przypadkiem.oni mają moje dane jak was wszystkich. założyli konto w banku przez internet i dawaj interes kręcili. byłem z tym dwa razy na policji. ja też jestem studentem tylko podwójnie oszukany bo jeszcze moje dane w to wkręcili.
Temat przeniesiony do archwium

« 

Pomoc językowa

 »

Studia językowe