UK HIGH WYCOMBE

Temat przeniesiony do archwium.
Witam przyjechalem do H. Wycombe, kilka dni temu (9), w sumie mam kilka pytan ...
Aktualnie pracuje w Agencji jako kelner ... i tak sie zastanawiam - jesli chodzi o ten caly tax. Z tego co sie dowiedzialem, jesli jest to moja pierwsza praca tutaj (a jest), to pracodawca nie moze mi sciagac przez 6 miesiecy taxo, to prawda ?? Jest tutaj cos takiego jak normowany czas godzin pracy? Poniewaz tyram po 15h jako jedna zmiana (z jednej strony to przyjemne - wiecej kasy o ile tax mi nie przysluguje), z drugiej odechciewa mi sie zyc ...

Moze ktos w okolicach High Wycombe, posiada jakies informacje na temat pracy... I jest mi w stanie pomoc (moze pracuje gdzies, gdzie jest wolne miejsce i potrzebuje uczciwego, chetnego do pracy Polaka).

Z wyksztalcenia jestem Elektronikiem / elektrykiem, pracowalem pol roku w Kopalni KGHM w Polsce. Oprocz tego potrafie naprawic kazdy komputer jesli chodzi o hardware i software, a moj angielski nie jest na najgorszym poziomie (komunikatywny jest).

Jak by cos ... [tel]Bylbym z Gory wdzieczny.
zalaczam Swoje cv... dodatkowo.

http://www.sendspace.com/file/uuww8i
>>>>>Z tego co sie dowiedzialem, jesli jest to moja pierwsza praca tutaj (a jest), to pracodawca nie moze mi sciagac przez 6 miesiecy taxo, to prawda ?

...To nie jest prawda. Kazdemu pracownikowi nalezy sie suma wolna od podatku. W roku od 6.4.10 to 5.4.11 to jest £6475 na rok. Ta suma jest podzielona na tyg/miesiac, tak ze w Kwietniu to nalezy Ci sie 1/12 od 6475 jako suma wolna od podatku. Reszta jest opodatkowana. Jak prace zaczynasz we Wrzesniu nalezy Ci sie 6/12 of 6475 wolne od podatku, tzn 3237. Zalezy ile zarabiasz, ale jak przekroczysz sume wolna od podatku to placicz podatek.
>>>Jest tutaj cos takiego jak normowany czas godzin pracy?
Jest. Normalnie 48 w tyg, ale sa wyjatki.
Najlepiej idz do Job Centre i tam szukaj pracy.

« 

Pomoc językowa - Sprawdzenie

 »

Pomoc językowa - Sprawdzenie