Wyjazd do UK

Temat przeniesiony do archwium.
Witam wszystkich forumowiczów,

W Maju mam zamiar wyjechać do UK na 4 m-ce albo na parę lat ,wszystko zależy od tego jaką znajde prace. Jeżeli będę miał pracować w barze itp. to wracam na studia do Polski ,a jeżeli dostane prace w branży informatycznej ,którą się zajmuje to zostaje na dłużej. Znajomość języka bdb. niedługo zdaje FCE ,ale wiem ,że stać mnie na więcej.

Mam trochę pytań w związku z tym ..
Jaka stawka podatkowa obowiązuje w UK i czy jest coś na miare naszego ZUS ?
Ile kosztuje średnio wynajęcie mieszkania 2-pokojowego w Liverpool ,Manchesterze albo W.Essex ?
Ile kosztuje miesięczne wyżywienie jednej osoby ,góra dwóch ?
Jak najlepiej dostać się do w/w miast z lotniska w Londynie (Gatwick ,Luton ,Stansted) ? Z tego co widziałem pociągi są droge ,bilet ok 100 GBP w jedną strone...
Jakich miast unikać ?
I ogólnie jakieś konkretne uwagi ??

z góry dziękuje za odpowiedź

pozdrawiam ,
Piotr
Hej.
Ja się chcę wybrać do pracy w połowie maja do Essex lub Aston (inne też mogą być, ale w tych chcę później studiować).
>Ile kosztuje miesięczne wyżywienie jednej osoby ,góra dwóch? Obiad w restauracji- 5-10 Ł, obiad w barach ok. 5Ł.
Mam jeszcze pare adresów jak co to moej GG- 6193193, jestem wieczorami i popołudniami.
Pozdro
przygotuj sie na niezly wydatek,wszystko jest zeje.. drogie,lepiej wez zapasy jedzenia z domu. a pierwsze tyg.nocuj u znajomych,jesli takowych masz.inaczej niezle zabulisz powodzenia
Nie mam zamiaru żyć z restauracji i barów bo strasznie drogo ,wiem ,chodzi mi o przykładowe ceny żywności jak ryż ,makaron ,chleb (wiem ,że tostowy) ,jajka ,woda itp.

Mam świadomość ,że muszę mieć duże fundusze na początek aby się rozkręcić.

Niewiem jeszcze czy jestem gotowy na taką wyprawe ,ale świat do odważnych wkońcu należy.

« 

Pomoc językowa

 »

Inne