"PRAKTYKI" z the tree travel

Temat przeniesiony do archwium.
UWAGA!!!
Pisząc tą wiadomość chcę przestrzec osoby mające zamiar wyjechać na "praktyki" z firmą The Tree Travel do Grecji.
Zacznijmy od tego, że to w ogóle nie były praktyki. Postaram się w skrócie opisać jak to wyglądało :)
Pierwszy dzień na wyspie, jakby się mogło wydawać wspaniały, nocleg w hotelu z którym odbywałam "praktykę". Następnego dnia zostałam przeniesiona do apartamentu, bez klimatyzacji,który jak PODKREŚLAM miał być oddalony o ok. 700 m od hotelu. W rzeczywistości było to 1,5 km.Na szczęście zostałam tam dowieziona z bagażami przez pracownika hotelu.PRACA w hotelu na dziale food& beverage, czyli robisz wszystko od a do z. Własne ubrania,czyli czarna spódnica i biała koszula-nie przydały się,ponieważ następnego dnia otrzymałam je od hotelu.
PRACA odbywała się codziennie na różne zmiany np. od godz. 7-11 czyli śniadanie i od godz. 14-18 lunch co daje 8h, lecz trzeba było zostawać dłużej,aby posprzątać,pomyć. Była jeszcze zmiana na kolację od 18-22.
Czyli codziennie byłam 2x w PRACY chodząc w największy upał po 1,5km. Co było wykańczające dla organizmu.
Grecy jak to Grecy nie można powiedzieć byli uprzejmi, pomagali.
Moja PRACA na praktykach polegała na bieganiu z kuchni na salę restauracyjną. Na kuchni,gorąc,żar brak klimatyzacji.Jak wyglądała PRACA W 35 stopniowym upale?
1.Przeglądanie talerzy czy są czyste i to w bardzo zawrotnym tempie,aż latały w powietrzu
2. Czyszczenie różnego rodzaju dzbanków,tac,sztućców,filiżanek itp.
PRACA na sali restauracyjnej wyglądała w ten sposób,że były stanowiska ( przypada Ci do obsłużenia 20 stolików):
1. Musisz obsłużyć gości przy stoliku
2. Szybko biegniesz aby przygotować napoje jakie sobie zamówili
3. Na kuchni zbierasz szklanki,karafki na wino i nalewasz
4. Na sali zmieniasz nakrycie stołu
I UWAGA co NAJGORSZE:
5. Nosisz CIĘŻKIE tace pełne talerzy,resztek do kuchni na zmywak
Tace aż uginały się od ciężaru i obowiązywała zasada noszenia tac na jednej ręce.
6. Zanosisz i rozładowujesz talerze,wyrzucasz resztki. I szybko biegniesz na stanowisko,bo tam czeka na Ciebie następna taca.
7. Jeżdżenie wózkiem pełnym misek, talerzy i rozładowywanie ich na grill-u
8. Gdy kończyła się zmiana znoszenie wszystkiego : owoce,sałatki,sery,lody,ciasta do kuchni
9. Później mycie szyb,luster całego bufetu.
10. I najlepsze się zaczynało : bitwa na sztućce : czyli wyjeżdżające sztućce ze zmywarki które musisz uzbierać na swoje stanowisko i jeszcze wyglancować je.
Ogólnie PRACA bardzo ciężka,wykańczająca człowieka. Nie miało to nic wspólnego z praktykami jakie miałam odbywać. Studiuję Turystykę i rekreację, a PRACA na dziale gastronomii to niestety nie mój kierunek.
Zaznaczam, że pracowałam codziennie po ponad 8h , bez przerwy przez 14dni. Kierownik tłumaczył się że nie może dać mi wolnego,bo nie ma kto pracować. Po prostu ręce opadają... Pojechałam tam na praktyki aby się czegoś uczyć a nie ciężko pracować tak jak pracownicy zatrudnieni na umowę o pracę!!!
Nie miałam zachowanego codziennego 11 godzinnego nieprzerwalnego odpoczynku,ponieważ wracając z PRACY z nocnej zmiany o godz 23 , musiałam wstać o 6 rano.
PODSUMOWUJĄC :
Wykonywałam pracę ponad swoje siły, narzucane było mi tępo pracy, byłam traktowana jak pracownik.
Jednym słowem : TANIA SIŁA ROBOCZA !!!
Sytuacja była zgłaszana do firmy The Tree Travel nie jednokrotnie podczas mojego pobytu na Greckiej wyspie. Panie dokładnie wiedziały na czym polegają te "praktyki" i gdzie wysyłają studentów. Po przedstawieniu owej sytuacji,Pani M.Ekiert stwierdziła że " nie wie o co mi chodzi, nie rozumie mojego problemu,przecież ja wiedziałam gdzie jadę i co będe tam robiła". Szczerze mówiąc gdybym ja wiedziała,gdzie te Panie z The Tree mnie wysyłają W ŻYCIU BYM SIĘ NA TO NIE ZGODZIŁA !!!
Szefowa biura tłumaczyła się że wszystko jest zgodne z regulaminem...(Nie rozróżniała pojęcia Praktyka, a praca)..
Te kobiety chyba nie zdają sobie sprawy, za co odpowiadają-za ludzkie zdrowie,gdzie w takich warunkach nie trudno je stracić.
W trosce o swoje zdrowie, bez wahania postanowiłam wrócić do Polski. Nie były to praktyki, biuro złamało regulamin.
Bardzo mi przykro z tego powodu,że w tak świadomy sposób wysyłają Polskich studentów do tak czarnej roboty :(
ODRADZAM WYJAZD Z FIRMĄ THE TREE TRAVEL !!!!!!!!!!!!!!!
NIE POLECAM!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!