wyjazd wakacje 2016- kilka pytań

Temat przeniesiony do archwium.
Witam, wraz z kolegą ze szkoły planujemy wyjechać do pracy za granice, żeby mieć pieniądze na spokojne studenckie życie. Jesteśmy dostępni od czerwca do września, obaj mówimy po angielsku, obaj pracowaliśmy w Polsce w poprzednie wakacje. Nie mamy żadnych znajomych którzy mogliby nam pomóc się zakręcić, stąd mam kilka pytań.
1. W przypadku wyjazdu do UK, wiem, że trzeba mieć numer NIN i że się troszkę na niego czeka, czy istnieje możliwość, umówienia się na spotkanie w urzędzie telefonując, wysyłając maila z Polski?
2. Najlepiej byłoby mieć już przed wyjazdem nagraną pracę na 4 miesiące(długie wakacje maturzysty). W jaki sposób najlepiej szukać pracy, wolałbym uniknąć długiego poszukiwania pracy będąc już w UK. Co sądzicie o wyjeździe samemu(bez pośrednika), w zasadzie w ciemno? Opinie o agencjach są różne i owych się trochę obawiam, czy ewentualnie moglibyście jakąś(sprawdzoną) polecić?
3. Czy macie doświadczenia z innych krajów, jeśli chodzi o pracę? Dla mnie UK jest pierwszym wyborem bo znam angielski. Jednak biorę pod uwagę inne kraje, nie oszukujmy się funt ostatnio osłabł i teraz opłaca się trochę mniej wyjeżdżać.
4. Jeśli uważacie, że jakaś informacja mogłaby być pomocna dla mnie, piszcie śmiało.
Nie miałem zaufania do agencji pracy, ale wyczerpałem wszystkie możliwości i w końcu wysłalem do nich CV.
Okazuje się, że to dobry sposób na znalezienie pracy za granicą. Szukałem wyjazdu do Niemiec przez
http://jobsplus.pl/dla-kandydatow/praca-tymczasowa-i-na-zlecenie i udało mi się wyjechać do Bawarii w okolice Monachium. Ominęły mnie przy tym kwestie organizacyjne i wiem, że w przypadku jakichkolwiek niepowodzeń mogę liczyć na wsparcie. Spróbuj się z nimi skontaktować
Ad1. Nie.