BREXIT FAKTY - Jak to wygląda w praktyce

Temat przeniesiony do archwium
Brexit Fakty czyli jak to wygląda w praktyce.

1. 23 Czerwca Wielka Brytania (United Kingdom) zjednoczone królestwo w którego skład wchodzi Anglia, Walia, Szkocja i Irlandia Północna wypowiedziały się na temat wyjścia UK z Unii Europejskiej. Referendum zostało wygrane przez zwolenników wyjścia UK z Unii Europejskiej za sprawą anglików i walijczyków, szkoci i irlandczycy głosowali za pozostaniem w Unii.
Fakt: Wielka Brytania zagłosowała za wyjściem z Unii Europejskiej.

2. Szkocja, nie zgadza się na wyjście UK z Unii. Najnowsze wypowiedzi szkockiej premier są takie, że Szkocja będzie blokowała wyjście UK z Unii, ma być także rozpisane referendum wyjścia Szkocji z UK. Mówi się także o pozostaniu Szkocji w Unii i pozostaniu Szkocji w UK jednocześnie gdy UK będzie poza unią, na to nie zgadzają się angielscy politycy.
Fakt: Szkocja będzie blokowała wyjście UK z Unii.

3. Nowym Premierem UK została Theresa May znana z tego, że chce ograniczyć napływ imigrantów do UK. Jej dokładne plany odnośnie tego nie są znane. Aby UK mogła zacząć proces wyjścia z Unii, Theresa May musi uruchomić traktat nr.50 i rozpocząć oficjalne negocjacje. May zapowiedziała, że nie uruchomi procedury oficjalnego wyjścia z Unii jak przed końcem 2016 roku oraz przed porozumieniem się ze Szkocją i Irlandią Północną.
Fakt: Theresa May zapowiedziała, że UK na 100% z Unii wyjdzie.

4. David Davis który został ministrem od Brexitu w rządzie Theresy May zapowiedział, że jest możliwość, że imigranci którzy pomiędzy 23 czerwca a wyjściem UK z Unii wjadą na wyspy, będą z nich wydaleni w celu ochrony pracowników którzy na wyspach żyją dłużej.
Fakt: Prawa imigrantów mogą być ograniczone

5. Czołowi politycy Unii Europejskiej zaznaczyli, że Wielka Brytania nie uzyska dostępu do wspólnego rynku jeżeli zabroni wjazdu na wyspy imigrantom z Unii Europejskiej. Wielkiej Brytanii zależy na dostępie do tego rynku, tutaj może nastąpić pat.
Fakt: Unia będzie dbała o to aby min. Polacy nawet po wyjściu mogli bez problemów pracować w UK.

6. Do czasu aż UK wyjdzie z Unii, prawa pracowników min. z Polski nie będą w żaden sposób ograniczone.
Fakt: Do czasu wyjścia UK z Unii, UK musi stosować się do praw tak jakby w Unii cały czas była, bo jest.

7. Według najnowszych doniesień, proces wyjścia z Unii może trwać kilka lat, UK może wyjść z Unii już w 2019.
Fakt: Proces wyjścia to bardzo skomplikowane negocjacje które będą trwały długo.

8. Funt traci na wartości, w listopadzie 2016 można go było sprzedać za 6 zł, teraz można go sprzedaż za 5,20 zł. Już teraz jest to strata około 1000 zł miesięcznie przy odkładaniu.
Fakt: Funt będzie tracił, nie zyskiwał na wartości ze względu na rodzące się problemy Brytyjskich firm.

Wątek będzie edytowany i będę przypisywał istotne punkty na bieżąco, w odpowiedziach możecie zadawać pytania i komentować.

FAQ:
1. Czy warto wyjechać do UK do pracy po referendum.
Odp. Na dzień dzisiejszy nic się nie zmieniło więc jeszcze jest warto wyjechać.

2. Czy funt będzie tracił na wartości?
Odp. W przypadku wyjścia z Unii funt będzie tracił na wartości, nie jest jednak możliwe aby kosztował mniej niż Euro czy Dolar.

3. Czy po wyjściu UK z Unii będę mógł dalej tam pracować?
Odp. Nie wiadomo, to zależy od negocjacji jakie będą prowadzone przez Unię i Polski Rząd z Wielką Brytanią.

4. Czy posiadając brytyjski paszport po wyjściu UK z Unii będę mógł dalej tam pracować?
Odp. Tak.

5. Czy po ogłoszeniu wyników referendum ciężej jest zdobyć pracę w UK?
Odp. Aktualnie nie ale już w przyszłym roku i podczas negocjacji jak i po wyjściu będzie ciężej.

6. Czy ceny żywności w UK pójdą do góry?
Odp. Ceny żywności produkowanej poza UK pójdą do gór albo całkowicie znikną ze sklepów po wyjściu z Unii.

7. Czy ceny najmu pokoi i mieszkań pójdą do góry?
Odp. Ceny najmu pójdą w dół ze względu na mniejsze zainteresowanie wyspami mniej ofert pracy.

8. Czy pracy będzie mniej po wyjściu UK z Unii?
Odp. Jeżeli Wielka Brytania straci dostęp do wspólnego rynku, na artykuły i usługi zostaną nałożone cła to pracy będzie mniej lub dużo mniej, szacuje się, że około 40% brytyjskich przedsiębiorców żyje dzięki handlu z Unią.

Wątek będzie edytowany i będę przypisywał istotne punkty na bieżąco, w odpowiedziach możecie zadawać pytania i komentować.
Nie można edytować wpisów starszych niż 30 dni, dlaczego?!!!!!!!!!!!!!!
9. Francois Hollande postawił Theresie May ultimatum. Nie będzie dostępu do wspólnego rynku bez swobodnego przepływu osób, Theresa May powiedziała, że może się na to zgodzić, jeżeli prawa Brytyjczyków będą respektowane w krajach Unii.
jak narazie to nic nie wiemy - nic nie jest pewnego. nawet 2 lata nie zaczely sie odliczac. W Art 50 nie jest specificznie i jasno napisane kiedy (ile dni) po jakimkolwiek Referendum czas zaczyna sie liczyc. Moze to byc od stycznia 2017 albo od maja 2017...narazie nikt nic nie wie. Inne kraje eu nie moga zmusic GB to zlozenia odpowiednich pism. Moga tylko sugerowac ze dobrze by bylo gdyby, ale zmusic nie moga, bo tego niema w Art 50.
10. Mówi się o tym w unijnych kuluarach, że Wielka Brytania może uzyskać możliwość zamknięcia rynku dla obcokrajowców nawet do 7 lat. UK zależy na dostępie do wspólnego rynku tak samo jak Unii zależy na tym aby UK miała tutaj dostęp i jeden ze scenariuszy zakłada zamknięcie granic do 7 lat dla ludzi którzy będą chcieli przyjechać do UK do pracy. To nie jest żaden fakt, tylko uwaga, jeden ze scenariuszy który może być rozważany, wątpię aby uzyskał aprobatę rządu Polski... chyba, że nas sprzedadzą.
>>>chyba ze nasz sprzedadza....
pewnie ze tak, bo przeciez Polska potrzebuje pieniedzy ...

« 

Pomoc językowa - tłumaczenia