Praca w lokalach typu Starbucks, Mcdonalds

Temat przeniesiony do archwium
Cześć. Za kilka miesięcy prawdopodobnie będę już w Londynie. Mam 15 lat. W Polsce aktualnie pracuję na roznoszeniu ulotek. W Anglii też chciałabym sobie dorobić w jakiś sposób póki się uczę. Od trzech lat uczę się w domu i w Anglii mam zamiar to kontynuować, więc mam dosyć elestyczne godziny nauki co równa się możliwością pracowania więcej. Mój angielski jest dosyć dobry, chcę jeszcze przed wyjazdem zdać FCE lub CAE. Cóż kontynuując sprawe pracy, zastanawiałam się nad takimi sieciówkami jak Mcdonald's, Starbucks, Kfc etc. Pracował ktoś tam i może mi powiedzieć jakie są warunki pracy oraz stawka na godzine? Które miejsce z wymienionych byłoby najlepsze na początek? I czytałam, że względem prawnym pracować w UK mogą już 13, ale w tym wieku nie można przepracować zbyt wiele godzin. Zastanawia mnie czy mogłabym pracować normalnie w moim wieku czy jest to raczej problem? Od 16 lat można już chyba pracować normalnie, jednak ważne jest dla mnie, aby zacząć prace jak najszybciej. I podobno na CV nie jest konieczne wpisywanie daty urodzenia, a ja często słyszę, że wyglądam na starszą jak na swój wiek, więc może pracodawca nawet nie zorientowałby się, że jestem trochę młodsza? Dziękuje z góry za odpowiedź.
Dzieci (do 18 lat) moga tylko pracowac pare godzin na dzien, bo reszta powinna byc poswiecona na nauke. Nie jestem pewna, to musisz sprawdzic, czy do 18tu nie musisz sie uczyc.
Pracodawca sie zorientuje ile masz lat, bo musisz dostarczyc swoje ID zeby wszystko bylo legalne. Nie moze Cie inaczej zatrudnic, bo za nielegalnych placa 10,000 funtow kary.
www.gov.uk/child-employment/minimum-ages-children-can-work
Prosze przeczytac to.
Zamierzam się uczyć, z tego co wiem czeka mnie jeszcze rok w high school/socondary school, następnie mam w planach iść do college oraz na studia. Jednak chciałam przez cały ten czas, chociaż trochę sobie dorobić i oszczędzać. Ze strony, którą mi wysłałaś wynika, że dopiero od 16 r.ż będę mogła pracować do 40 godzin tygodniowo. Właśnie sprawdziłam na stronie starbucksa był wzór aplikacji do pracy i w zakładce o wieku było "under 16", " 16-17" oraz "18+". Myśle, że takie marki są przyzwyczajone do zatrudniania nastolatków, bo jest to bardziej praca na chwile. Myślę, że po prostu, gdy będę na miejscu spróbuje zaaplikować do kilku miejsc i zobacze jak to wyjdzie.
W McDonalds (i chyba gdziekolwiek indziej) nie ma płatnych pozycji dla wieku poniżej 16 l.
Wszystko zalezy kiedy osoba bedzie miala 16 lat.
Zwykle to następuje na 16 urodziny ;-)
Temat przeniesiony do archwium