Jak zalatwic PPS? Prosze o pomoc!

Temat przeniesiony do archwium.
Witam.
Jestesmy z kumplem od wczoraj w Dublinie, narazie mieszkamy w hostelu ale chcemy wynajac mieszkanie. Czy ktos moze mnie poinstruowac jak zalatwic PPS? Gdzie isc o co pytac itd. Czy jesli odpowiem na jakies ogloszenie ze ktos szuka wspollokatora i zamieszkam z 'nimi' to czy zostane tam w jakis sposob zameldowany? Bo zeby zalatwic PPS chyba trzeba miec jakies zameldowanie. A moze da sie to zalatwic mieszkajac jeszcze w hostelu?? Bardzo prosze o jakies info bo czujemy sie tutaj troche zagubieni!;)
hej, ciezko zalatwic pps na hostel, w Social Welfare wymagaja jakiegos rachunku na Twoje nazwisko co oznacza ze chata jest na ciebie. Jednak nie ma problemu jesli wynajmujesz mieszkanie z innymi osobami(wiadomo ze chata jest raczej na jedna osobe ze wzgledow praktycznych) aby osoba wynajmujaca napisala Ci w 2-ch zdaniach pismo zaswiadczajace ze z nia mieszkasz a to + rachunki an ta osobe daje prawo do PPS'a. Podobno mozna zalatwic na hostel pps'a ale nie wiem jak. Mysle ze musialbys pogadac z wlascicielem aby Ci jakis papier wystawil Z kolei nie wiem jak SW popatrzy na hostel. Wiem ze da sie zalatwic PPSa na np: chate znajomego, dalej mieszkajac w hostelu ale wtedy korespondencja bedzie przychodzila d kumpla bo adres podany do PPS'a to Twoj urzedowy adres zamieszkania(cos jak zameldowanie) i on idzie dalej za Toba... konto bankowe...korespondencja z pracodawca... rachunki
mam andzieje ze cos pomoglem:) powodzenia anyway

« 

Praca za granicą