Wyjazd na CYPR

Temat przeniesiony do archwium.
Witam!
Zastanawiam sie nad wyjazdem na CYPR wraz z moja dziewczyna - ja znam angielski dosyc dobrze - ona niestety troszke slabo i chcialbym sie dowiedziec (najlepiej od kogos kto tam byl) jak ciezko jest ze znalezieniem pracy - czy oboje znajdziemy cos godnego uwagi, czy osoba ktora nie mowi zbyt dobrze w jezyku ang. ma szanse troszke popracowac - dzieki z gory za odpowiedzi! pozdrawiam!!
Cześć.rnPracowałem na Cyprze w komisie samochodowym. Do moich obowiązków należało: mycie samochodów, pranie tapicerki, woskowanie, odkurzanie, polerowanie, zmiana kół, itp. Praca 6 dni w tygodniu. Od poniedziałku do piątku po 8 godzin, sobota 5 godzin. Praca wydaje się być łatwą (co to takiego umyć samochód), ale było inaczej. Cyprusy się obijają, a Polacy, Kurdowie, Afrykanie i Ruscy, których tam jest pełno zapieprzają. rnPracę znalazłem sobie sam, bez żadnej agencji pośrednictwa, angielski -komunikatywny, zarobki słabe, za godziny nadliczbowe nie płacą (tydzień pracy na Cyprze wd prawa to 40 godzin), ja pracowałem więcej.rnCo mógłbyś tam robić?rnNa początku pracować na budowie. Pracy w tym sektorze jest najwięcej, praktycznie na każdym kroku jest jakaś budowa. Również możesz zostać ochroniarzem, parkingowym bądź roznosić ulotki.rnUWAŻAJrnWszystkie te prace łącznie z komisem, w którym pracowałem są bardzo męczące ze względu na klimat jaki tam panuje. Od maja do września nie pada deszcz, a temp przekraczają w dzień 39 C, a w nocy ochładza się do 30 C. Nawet w październiku było ponad 30 C, dopiero w listopadzie zrobiło się zimno bo tylko 25 C. Cyprusy w polary i swetry.rnTak więc każda praca fizyczna jest tam bardzo ciężka i trzeba mieć dobre zdrowie, żeby tam wytrzymać. A budowlanka (np. montaż zbiorników na dachach) to już jest przejebane - odradzam, chyba, że lubisz takie piekło.rnA pieniądze takie jak przy roznoszeniu ulotek.rnRADYrnSzukaj pracy i mieszkania w klimie, uważaj na rodaków.rnrnPowodzenia.
A twoja dziewczyna mogła by pracować jako pomoc hotelowa.
Hey Jaca masz moze gg chce pogadac moj nr 4402262
2031908
Witam!! Pracy na Cyprze jest multum takze smialo mozecie jechac w ciemno. Moglibyscie bez problemu znalezc prace w jakims hotelu - Ty jako kelner albo recepcjonista, a Twoja dziewczyna jako pokojowka. Z tym ze zarobki nie sa tam super - 300 funtow miesiecznie - ale z drugiej strony zakwaterowanie i wyzywienie jest zazwyczaj zapewnione, wiec praktycznie nic nie musisz wydac. Klimat faktycznie doskwiera, ale po 2 tygodniach sie przyzwyczajasz i wtedy zaczynaja sie super wakacje.
Witam!! Pracy na Cyprze jest multum takze smialo mozecie jechac w ciemno. Moglibyscie bez problemu znalezc prace w jakims hotelu - Ty jako kelner albo recepcjonista, a Twoja dziewczyna jako pokojowka. Z tym ze zarobki nie sa tam super - 300 funtow miesiecznie - ale z drugiej strony zakwaterowanie i wyzywienie jest zazwyczaj zapewnione, wiec praktycznie nic nie musisz wydac. Klimat faktycznie doskwiera, ale po 2 tygodniach sie przyzwyczajasz i wtedy zaczynaja sie super wakacje.
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Programy do nauki języków