praca w USA a TOEFL

Temat przeniesiony do archwium.
Witam wszystkich! Mam male pytanko moze ktos sie z Was orientuje jak to jest z egzaminem z TOEFL'a ile puktow trzeba zdobyc zeby moc pracowac w USA czy prog punktowy okresla moj pracodawca w USA czy jest jakies prawo mowiace ze aby podjac prace w USA trzeba otrzymac tyle i tyle punktow z TOEFL'a.
Dziekuje z gory za odpowiedzi i pozdrawiam.
koeś by móc pracować w usa nie terzba mieć tofel !!
Zeby pracowac w USA po angielsku dobrze by bylo mowic, ale sam TOEFL nie jest Ci do niczego potrzebny. Jezeli chcesz pracowac legalnie, to niezbedna bedzie jednak odpowiednia wiza i Social Security Number. TOEFL jest wymagany gdy starasz sie o przyjecie do collegu, a minimalny wynik okresla dana szkola.
Jednak z tego co wiem to jest mi potrzebny bo moj pracodawca mi o tym mowil ze przed podjeciem pracy w USA jako PT (fizjoterapeuta) musze zdac TOEFL a pozniej przystapic do egzaminu nostryfikujacego dyplom i tego jestem w 100% pewien ale nie wiem jaka ilosc punktow musze zdobyc zeby moc pracowac i przystapic do tej nostryfikacji.
I masz zupełną rację, uznanie wykształcenia w Stanach wymaga zdanego TOEFLa. Najlepiej zapytać pracodawcę ile punktów wymaga, z reguły jest to ok 550 pkt z wersji papierowej PBT, 213 z komputerowej (CBT), nie wiem jak się to przełoży na nową wersję internetową. zawsze najlepiej zapytać.
na tej stronce jest więcej info o TOEFL:
www.toefl-europe.com
Nostryfikacja dyplomu - to zupelnie zmienia postac rzeczy! W takim razie TOEFLa rzeczywiscie potrzebujesz, ale zeby w ogole dopuscili Cie od egzaminu, a nie do pracy samej w sobie, a to jest roznica. Zeby nie wyrywac sobie z nerwow wlosow z glowy skontaktuj sie z pracodawca i zapytaj wprost, na ile punktow wymaga TOEFLa. W nowej wersji to powinno byc ok 70-80 punktow (na 120), wiec jezeli myslisz o tej pracy powaznie, nie powinno to stanowic dla Ciebie wiekszego problemu. Tak dla pewnosci zapytaj jednak, jaki jest prog dopuszczalnosci do egzaminu. I powodzenia w Stanach, bo zakladam ze wszystko pojdzie po Twojej mysli i niedlugo zaczniesz prace po drugiej stronie oceanu.
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa

 »

Pomoc językowa