Praca w Dublinie

Temat przeniesiony do archwium.
Ja wraz z moimi dwoma kolegami chcemy w przyszłym tygodniu wyruszyć do Dublina w poszukiwaniu pracy , język znamy w stopniu komunikatywnym, mamy po 19 lat i mam parę pytań do osób będących aktualnie w Dublinie lub mających jakieś doświadczenie z pracą w tym mieście.
1.Czy jest szansa znalezienia jakiejkolwiek pracy w tym terminie ??
2. Ile mniej więcej kosztuje wynajęcie pokoju na trzy osoby na tydzień ??
3. Ile kosztują bilety miesięczne miejskie ??
4. Ile trzeba ze sobą wziąść by w razie czego przetrwać tydzień lub dwa oszczędnie ??
5. Czy trudno znaleść jakieś pokój do wynajęcia zaraz po przyjeździe ??
6. Na jakich dzielnicach lepiej nie wynajmować sobie lokum ??
7. Jakie są najniższe stawki w Irlandii ??

No to by było na tyle chyba. Wiem, że dość późno wpadliśmy na ten pomysł, ale mam nadzieję, że się nam poszczęści i uda się popracować chociaż z dwa miesiące.

Proszę o szybką odpowiedzieć , jeśli ktoś wie coś na temat Dublina, każda informacja jest cenna :):)
witaj
ja tez za jakies 2 tygdonie wybieram sie z kumlpem do dublina, napisz mi na maila Twoje gg to sie odezwe to moze razem pojedziemy...
w kupie siła:)
mail - [email]
Odpowiadam

1.Czy jest szansa znalezienia jakiejkolwiek pracy w tym terminie ?? Mysle ze tak ale bedzie na pewno duza konkurencja i pewnie lepiej gdzies troche poza Dublinem
2. Ile mniej więcej kosztuje wynajęcie pokoju na trzy osoby na tydzień ?? To trudno powiedziec pokoje jednoosobowe kosztuja od 280 do nawet 400 za miesiac wejdz na www.daft.ie tam jest mnistwo ofert moze lepiej Wam wynajac mieszkanie
3. Ile kosztują bilety miesięczne miejskie ??oops nie pamietam ale wejdz na stone www.dublinbus.ie albo www.dart.ie i sobie sprtawdz
4. Ile trzeba ze sobą wziąść by w razie czego przetrwać tydzień lub dwa oszczędnie ?? jezeli bedziesz spac w hostelu i zywil sie sam to mysle ze okolo 150-200 euro na tydz
5. Czy trudno znaleść jakieś pokój do wynajęcia zaraz po przyjeździe ?? czesto jest tak ze chca depozyt wiec placisz jaby za 2 mies z gory akle popatrz na dafcie moze cos nafgrasz przed przyjazdem, c\zasem nie cvhca depozytu i wynajmuja na short term wiec moze Ci sie poszczesci
6. Na jakich dzielnicach lepiej nie wynajmować sobie lokum ?? na polnocy taniej na poludniu drozej ale w zasadzie to jest to dosc plynne centrum tez moze byc bardzo tanie jak sie wynajmuje z wieksza liczba ludzi i jest sie gotiwym dzielic pokoj
7. Jakie są najniższe stawki w Irlandii ?? najnizsza stawka to 7.56 za h choc jak masz 19 lat to nie wiem czy jest mniej niektorzy pracodawcy i tak potrafia placic mniej nawet 6 euro no lae jak pracujesz bez umowy i PPS to nawet nie masz jak sie postawic
Nana1 dzięki wielkie za odpowiedź na pewno mi się to bardzo przyda :)

Wojtek odbierz maila napisałem c tam mój numer gg

« 

Zagranica

 »

Pomoc językowa