wyjazd do USA na praktyki tzw. Career Training

Temat przeniesiony do archwium.
Szukam kogoś kto wyjechał do USA na roczne praktyki w ramach programu Career Training. Jestem absolwentką studiów już ponad 6 miesięcy więc nie kwalifikuję się na Intership. Jeśli ktoś był na takich praktykach lub zna kogoś kto był i dysponuje jakimiś inf. na ten temat proszę o kontakt. Głównie chodzi mi o to czy rzeczywiście na takich praktykach rozwijasz się zawodowo czy sprowadza się to w rzeczywistości do pracy fizycznej. Poza tym jakie są stawki. Czy w paszporcie przy wizie J1 jest jakaś adnotacja o tym, że nie można podjąc dodatkowej pracy? Bo jeśli nie ma to chyba nie ma problemu z jej znalezieniem. Czy są jakieś konsekwencje wynikające z rezygnacji z praktyki bądź nie stawienia się na miejscu u pracodawcy w ogóle? Czekam na informacje. Dzięki
Witam,
Bardzo chętnie też bym usłyszała w jaki sposób można znaleźć pracodawcę w USA, zeby wyjechać na career training?
Pozdrawiam
No może ktoś z Was brał udział w czymś takim?
Ania
tez szukam info jak jechac do stanow na praktyki dzieki z gory
Czesc Ana.
Ja również planuję wyjechać na roczne praktyki do USA, jednak samodzielnie. Być może dostałaś odpowiedź z forum od kogoś kto takie doświadczenia już ma. Będę wdzieczny za jej przesłanie. Najbardziej interesuje mnie jaka wiza jest mi potrzebna. Ale też inne informacje.
Dziekuje i pozdrawiam Zbyszek. email: [email]
Czesc Mikaska
Ja również planuję wyjechać na roczne praktyki do USA, jednak samodzielnie. Być może dostałaś odpowiedź z forum od kogoś kto takie doświadczenia już ma. Będę wdzieczny za jej przesłanie. Najbardziej interesuje mnie jaka wiza jest mi potrzebna. Ale też inne informacje.
Dziekuje i pozdrawiam ZbyszeK emial: [email]
Ana zastanawia mnie czy już wiesz co i jak??
odswiezam temat. mam pytanie czy ktos moze polecic firme ktora znajduje pracodawce.
--
W polowie sierpnia wyjezdzam na 5 miesiecy do USA, Buffalo. Nie mam kontraktu z pracodawca, wiec bede sie starac prawdopodobnie o wize turystyczna (jesli do konca maja nie znajde zadnej oferty pracy) przy okazji, moze ktos mi poradzi jak znalezc prace w Buffalo? (mam ukonczone studia w Polsce, koncze drugi fakultet w Danii, I mam zrobiona praktyke w Nowej Zelandii)

Chcialabym dokonac zamiany na wize z pozwoleniem na prace juz bedac w Stanach. Nie wiem tylko jak dlugo taki process moze potrwac, ile to moze kosztowac i czy sa moze jakies lepsze rozwiazania niz aplikowanie najpierw o wize turystyczna a potem jej przemianowanie na wize o tymczasowa prace, jezeli chce legalnie pracowac w USA.

Jesli ktos ma doswiadczenie lub informacje dotyczace tej sprawy, bardzo prosze o podzielenie sie nimi – e-mail - [email]
Temat przeniesiony do archwium.