Work & Travel USA - czy to się opłaca?

Temat przeniesiony do archwium.
Pytanie w zasadzie jak wyzej :-) Gdy zobaczyłam te wszystkie opłaty serwisowe, nieserwisowe, wizowe i inne (nie wspominając juz o bilecie lotniczym) to doszłam do wniosku ze chyba nie bardzo... A moze jednak ktoś ma inne zdanie? Pozdrawiam.
Masz racje. Ten wyjazd nie jest wyjazdem zarobkowym. Stawki sa bardzo male. Ja zarabialam 5$ na godzine. Dostalam bardzo malo godzin w tygodniu (20) a trzeba bylo jeszcze placic za domek (70$). Warunki bylo okropne. Bylam tam tylko 3 tygodnie i ucieklam do Chicago....to bylo cztery lata temu :) Pozdrawiam.
powiem tak zależy od firmy i miejsca jeżeli ktoś pojechał do chicago .... bez komentarza !! leppiej na floryde !! powiem ci tak choćby on kosztował 10000 ja jade !! jeszcze rok !! http://www.usa.info.pl/baza_search.php
tu masz opinie miejsc , organizatorów miłej lektóry !!
oczywiscie ze sie opłaca, niestety ktos wczesniej mial albo pecha albo mozliwe ze byly 4 lata temu takie warunki, obecnie minimalna placa to 7.15$ , i chocby program
kosztowal 10 000 to warto jechac bo przywieziesz kolejne 10 tys ze soba. Prawdziwa cena oscyluje w granicy 6 500zl, na prawde sei opłaca, jade jeszcze raz w tym roku.
zainteresowanych wyjazdami studentów zapraszam na www.stany.w8w.pl
pozdrawiam
Oplaca sie jak jedziesz na 4 miesiace.

A grzeska nie sluchajcie bo jest on konsultantem jednego z biur i zawsze bedzie zachwalal.

Jak wyjazd moze sie oplacac jak zarabia sie 7 dolarow na godzine i pracuje dajmy na to 40 godzin w tygodniu. Mieszkanie 70 plus jedzenie plus jakies drobne na inne przyjemnosci. Nie ma szans zaoszczedzenia przy pobycie 3 miesiecznym.

Policzmy to:

pracujemy 40 godzin w tygodniu 7 dolarow/na godzine

40x7=280 dolarow na tydzien

jedzenie, accomodation, drobne wydatki liczmy ze jest to 90 dolarow na tydzien

280-90=190dolarow zaoszczedzonych w ciagu tygodnia

jedziemy na 12 tygodni czyli 3 miesiace

a wiec 190 dolarow x12 tygodni=2280 dolarow za trzy miesiace

dolar kosztuje dajmy na to 3,90 zlotego

2280x3,90= 8892zlotego

A wiec zarobilibysmy 8892 zlotych w ciagu trzech miesiecy.

I o jakich zarobkach my tu mowimy? Przeciez to kpiny. Zwroci sie tylko za wyjazd i nic poza tym. A co bedzie jak pracodawca nie zapewni nam pracy 40 godzinnej tylko 30 godzinna? To juz w ogole porazka.
witam! bylam na work and travel 3 razy i bardzo sobie chwale. Stawki mialam najczesciej okolo 8dolcow na godzine. Bylam w Yellowstone, w stanie New Jersey i Las vegas. To prawda, nie jest to wyjazd typowo zarobkowy, ja podczas ostatniego wyjazdu praktycznie nic nie zarobilam bo kupilam laptopa, aparat cyfrowy i pracowalam po 40 godzin na tydzien. Tylko musze dodac,ze bylam na wielu wycieczkach i wlasnie na nie wydala wiekszosc kasy. Moi wspollokatorzy nigdzie nie jezdzili, pracowali po 40 godzin i odrobili program plus jeszcze jakies 5 tys zl przywiezli.. Podczas mojego drugiego wyjazdu mialam dwie prace (okolo 65 godzin na tydzien) i nie dosc,ze mialam na wycieczki to jeszcze sporo przywiozlam do domu. Tak wiec wszystko zalezy od tego ile wydajesz, i czy masz druga prace.. ale podrozy nie da rady sobie odmowic,piekne sa tam tereny;) pozdrowionka
to ile zarobicie na work and travel zalezy od was, od tego za jaka stawke pracujecie ile na mieszkanie wydajecie itp, ja wyjezdzajac na program nie nastawialam sie na zarobienie duzych pieniedzy i bylam mile zaskoczona bo mialam mozliwosc nadgodzin, poza tym ja widze same plusy work and travel:
poprawa angielskiego(warunek:ograniczone kontakty w polskim gronie:)
poznanie wspanialych ludzi z calego swiata
tanie zakupy: laptop aPARat cyfrowy, ciuchy itp
zwiedzenie USA
zarobienie kasy

W tym roku jade 2 raz na work and travel to jest moja ostatnia szansa, zaluje ze odkryłam te wyjazdy tak pozno, gdyby nastapilo to wczesniej to napewno bym wyjezdzala od pierwszego roku studiow!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
powodzenia w USA
Temat przeniesiony do archwium.