J1 i J2

Temat przeniesiony do archwium.
czesc! jestem na wizie J1 w USA od lipca br i bede do lipca 2007r. Na Świeta Bozego Narodzenia wybieram sie do Polski. moje pytanie do osob bardziej zorientowanych brzmi: wiem ze jezeli wezme slub w Polsce (np. w grudniu) to moj przyszly maz dostanie wize J2,a co z pozwoleniem na prace? slyszalam ze nie musialby sie o to starac..ile czasu trwa 'dostanie' wizy J2 i ewentualnie uzyskanie pozwolenia na prace?? bardzo dziekuje za odpowiedz.
wize J-2 dostaje sie na takiej samej zasadzie jak kazda inna wize. Wypelniasz papiery, placisz, umawiasz sie na spotkanie i albo Ci ja daja albo nie. Z tego co sie orientowalam jakis czas temu to ani na J-1 ani na J-2 (z wylaczeniem tych, ktore do pracy wlasnie zostaly wydane, typu au pair) pracowac nie mozna, wiec raczej nici z Waszego planu wspolnego przyjazdu do USA. Chyba ze od tamtego czasu cos sie zmienilo. Warto samemu poszukac po necie
Czesc, ja jestem obecnie na wizie J-2 (moj maz ma wize J-1, studiuje, ale nie ma pozwolenia na prace). Wiza J-2 (dla rodziny studenta) pozwala na ubieganie sie o pozwolenie na prace na terenie USA. Koszt zlozenia wniosku 170$, czas oczekiwania na odpowiedz - 3 miesiace. Ja zrezygnowalam z tej opcji, poniewaz jestesmy tylko na 1 semsestr (czyli na 4 miesiace). Pracuje na lewo. A z dostaniem wizy w W-wie nie bylo problemu, nawet sie mnie nie zapytano, co bede robic w Stanach. Od razu wbito nam wizy na semestr.