doradzcie!!!

Temat przeniesiony do archwium.
Mam ogromna prosbe:czy ktos mi moze powiedziec jak odzyskac podatek z pracy w Anglii?Nie przekroczylam kwoty powyzej ktorej musze placic podatek.Tylko jest taki maly problem bo pracuje juz 3 miesiace a nie mam Home Office..czy to mozliwe ze moga mi nie oddac dlatego podatku??I jeszcze moze ktos wie jak dlugo to trwa?Za miesiac wracam do Polski a musze przeciez zalatwic to tutaj.Prosze napiszcie co i jak...!!!!
A dlaczego nie masz zrobionego Home Office - jak jest obowiazkiem po miesiacu prac? A masz numer National Insurance? A jaki tax code na payslipie jest napisany?
Co do Home Office to nie jest on wymagany do odzyskania podatku. Ja tu jestem od paru miesiecy, nie mam tego, a podatek zwrocono mi za zeszly rok. Znajomi sa tutaj od 2 lat i tez dopiero mysla o tym.
Co do zwrotu za ten rok to chyba bedziesz musiala poczekac jeszcze troche (az sie zakonczy rok podatkowy w UK) czyli do kwietnia. Wtedy dopiero wysylasz lub idziesz do Ravenue z P60 lub P45 (wystawia je pracodawca po zakonczeniu pracy P45 lub na koniec roku podatkowego P60)i oni ci odliczaja podatek. Trwa to zazwyczaj od paru tygodni do paru miesiecy.
Jesli bedziesz juz wtedy w Pl to tez nic straconego bo chyba mozna powypelniac wszystkie druczki przez internet:)
Raczej nie istnieje mozliwosc zwrotu podatku w czasie trwania roku podatkowego. No bo jesli zwroca Ci podatek, a ty sie rozmyslisz i zostaniesz w UK to co wtedy???
Tu Czarna;) No wiec tak...poczatkowo moja firma w ogole mi nie odliczala paye tax wiec mi tez sie nie spieszylo z Home Office bo generalnie mialam wrocic do Polski duzo wczesniej i zwyczajnie szkoda bylo mi kasy...moj tax code to 503L.
IN mam ale tylko ten tymczasowy.....czy to zle??
Tu Czarna;)A to w takim razie mnie uspokoiles...Juz sie balam ze ja wyjade,moje pieniadze zostana tutaj i bede musiala tutaj specjalnie przyjechac zeby zalatwic ten podatek.I tak wracam tu w nastepnym roku;) Jak dobrze ze mozna to zalatwic przez internet!Faktycznie ze moglabym sie rozmyslic tym bardziej ze juz sie nad tym zastanawiam;)A ile dokladnie wynosi ta wolna kwota?To chyba 6 tys funtow o ile dobrze pamietam..?Dzieki wielkie za pomoc i jak mozesz to odezwij sie jeszcze na [gg] . Pozdrawiam;)))
czesc,z tej strony Magda,mam podobny problem,chcialbym odzyskac podatek,mam p 45 ale brakuje mi formularza,ktory musialam pobrac z Inland,podobno jest w internecie,jak on wyglada,bylabym wdzieczna o info dzieki
a ja mam pytanie: czy mozna uzyskac zwrot podatku jesli nie ma sie NIN-u?
tak,masz tymczasowy,a masz moze formularz do wypelnienienia z internetu oprocz p45?
Witam.
Niestety sama wiem tyle co wy...:( Ten formularz podobno nie jest skomplikowany bo znajomi mi mowili.Ale jesli chodzi NIN to prawdopodonie jest on wymadgany bo przeciez teraz wszedzie trzeba go podawac i bez niego nie mozna pracowac.Radze sie w niego wyposazyc-to zaledwie jedna wizyta w Job Center.Pozdrawiam
Aha no i jeszcze 1:moge zapytac znajomych o adres tej strony ipotem przeslac mailem ten formularz o ile bede miala taka mozliwosc..
Temat przeniesiony do archwium.