Praca sezonowa w Irlandii

Temat przeniesiony do archwium.
Hej, jestem 20-letnim studentem (politologia) i w tym roku planuję wybrać się do Irlandii podczas wakacji,aby \"podszlifować\" angielski, zdobyć trochę doświadczenia i oczywiście trochę zarobić. Jako, że nigdy jeszcze nie wyjeżdżałem za granicę do pracy, to jestem zupełnie zielony. Może znajdzie się ktoś, kto mógłby udzielić mi odpowiedzi na kilka pytań?
Oto i one:
1).Jakie dokumkenty potrzebuję,żeby się udać do Irlandii (będzie to już po wstąpieniu Polski do UE- planuję wyjazd w lipcu)[czy sam paszport wystarczy??].
2).Zdaję sobie sprawę,że nie czekają tam na mnie z otwartymi rękoma i nie dostanę pracy za biurkiem.Czy aby dostać pracę w gastronomii, potrzeba mieć jakieś zaświadczenie lekarskie?(typu książeczka z sanepidu-tak jak to jest u nas??).Jeśli tak, to gdzie mogę takie zaświadczenie dostać i czy jest to odpłatne?(jeśli tak,to ile się płaci?).
3).Aby dostać pracę gdzieś na budowie, czy potrzebuję jakieś zaświadczeni dotyczące BHP (czy bezpieczeństwa)??Jeśli tak,to gdzie mogę takowe dostać i ile kosztuje?
4).Wreszcie-może ktoś był w Irlandii (mnie interesuje Dublin) i wie,w jakich sektorach pracy jest najwięcej, gdzie szukać i jak szukać?Czy potrzebne są jakieś specjalne uprawnienia/kursy ??
To chyba tyle,nic więcej nie przychodzi mi do głowy w tej chwili:)
Z góry bardzo serdecznie dziękuję za wszelkie informacje.