Wyjazd za granicę jako baby-sitter

Temat przeniesiony do archwium.
Czy ktoś z was, wyjechał już kiedyś za granicę, pracując jako opiekunka/opiekun do dziecka?
Chciałabym się dowiedzieć na czym taki wyjazd polega? Jak sobie można go zorganizować (np. w wakacje). I ile tak mniej więcej się zarabia ;-)

~pozdrawiam:)
baby-sitter - kojarzy mi sie z praca tylko wieczorami, tzn. pilnujesz dzieci pod nieobecnosc rodziców, zapewne masz na mysli Au Pair, czyli opiekunke do dzieci, inaczej tania sile robocza. Sadze ze w internecie, a nawet na tej stronie jest duzo informacji na ten temat, tutaj jest nawet forum dotyczace tej pracy. Wystarcza checi i w kilka chwil bedziesz juz wiedziec dosc sporo na ten temat.
Pozdrawiam
hej ja wlasnie pracuje jako opiekunka do dziecka zarabiam 100 euro tygodniowo
ale nie place za mieszkanie ani wyzywienie jesli trafisz na fajna rodzinke to super jest mi sie udalo jestem w holandi juz prawie 3 miesiace i powiem ci ze nie umialam nic jezyka a teraz jestem w stanie sie dogadac
prace zalatwilam sobie prtzez internet wiem ze to moze troche ryzykowne ale duzo rozmawialam z ta babka zanim tu przyjechalam i jak mialam wyjezdzac to bylam pewna ze jako opiekunka bede pracowa buzka pozdrwiam
dzięki za odp.
tak tak chodzi mi właśnie o to co napisałaś luciola86 :) właśnie nie bardzo się jeszcze orintuję w tym wszystkim więc mogłam trochę namieszać;) luciola a mogłabyś mi trochę wiecej napisać o twojej pracy.. masz jakis wolny czas dla siebie? początkowo pewnie trudno sie dogadac i w ogóle?
Ja moze cos od siebie wtrace ;)
Tez przyjechalam do Anglii z bardzo slaba znajomoscia jezyka. Pierwsze 2 tygodnie wszedzie ze slownikiem w reku :) bylo ciezko,naprawde. Ale jestem juz tu 8 msc. dogaduje sie w miare,czytam juz angielskie ksiazki(ale te easy to read :) )
Cos o pracy: jesli jedziesz przez agencje to masz pewnosc ze bedziesz pracowac 5 h przez 5 dni w tygodniu, weekendy zawsze wolne, no i 2 babysittingi w tyg. jeszcze dochodza,ale to znowu zalezy od rodziny bo ja mam raz na 2 miesiace:) Czas pracy jest zawsze ustalany z rodzina,jeszcze przed wyjazdem mozesz poprosic wybrana rodzine o przeslanie ci planu zajec i juz wszystko bedzie jasne i klarowne.
Zalatwiajac wyjazd samemu zazwyczaj rodziny wymagaja zeby dziewczyna byla flexible i godziny pracy wtedy sa troche dluzsze ale napewno nie wiecej niz 6 do 7 h dziennie (no chyba ze dwie strony sie zgodza na wiecej i na wieksza kase oczywiscie)
Do obowiazkow czesto nalezy odprowadzanie czy odwozenie dzieci do szkoly,odbieranie, robienie kanapek, zabawa z nimi po szkole no i w wiekszosci au pair dbanie o dom... czyli sprzatanie.
To tak w skrocie :)
dzięki Beata, a mogę widzieć ile zarabiasz tak mniej więcej ;-)
Niestety tylko 65 funtow tygodniowo :(
Wyplaty wahaja sie od okolo 60 funtow do 80 na tydzien, ale sa wyjatki, bo zdazaja sie rodziny ktore placa troche wiecej.
Ja jeszcze dorabiam w pobliskiej firmie na sprzatanku 2 razy w tyg. takze wychodze okolo 100 f tyg. ;)
Temat przeniesiony do archwium.