Przedłużenie wizy w USA

Temat przeniesiony do archwium
Sluchajcie mam pytanie do osob obeznanych w tym temacie..
otoz w te wakacje wybieram sie do USA (work&tavel) ale chcialbym tam zostac na
minimum rok. wiza J-1 pozwala na 4 mies pracy i 30 dni podrozowania...jak wiec
mozna przedluzyc sobie legalny pobyt(do jednego roku max)??
z gory dzieki za rady
pzdr
Z metod przedluzenia sobie legalnego pobytu w USA najpopularniejsza jest zmiana statusu wizowego, z wizy J, B albo H na F, czyli studencki. Zeby status F-1 byl aktualny musisz chodzic do szkoly w wymiarze min. 12 kredytow na dany okres (semestr/kwartal). Zmiana statusu z wizy J (wymiana miedzynarodowa, W&T, au pair etc.) badz H (pracownicza) nie jest jakos szczegolnie trudna, za to gdy ktos wjezdza na wizie turystycznej i nie ma w niej adnotacji "prospective student" (trzeba powiedziec urzednikowi w konsulacie i na granicy, ze rozwazamy studia w USA) zmiana statusu nie bedzie raczej mozliwa. No chyba ze nie jestes zainteresowany nauka w Stanach albo ze jestes studentem w Polsce, nie wiem jak to wtedy wyglada. Na pewno da sie jednak przetransferowac to, co studiujesz w Polsce do USA.
Inna sprawa, ze interesuje Cie pobyt max. na rok. W tym czasie studiow tutaj raczej nie zrobisz, ale w gre wchodzi jeszcze szkola jezykowa. No chyba ze studiowales angielski, to moga wtedy krzywo na Ciebie patrzec i statusu nie zmienic, wiec trzeba kombinowac, zrobic np. tylko kursy z danej dziedziny, najlepiej takiej, ktora w Polsce jest trudno dostepna. Jezeli dokladnie sprawe przemyslisz, doinformujesz sie i bedziesz podejmowal madre decyzje to mozna legalnie przedluzyc sobie pobyt w USA. Powodzenia
Możesz jeszcze się zdecydować na program Internship lub Professional Career Training, jest się wtedy na J-1, nawet do 18 miesięcy i nie trzeba kombinować nic z przedłużaniem wizy. W Intershipie nie możesz zmienić pracodawcy i może być tylko jeden pracowdawca przez cały okres pobytu, czyli jeśli wdepniesz w jakieś g...., to there's no coming back. Professional Career Training jest o tyle lepszy, że można zmienić pracodawcę. Aha, a te 30 dni na podróżowanie to było kiedyś, teraz to jest mniej chyba ok. 25 dni. Zresztą wejdź sobie na stonkę Almaturu, tam to jest.

« 

Praca za granicą

 »

Pomoc językowa