Londyn czy Birmingham??

Temat przeniesiony do archwium.
Za parę miesięcy planuję wyjazd do Anglii. Zastanawiam się nad wyborem któregoś z tych dwóch miast. Jak uważacie które byłoby lepsze? Londyn czy B'ham?
hmmm bylem w obydwu, ale pracowalem tylko w Birmingham, z tego co sie orientuje to Londyn jest drozszy, ladniejszy i wiecej placa :P
z drugiej strony Birmingham lezy w bardziej przemyslowej czesci kraju, wiec "teoretycznie" jest tam latwiej o prace w przemysle (czyt. wiecej firm) :)

w sumie tak jak sie zastanowie to w Birmingham nie ma nic ciekawego chyba, centrum jest ladne ale reszta jak sie przejezdza to taka sobie ..jak dla mnie ;) ja mieszkalem i studiowalem w Wolverhampton wiec mialem blisko :)

a orientujesz sie w podatkach? na forum jest troche tematow ale all z tamtego roku wiec moze juz niektore rzeczy nie sa aktualne, a ja musze sie rozliczyc w polsce i w UK, wedlug tego co jest na www.dzaktax.prv.pl to nie powinienem zaplacic nic bo nie przekroczylem 5035 funtow (czy jakos tak) , ktos pisal ze realizacja czeku wyniosla mu 25zl a nie 50-150zl jak pisza wiec moze warto samemu? tylko gdzie to wyslac i jakie dokumenty, ja juz w PL a nie mam P45 :/, a firma podatkowa z tak malej kwoty jaka zarobilem dorywczo nie wziela by duzo, mozna powiedziec ze dostali by grosze :P

no dobra, nie bede Ci topicu zasmiecac, lepiej moze zaloze nowy bo sie rozpisalem :P
Dzięki za informacje:-)
Co do tych podatków to szczerze mówiąc nie orientuję się za bardzo. Z tego co wiem to od 2007 roku miało być zniesione podwójne opodatkowanie, ale jak jest to nie wiem...
Wydaje mi sie,że najlepiej zrobisz jeśli założysz nowego posta.
Mówisz, że studiowałeś w UK, powiedz mi trudno jest? ja właśnie kończę teraz studia w PL i za rok myślałam żeby złożyć papiery na uczelnię w Anglii.
Pozdrowionka

« 

Pomoc językowa - tłumaczenia

 »

Pomoc językowa - Sprawdzenie