Dobra agencja pracy?

Temat przeniesiony do archwium.
Witam
Planuję wyjechać do Anglii w tym roku czy znacie może jakąś dobrą agencję pracy? Prosze pomóżcie.
Masz na myśli polską czy angielską agencję? Według mnie rozsądniej jest szukać już w Polsce. Ja np. szukałem przez ERTE z krakowa i nie mam zastrzeżeń chociaż i tak nie pojechałem. Nie spotkałem się z negatywnymi opiniami o niej.
Halo,
calkowicie sie zgadzam.
O wiele latwiej jest znalezc prace zagranica, jesli wczesniej zacznie sie wysylac CV i umawiac na telefoniczne a potem bezposrednie rozmowy.
U mnie w firmie tak to dziala; kandydaci przechodza najpierw wywiad przez telefon i pozniej zapraszani sa na spotkanie do nas.
To nawet sie oplaca, bo koszty przelotu pokrywa zapraszajacy:_)
Ale to mówisz o tym jak ktoś bezpośrednio do firmy wysyła? Bo z tego co wiem to jak firma rekrutuje przez agencję to wtedy nie pokrywa kosztów transportu, bo istnieje ryzyko, że taki pracownik podziękuję za przelot i poszuka innej pracy
W moim przypadku (IT Irlandia) placi firma bo to jest ostatni etap procesu kwalifikacyjnego, przedtem sa rozmowy telefoniczne i/albo testy mailem.
Jednak generalnie, jak sie rozmawia z agencja to faktycznie, przyjezdza sie na wlasny koszt i ryzyko.
Z tym ryzykiem to niekoniecznie prawda. Bo to fakt, że jedzie się na własny koszt, ale jeśli jest to dobra agencja to ma się już podpisaną umowę z pracodawcą na temat warunków zatrudnienia i często jest tam też punkt o zapewnieniu zakwaterowania przez pracodawce (które opłaca pracownik). Przynajmniej ja tak miałem ze swoją agencją.
Więc przyjeżdżając na miejsce właściwie przyjeżdża się już na gotowe i tylko podpisuje się właściwą umowę o pracę. A co do samej pracy, to jeśli nie upiększało się swojego cv to nie ma się co bać, bo istnieje coś takiego jak okres próbny w którym można zrezygnować jeśli warunki nie odpowiadają.
Temat przeniesiony do archwium.