angielski w gastronomii?!

Temat przeniesiony do archwium.
Hello,

w okresie letnim zamieniam się w kelnerkę, bede pracowac w Anglii, lecz mój angielski w tej dziedzinie do średnich należy;-)
Jeżeli ktoś posiada zwroty, teksty itp. z tym związane bardzo prosze na meila: [email]

albo nazwę ksiązki w której to wszytsko być powinno, hm?!

Pozdraiwam cieplutko:*

M.
czesc:)
to samo miałam rok temu:) 1-przygotuj sie na ich akcent! 2-ja pracowalam w pubie i mi wystarczylo: 'What can I get you?' 'Are you ready to order?' 'Would you like sth to drink?' 'Would you like to pay by credit card?' etc. 3-nazwy dań nauczyłam się na miejscu,ale też składniki w nich zawarte bo czasem o nie pytają 4-drinki,napoje Spritzer-wino białe+soda water,shandy-piwo+lemoniada etc... wiele wiele więcej:)
hello;-)

Ja będę pracowac w restauracji, więc raczej bedzie trudniej. nie długo dostanę menu-ktore wykuje na pamięc;-) ale co z reszta?! ich slang etc. -własnie akcent, tego najbardziej sie obawiam.
Hmm, korzystałaś z czegoś konkretnie?!

Poza tym, jak wrażenie?;-)
pare zwrotów z takiej ksiązeczki "Rozmowki angielskie" (w kazdej to bedzie!) gdzie sa rozdizaly po kolei 1) w kawiarni 2) w kinie 3) w taksówce bla bla.

Wrażenia suuper, a zwłaszcza świetnego szefa mialam! Pomyłki tez mialam, raz sok wylalam na kogs;) Ogólnie ludzie byli bardzo mili i komplementy serwowali;))

W tym roku tez sie wybieram ale jeszcze przebieram.
Ja od roku korzystam z książki "Język angielski dla zawodu technik gastronomii" Tomasz Staniszewskiego. Fachowa książka z dużą ilością zawodowego słownictwa niezbędnego do pracy za granicą w roli kucharza czy kelnera. Dużo z niem korzystałem gdy szykowałem się do wyjazdu do UK.
http://www.angielski-lublin.com.pl/wydawnictwo/product.php?id_product=17
edytowany przez lamerblamer: 30 paź 2010