OTTO, PRACA DLA POLAKOW PO 1 MAJA

Temat przeniesiony do archwium.
Witam, zarejestrowalem sei z otto a wczoraj czytalem wiele negatywnych opini o tej firmie i pracy w Holandi za posrednictwem owej firmy. mam pytanie, gdyz wszystkie wpisy na roznorodnych forach byly przed 1 maja czyli przed otworzyniem rynku pracy dla polakow przez holandie..JAk jest teraz? po 1 maja? cos sie zmienilo?
up
a poczytales www.oszukany.pl - tam moze sa info na ten temat.
sa stare posty z poczatku roku 2007
karolu zglos sie do mnie na gg jak mozesz bo musze sie cos dowiedziec 4[tel](na temat otto i holandi)
po 1 maja w otto jest jeszcze gorzej,zaproponowali mi umowe w której nie ma stawki godzinowej tylko że wynagrodzenie bedzie wg. jakiejs ustawy holęderskiej nikt nie może podac ile to jest(przypuszczam że sami nie wiedzą),2-ga sprawa to że pracodawca se zastrzega że bedzie pobierał tygodniowo oplate za mieszkanie i tu nie ma tez podane ILE.same kary w setkach euro i nakazy.wszystkim radze olac ich rzetelne firmy mam nadzieje.
W Holandii wynagrodzenie minimalne wynosi 60,04 euro dziennie (brutto), 257 netto tygodniowo (300,20 euro brutto) lub miesięcznie 1117 euro (netto) (1300,80 euro brutto). Pracownikom poniżej 23 roku życia przysługuje młodzieżowa płaca minimalna netto poniżej stawki ustawowej od 1.01.2007 do 1.07.2007

wiek Miesięcznie tygodniowo
23 lat < € 1117 € 257
22 lat € 964 € 223
21 lat € 836 € 193
20 lat € 724 € 167
19 lat € 633 € 146
18 lat € 562 € 130

Minimalne wynagrodzenie dotyczy pełnego tygodnia pracy w przypadku pracy w niepełnym wymiarze godzin, kwotę zmniejszona sie proporcjonalnie. Stawki wynagrodzenia sa określone w CAO. CAO czyli Collectieve Arbeidsovereenkomst jest to Układ Zbiorowy Pracy - porozumienie pomiędzy pracodawcą lub organizacją (organizacjami) pracodawców reprezentującymi. Pracowników tymczasowych obowiązuje układ zbiorowy tzw. ABU-CAO.

Każdy pracownik ma prawo do dodatku wakacyjnego - 8% od wynagrodzenia rocznego brutto
Witam wszystkich Na samym poczatku chciałam odradzic wszystkim wyjazd ...z Otto do Holandi .. ja wycjechalam 11 maja umowa a raczej pseudo umowa byla podpisana przeze mnie na pol roku i co ? w Opolu Pani ktora obsługuje w biurze powiedziala mi ze zapisana jestem do fabryki ajmujacej sie ..segragacja czesci elektronicznych w delfcie ...czyli kolo rotterdamu ... gwarancja 40 h tygodniowo no pewnie ze tak ..Mydlenie oczeek... Wyjechalam sindbadem a ze mam 22 lata to dobe i tyle ze przejazd za frikio dojechalismy do Venray czyli siedziby Otto w Holandii ...i zosalam skierowana to ..Labruch tam mielismy mieszkac ...w Bylyhc koszarach wojskowych elegancko ...z tym ze 20 km od granicy Holenderskiej do sklepu co sobote byl wyajzd atokatremm i to jeszcze jak ktos zdazyl sie zalapac .... Wraunki jedn lepiej a 2 gorzej jednen pokoij dla kazdego ogolnie na to ne narzekalam bo trafilam na pietro naprawde fajnych zadbancyh ludzi ... Ale wyjechalam do Holandi ?? tak karta Holenderska ...moglam sobie ja wsadzic w d... brzydko mowiac ale Okay ...Oraca w nieziele mialay byc listy KTO IDZIE DO PRACY hehe bo nie wszycyc chodza Nie bylo mnie na niej okay mendzer mowi ,,, ze jutro na bank Marta pojdziesz no to luzik w Poniedzialke wieczorem nowa lista a ja dlaej na bezrobotnym gdyby bylo tak kolorow i pienie to bymp oczekala chciaz do konca tygodnia ale ... juz we wtork o 15 stzralak do POlski ....DLACZEGO ? PO 1. STAWKA W OTTO NA 22 LTA 5,38 ? NA REKE Mieszkanie 68e otygodnioow ubezpiecznei miesiecznie 68 ...ale to nic ludzie ktorzy tam siedza jedni przyjechali praca odrazu ..byla i pracuja a inni po 2 misiace siedza i moze z 10 razy byli w pracy albo tak na wyrwe ..wieczorem wiesz ze masz wolne ale siedz do 14 na osrodku bo moze cie wezma do pracy na ten jeden dzien heh i juz maja oplate za tydzinen za mieszkanie OGOLNIE TO NIE JEST WINA ....OTTO W OPOLU W 100% ALE MOGLIBY SIE ZAINTERESOWAC ....JAK POTZREBA 50 OOSB DO PRACY TO 50 POWINNO WYJECHAC A NIE JAK W OTTO 150 I RESZTA SIEDZIA NA WOLNYM ... Naprawde odradzam i nie ma co czekac na cud ze jednemu sie udalo 2 nie ... z tego co iwem wyjazdy do pracy z ootto byly co sobote i piatek ? a teraz maja ludzie co kazdy wtorek przyjezdzac ? tylko po co na wkacje chyba Jak moje wyjchalam 11 a wrociam 15 do Polski ... Znamomy ktory tam byl na pol roku 4 dni przed wyajzdem dostl dopiero karte ubezpieczeniowo ... a wcesniej pomimo tego ze placil te 68 euro miesiecznie mial wiytye u lekarza i zaplacil 25 euro ..jedynie dobre jest to ze czlowiek wie o co chodiz i nawet o to sie sadzi z nimi ...NAPRAWDE NIE CHCE NIKOMU KITU WCISKAC ALE ....OTTO jedna wielka pomylka ... Dla ..tych co wyjezdzaja na kurs na wozki widlowe ...nie zawsze po tym kursie jezdzi sie na wozki jedni skladaj artoniki 2 ?? ale coz zerwanie umowy 9000 tys za kurs i ..dla tych co juz chca wyjechac PAMIETAJCIE DO MIESIACA CZASU MOZAN ZERWAC UMOWE BEZ ZADNYCH KAR a po miesiacu 500 euro i Vi ktorzy tam sieza ...ponad mieiac ludza sie ze bedzie lepieje ...bo nie chca 500 euro placic WALCZCIE O SWOJE I NIE DAJCIE SOBIE MYDLIC OCZEK Przepraszam za bledy ,,,Pozdrawiam
witam ja tez mam jechać 18tego,do Holandii ale najciekawsze to że płacę sam za podróż,i nie mam jeszcze ustalonego miejsca pracy.dokładnie/Prosze o pomoc
Jestem zainteresowany wyjazdem do Holandii. Jak wygląda sprawa z wyjazdem u Ciebie? Prosze o kontakt na Gadu: 8169483
Temat przeniesiony do archwium.

 »

Pomoc językowa