Vocabulary for care assistant

Temat przeniesiony do archwium.
Czy ktoś zna słownik angielski ze specjalnym słownictwem dla care assistants? Ale nie chodzi o typowy słownik medyczny. Oprócz wybranego słownictwa medycznego, potrzebne również z zakresu pracy socjalnej. Może jest jakiś słownik on line albo na stronach UK...? Czy ktoś miał angielski specjalnie dla tego zawodu? (zajęcia w szkole, kurs)?
Pozdrawiam
Nie potrzebujesz specjalnego slownictwa. Oprocz podstawowej znajomosci potocznego angielskiego potrzebujesz tylko troche terminow z pielegniarstwa i "basic" medycyny (choroby, objawy, itp). Jesli znasz w miare angielski nie bedzie to zadnym problemem.
Johanna-
Tylko pamietaj o uzywaniu...Would you like to.. Can you do..Is that all right for you..Shall I do this for you..Shall I bring you a ...
Dziękuję. Widzę, że być może macie doświadczenie w tym zawodzie... możecie mi powiedzieć, czy rzeczywiście w UK obowiązki care assistant to głównie higiena osobista (zmiana pieluch, podkładów, kąpiele). Tak przynajmniej jest w Polsce... :-/ A czy care assistant bierze udział np w terapii zajęciowej, czy chociaż jest czas na rozmowę (niestety w naszych realiach z nadmiaru obowiązków i braków w kadrach, nawet nie ma czasu porozmawiać z podopiecznymi...) Czy raczej support worker czy social worker zajmuje się tym... I jeszcze pytanko: czy orientuje się ktoś, czy w UK honorują polski dyplom szkoły policealnej? Z góry dziękuję i pozdrawiam :-)
zalezy gdzie ta praca jest czy w 'residential old peoples home' czy w 'nursing home'. To jest istotna roznica.
Jak napiszesz to, to moze cos wiecej bedziemy w stanie powiedziec. Care assistant w old peoples home nie zajmuje sie tymi obowiazkami.
...no właśnie jestem na etapie rozglądania się w ofertach, pytam, bo chcę wiedzieć, czego dokładnie szukać i czego się spodziewać. Domyślam się, że w 'nursing homes' zapewniają opiekę specjalistyczną i są tam ludzie w gorszym stanie zdrowotnym...
Wpisz 'care assistant' (plus jakies miasto) w google - i napewno jakies oferty ci wyskocza. Tam moze tez znajdziesz co wlasciwie oczekuja.
dzięki za piece of information :-)
Szukaj pracy w Residential Care Home, jak juz bylo mowione wczesniej nursing to raczej podstawowe obowiazki higieniczne:karmienie, ubieranie, mycie zmiana padow... nic ciekawego ;)
Ponadto mozesz sie rozgladac za praca dla prywatnych osob, najlepiej z ludzmi z "lerning disability" wtedy twoje zajecia rozszerzaja sie na zakupy, wspolne wyjscia do mista i do pubu nawet:)
Ten pomysl -pracowania z 'learning disability' clientami (teraz ciekawie na nich mowia 'service users') to jest dobry. Tylko nie wiem, czy na to to trzeba miec jakies kwalif. Zawsze mozna sie dowiedziec.
Napewno nie jesli pracujesz dla prywatnej osoby. Zwykle NVQ level 2 z Health Care wystarczy a czasami nawet nie jest wymagane. Ponadto mozesz taka prace znalezc przez agencje i wtedy oni zajmuja sie twoim szkoleniem...
Witam, poczytaj troche na forach:
http://www.szkocja.net/forum/messageview.aspx?Id=71028
www.londynek.net
www.polishplanet.com
Powodzenia!!
Jest taka firma zajmująca się opieką różnego rodzaju nad osobami upośledzonymi i mającymi problemy fizyczne. To jest przede wszystkim opieka w domu, na zmiany, na nocki także. Nazywa się McIntyre i działa w całej Anglii, nie pamiętam dokładnie strony internetowej. Czasami prowadzą nabór w lokalnych job centre w większych miastach, są wtedy tzw dni otwarte i można wziąć ze sobą formularz itp.
Ja nie pracowałam dla nich ale dla podobnej firmy i żadne słownictwo specjalne nie było potrzebne bo nazwy aparatur i lekarstw i tak nie jesteś w stanie przewidzieć. Wszystko można opanować na miejscu.
Ale to jest ciężka praca i nie polecam.
Chcialam sie zapytac czy Ktos Ci w koncu udzielil jakis informacji. Mi samej chodzi dokladnie o to samo Angielski angielskim ale sa pewne slowka typowe dla tej pracy i na codzien nie uzywane przez nas Jesli wiesz gdzie mozna sie czegos wiecej dowiedzic bede wdzieczna
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa - tłumaczenia