Co zabrać (trzeba) na pierwszy wyjazd do Angli

Temat przeniesiony do archwium.
Jeślibyś jechał/a po raz pierwszy do pracy w Anglii . Co byś zabrał/a ze sobą ???
Oczywiście pytanie kieruję do tych którzy mają już pierwsze wyjazdy do Angli za sobą :))). Bardzo dziękuję za rady . Pozdrawiam.
Może "uściśle i uogólnie" zarazem. Co jest ważniejsze przy wyjeździe. Rzeczy do ubrania, jedzenie czy używki ;)???
Weź to bez czego absolutnie nie możesz żyć i co jest jednocześnie o wiele droższe w Anglii.

Jeśli chodzi o ubrania, to zorientuj się jaka jest pogoda tam gdzie jedziesz. Z doświadczenia ubraniowego powiem Ci, że większość osób (głownie kobiet) bierze ze sobą 70% za dużo ubrań.

Ja się przeprowadzałam na drugi konieć świata dwa razy. Za pierwszym razem wzięłam wszystko (przeprowadzka na 9 miesięcy) a nie używałam nawet połowy z tego co wzięłam. Za drugim razem (na 6 miesięcy) pojechałam z jedną małą walizką - 20 sztuk ubrań nie licząc drobiazgów. Wystarczyło.
i co jest jednocześnie o
>wiele droższe w Anglii.
>

droższe oczywiście w stosunku do zarobków, a nie w przeliczeniu na złotówki, czyli oblicz sobie to procentami.
Ja bym radzil wziac kase ze soba tak na miesiac przezycia albo dluzej wliczajac w to mieszkanie. Jedzenia moze nie brac za duzo ze soba poniewaz tu mozna kupic taniej oczywiscie na poczatek trzeba cos miec. Unikajcie puszek (ciezkie). A jesli chodzi o uzywki to lepiej przestac palic. Ciuchow rzeczywiscie tez nie bierzcie za duzo, nie wierzcie tym co mowia ze tu ciagle leje z tym ze jest chlodno za to nie ma zim tzn. nie ma mrozow takich jak u nas. No to chyba tyle
Pozwole sobie dolaczyc sie do pytania przedmowczyni. Jakie ubrania na sezon letni(czerwiec-wrzesien) najlepiej zabrac do Londynu? W tym okresie nie powinno raczej zbyt czesto padac, wiec moze jedna nieprzemakalna kurtka/plaszczyk wystarczy? Czy tez moze lepiej pomyslec o jakims dodatkowym zabezpieczeniu przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi?
Z gory dziekuje za odpowiedz:)
czesc pytam wszystich poniewaz ja rowniez chce wyjechac za granice do pracy i co ze soba zabrac??? pomozcie:)
Dziękuję. Za podpowiedzi. A jak można porównać ceny ;) oczywiście procentowo :) . Pytanie jednocześnie np. komórka,aparat,laptop- kupić w kraju czy w Angli ? albo podpowiedź jak to porównać(gdzie, jakiś link)?
>> jak można porównać ceny..np. komórka,aparat,laptop-kupić w kraju czy w Angli ? albo podpowiedź jak to porównać.
Po pierwsze, czy komorka, aparat i laptop sa rzeczy bez ktorych nie mozesz zyc???
Wpisz w google 'mobile phones + England', (camera and laptop-tak samo) i napewno wyskoczy mnostwo stron. Tylko pomysl, za np na komorke, na ktora w Polsce musisz pracowac X godzin, to mozesz kupic w UK pracowac X godzin.
Wg mnie komorke w UK..
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa - tłumaczenia

 »

Pomoc językowa - Sprawdzenie