Ile lat?

Temat przeniesiony do archwium.
Hej,
mam pytanie i mimo szukania podobnego tematu na forum nie znalazłam jednoznacznej odpowiedzi na nie.
Chciałabym się dowiedzieć ile lat muszę mieć, aby móc legalnie pracować w Anglii. Planuję za rok wyjechać i trochę się obawiam, bo słyszałam, że muszę mieć skończone 17 lat. Niestety, siedemnaście lat kończę dopiero pod koniec wakacji. Jest możliwość znalezienia pracy w takim wieku, czy np. będę mogła ją znaleźć tylko w niektórych miejscach?
Z góry dziękuję za odpowiedź :)
Zajmij się lepiej nauką i książkami niż myśleniem o wyjazdach
Gdybym się tym nie zajmowała, to nie myślałabym o wyjazdach, bo mój angielski by mi na to nie pozwalał.
Poza tym forum jest po to, aby móc zadawać pytania, a ja właśnie to zrobiłam. Z resztą kim ty jesteś, aby mówić mi co mam robić?
cos tutaj nie rozumiem - kto Ci mowil, ze trzeba miec 17 lat zanim sie dostanie jakakolwiek prace?
Kilku znajomych było w tym roku w Anglii i tak mi powiedzieli. Możliwe, że chodziło im o konkretną firmę, w której pracowali, nie wiem. W każdym razie tak słyszałam i chciałabym się zorientować, czy to prawda, czy możliwie, że chodziło im akurat o to miejsce, w którym oni pracowali. :)
pakuj kredki, temperowke do tornistra i wio do szkoly !!!
Ja byłem rok temu w Irlandii i nawet na nielegalnych robotach pytali, ile się ma lat. Problem jest taki, że nikt nie chce nadstawiać głowy i niepełnoletnich zatrudniać. Jak firma/restauracja itp. zostaną przyłapani na zatrudnianiu na czarno, to mogą mieć kłopoty. Zatrudnianie osoby w wieku 16 lat, to dodatkowy kłopot. Ja mówiłem, ze mam 'eighteen', to i tak krzywo patrzyli gdzieniegdzie.

Ale mysle, ze sa tez prace dla mlodych. Na amerykanskich filmach pokazuja mlodych ludzi jezdzacych na rowerach i rozwozacych mleko/gazety. :D:D

Musiałabys sie o takie rzeczy dowiedziec, ale to bezposrednio u pracodawcy potencjalnego i to koniecznie ZANIM wyjedziesz za granice.
Dzięki.
No z samym "zanim", raczej problemu nie będzie, bo w Anglii mam rodzinę i jeżdżę tam na wakacje, więc problemu z zakwaterowaniem raczej nie będzie. :)
Jeszcze raz dziękować x3
>>>Na amerykanskich filmach pokazuja mlodych ludzi jezdzacych na rowerach i rozwozacych mleko/gazety
...W UK tez mlodziez roznosi gazety do domow. Tradycyjna praca od lat.
Temat przeniesiony do archwium.