Ile powinienem zabrać ze sobą pieniędzy?

Temat przeniesiony do archwium.
Witam! Za jakieś 2 tygodnie wybieram się do Irlandi w poszukiwaniu pracy:). Jedziemy ze znajomym oczywiście w ciemno. W związku z tym mam takie pytanie. Ile minimum nie licząc biletu musze przeznaczyć kasy aby utrzymać sie tam przez jakies 2 tygodnie (zakładam że w tym czasie powinienem znależć jakąś prace)?
Spędziłem 4 dni w Galway (miejsce małoreprezentatywne, bo tańsze od Dublina, a droższe od np. Limerick). Mieszkanie, które polecałbym szukać wraz z mapą miejscowości na stronie www.daft.ie kosztowało mnie 90euro/tydzień do podziału na 2 sztuki. Mieszkaliśmy w centrum, i wiem, że na obrzeżach ceny są niższe (jak to wszędzie). Musisz liczyć się z kaucją za mieszkanie - zwykle dwutygodniowy czynsz z góry. O cenach komunikacji niewiele Ci powiem, bo raz, że nie wiem gdzie sie wybierasz, a dwa, że sam z takowej nie korzystałem. Jechałem jedynie ichnim pksem z Dublina do Galway za ok. 16euro. Spiżowanie przy zaciśnięciu pasa to ok. 15euro na tydzień. Browar nieco ponad euro (w markecie), a w knajpie ok. 3-4.
P.S. Zajrzyj na stronkę www.mojairlandia.pl.

Powodzenia.
Powinno ci starczyc ok 200 funtow. I nie lam sie chwilowym niepowodzeniem! Narka i good luck
zajrzyj na http://www.jobcentreplus.gov.uk/cms.asp?Page=/Home wpisz nazwe miasta i co cie interesuje

« 

Zagranica