Wiza H2B

Temat przeniesiony do archwium.
Skończyłem studia i nie mam robotki. Wiec sobie pomysłałem, że pojade dop pracki do USA. Byłem już dwa razy w ramach programu Work&Travel, a teraz moge pojechac chyba tylko na H2B. Co myślicie o tym programie i jaka jest szansa otrzymania wizy??? Słyszałem, że jak sie ma papiery to już niemal pewniak. Dodam, że gdybym nie dostał wizy to moge wtopić kase, która mam zapłacić posrednikowi.
Nie H2B ale H1B. H2B to wiza dla malzonka/ ki osoby posiadajacej H1B.

Najpierw musi PRACODAWCA ZGODZIC SIE CIEBIE ZATRUDNIC, a dopiero potem bedzie zalatwianie papierow. Niestety nie da sie inaczej. "Papiery" wypelnia pracodawca z USA.

Typ wizy H1B jest tylko dla wysoko wykwalifikowanych specjalistow z odpowiednim wyksztalceniem. Male sa szanse aby dostal ktos prace jesli przebywa w Polsce; interview etc. Ilosc tych wiz jest mala, bo roczny limit szybko sie wyczerpuje. Na 2005 rok juz wyczerpany bo rok 2005 na wizie H1B liczy sie od October 2004! Dopiero w kwietniu bedzie mozna zalatwiac wizy na 2006.Samo zalatwianie takiej wizy to masa pracy papierkowej jakies 1300 dolarow dla biura immigracyjnego i 15[tel]dla prawnika. Pracownika na H1B nie mozna zatrudniac ponizej tzw "prevailing wage" ustalonej odgornie w kazdym stanie, i nie tak latwo zwolnic taka osobe. Wszytko to sprawia ze pracodawcy wola zatrudnic kogos lokalnego a nie paprac sie w papierach.

Lepiej zorganizuj sobie wyjazd na wizie J1 i to przez jakies Biuro w Polsce
Ktos kto pisze ze wiza H2B to wiza dla malzonka/ki osoby posiadajacej H1B to chyba jakis niedoinformowany urzedas, który na niczym sie nie zna a w każdej sprawie zawiera glos. Wiza H2B nie ma nic wspolnego z malzonkami czy czyms takim. Jest to po prostu wiza uprawniajaca do pracy sezonowej-nie w rolnictwie- jedynie u tego pracodawcy ktory wystapil z wnioskiem o wydanie takiej wizy dla obcokrajowca.
Pozdrawiam
W polowie sierpnia wyjezdzam na 5 miesiecy do USA, Buffalo. Nie mam kontraktu z pracodawca, wiec bede sie starac prawdopodobnie o wize turystyczna (jesli do konca maja nie znajde zadnej oferty pracy) przy okazji, moze ktos mi poradzi jak znalezc prace w Buffalo? (mam ukonczone studia w Polsce, koncze drugi fakultet w Danii, I mam zrobiona praktyke w Nowej Zelandii)

Chcialabym dokonac zamiany na wize z pozwoleniem na prace juz bedac w Stanach. Nie wiem tylko jak dlugo taki process moze potrwac, ile to moze kosztowac i czy sa moze jakies lepsze rozwiazania niz aplikowanie najpierw o wize turystyczna a potem jej przemianowanie na wize o tymczasowa prace, jezeli chce legalnie pracowac w USA.

Jesli ktos ma doswiadczenie lub informacje dotyczace tej sprawy, bardzo prosze o podzielenie sie nimi – e-mail - [email]
no nie wiem czy wiza J1 jest takim dobrym rozwiazaniem ... jest ponoc ciezko z niej przejsc na H1. wlasnie ja mam teraz ten problem ...